Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

andzia458 11:09, 29 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
MartaCho napisał(a)
Właśnie mój rodzynek też zawsze tylko w czerwień szedł, nawet jak maluszka kupiliśmy, to płonął czerwienią.
Teraz wygląda tak:


Rok temu:


Nic to. Napiszę do szkółki, wyślę zdjęcia, niech potwierdzą, że to na pewno Red Sunset i ewentualnie będę mieć podstawy do reklamacji.


Przez rok takie przyrosty? Wow, pięknie.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
MartaCho 11:52, 29 wrz 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Helen napisał(a)
Ale pięknie płonął Może jeszcze mu się odmieni?


Tak, ten "stary" na pewno jeszcze zapłonie Martwią mnie te nowe- nie wiem, czemu się na żółto przebarwiają- mus przemalować
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 11:53, 29 wrz 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
andzia458 napisał(a)


Przez rok takie przyrosty? Wow, pięknie.


Tak, rośnie jak szalony
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 07:16, 01 paź 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Szkółka odpisała na moje wątpliwości tak:

Dzień Dobry.
W nawiązaniu do naszej rozmowy chciałbym potwierdzić iz zakupione przez Panią drzewa są tego gatunku.
Rozmawiałem z ogrodnikami i ustaliłem iż drzewa szkółkowane mają inny odcień i formę liścia i że wszystko wraca do normy kiedy drzewo przyjmie się w gruncie.
Pozdrawiam


Myślicie, że ma to sens?
Na zdjęciu liść nowy ws. liść mój piękny "stary".
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Helen 07:26, 01 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Marta, jak dla mnie to te liście mają inne kształty. Wszystkie liście tak się różnią?
Może zapytaj Ewę /Andę, Ona pracuje w szkółce, może coś podpowie.
____________________
Helen - Hortensjowo
MartaCho 07:30, 01 paź 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Helen napisał(a)
Marta, jak dla mnie to te liście mają inne kształty. Wszystkie liście tak się różnią?
Może zapytaj Ewę /Andę, Ona pracuje w szkółce, może coś podpowie.


Właśnie dla mnie Helen też. I wytłumaczenie szkółki też mnie nie do końca przekonuje
W czasie kiedy do mnie napisałaś, zrobiłam dokładnie to samo- napisałam prośbę do Ewy, żeby do mnie zajrzała.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Anda 07:45, 01 paź 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Marto, wg mnie nie wygląda to na tą samą odmianę. Red Sunset prawie zawsze się przebarwia na czerwono, pomarańczowo... Liść wygląda bardziej na Acer pseudoplatanus a nie na Acer rubrum, ale zapytam jeszcze szefa. Napiszę po południu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MartaCho 07:56, 01 paź 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Anda napisał(a)
Marto, wg mnie nie wygląda to na tą samą odmianę. Red Sunset prawie zawsze się przebarwia na czerwono, pomarańczowo... Liść wygląda bardziej na Acer pseudoplatanus a nie na Acer rubrum, ale zapytam jeszcze szefa. Napiszę po południu.


Dzięki wielkie! Będę czekać na wieści.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Kawa 08:06, 01 paź 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej Marta
piękne okazy a twój red sunset piękny był taki czerwony

liscie zupełnie inaczej wyglądają to od razu widać..
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
MartaCho 08:30, 01 paź 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Kawa napisał(a)
hej Marta
piękne okazy a twój red sunset piękny był taki czerwony

liscie zupełnie inaczej wyglądają to od razu widać..


Cześć Kami- tak, Red Sunset jest naprawdę piękny, polecam. Tłumaczenie, że forma liścia się zmieni w gruncie? To troszkę czary mary.
Mam nadzieję, że do zakupów ogrodniczych obowiązuje zasada 14 dni prawa odstąpienia od umowy zakupu, jeśli będzie taka potrzeba. Choć wolałabym po prostu tylko wymienić.
Znalazłam zdjęcie mojego klonika tuż po zakupie. Piękny od początku.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies