Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

basia3012 21:55, 17 lip 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9459
Marto, poczytałam u Ciebie od samego początku.
To prawda z tym przygotowaniem ziemi pod rabaty. Ja tego nie wiedziałam i dawałam ziemię z worka w dołki. Teraz to już ziemia jest lepsza bo kilkanaście razy każdy krzew zmieniał miejsce i zawsze coś dobrego w dołek dostawał.
Jeśli chodzi o styraka jap. to ja mam go już 12 lat. Duży krzew jest, sieje się nawet.
Ze stipą to ja miałam się trochę na pieńku. Zawładnęła całym moim wrzosowiskiem. Wytępiłam ją dwa-trzy lata temu ale jeszcze dzisiaj widziałam jej siewkę.
Marta, masz już bardzo uporządkowane rabaty, takie jak i ja lubię.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
MartaCho 12:45, 18 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Dziękuję Basiu, bardzo mi miło, że zaglądnęłaś.
Dzięki też za info o styraku.
Stipę na razie bardzo lubię, siewki na razie cieszą, że są, zobaczymy, czy to na dłużej tak byłoby miło, gdyby to był dłuższy związek, hehehe
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agania 15:55, 18 lip 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Dusieńka już wyrosła…wygląda na pohalankę, taka Cream de la cream
Stipa ci się rozgośgiła poszerzaj ja jej nigdy nie wytępię
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
MartaCho 09:16, 19 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Też mam wrażenie, że jakaś taka wyjątkowo ładna ta Duśka nam się trafiła , ale może to tak jak dziećmi- własne najpiękniejsze
Fascynują ją pszczoły i motyle. Próbuje złapać, ale jeszcze się nie udało- przynajmniej nic jej jeszcze nie użądliło
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 09:20, 19 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Dodatkowo poniedziałkowo załączam biforek i afterek- różnica roku na mojej zachodniej rabacie
Maj 2020:

Lipiec 2021 La Busz :


____________________
Marta Ogród zacząć czas
ElzbietaFranka 21:56, 20 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Marta witam

Masz już piękny ogród ładnie sesliery i horty wyrosły. Szkoda, że tak mało pokazujesz tego ogrodu.

Jeżówki bardzo podobne, ale jednak inne.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MartaCho 21:59, 20 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Dziękuję Elu, że wpadłaś. Faktycznie bardzo długą przerwę miałam, ale zawsze mam wrażenie, że nie jest dość dobrze, żeby pokazać- w porównaniu do Waszych ogrodów przede wszystkim
Postanawiam więc poprawę
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 08:39, 21 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Ja w tym roku eksperymentalnie dałam do donic hibiskusy, które mają mieć wkrótce duże białe kwiaty, połączone z wilcem i ciemną surfinią. Zobaczymy, czy hibki zakwitną, czy może jednak zaraz będzie im za ciasno w donicach i zaczną marudzić- jeśli tak, to trafią na rabatę



____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 08:46, 21 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Vanilki mają już tak wielkie kwiaty (ręka po złamaniu trochę jakby krzywa )



Niestety po wczorajszych deszczach część z nich już leży- muszę na wiosnę coś wymyślić, żeby trzymały się poręczy i uchwytów z głową dumnie zadartą do góry

____________________
Marta Ogród zacząć czas
Rojodziejowa 10:26, 21 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8437
MartaCho napisał(a)
Ja w tym roku eksperymentalnie dałam do donic hibiskusy, które mają mieć wkrótce duże białe kwiaty, połączone z wilcem i ciemną surfinią. Zobaczymy, czy hibki zakwitną, czy może jednak zaraz będzie im za ciasno w donicach i zaczną marudzić- jeśli tak, to trafią na rabatę





Wilec z ta surfinią wygląda super!!
A vanilki piękne!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies