Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

sylwia_slomc... 10:51, 21 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Ładnie rabaty mężnieją Szybciorem im to idzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MartaCho 11:07, 21 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ładnie rabaty mężnieją Szybciorem im to idzie


Dziękuję Sylwia! Bardzo się cieszę, że zajrzałaś

W glebie mieszanka przygotowana wg przepisu Toszki, to i rośnie wszystko jak na drożdżach- faktycznie to przygotowanie gleby jednak bardzo procentuje. A dodatkowo ściółkowałam tę rabatę nie korą, tylko warstwą kompostu z Baryczy, więc na pewno też pomogło.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 11:10, 21 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Rojodziejowa napisał(a)


Wilec z ta surfinią wygląda super!!
A vanilki piękne!


Kolorystycznie fajnie, ale surfinie takie trochę marnawe jednak, zwłaszcza w porównaniu do wilca. Nie wiem, czy za dużo, czy za mało podlewam, czy jakiejś mikstury potrzebują, żeby rosnąć- u innych na oknach takie kaskady piękne są. No nie mam do nich ręki. Cóż zrobić
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Dragonka 17:27, 21 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
ach, Marta! znam Twój ogród poznaję kostkę przed garażem- była na nim kupa kompostu, prawda? Śledziłam Twoje poczynania w czasie mojej ogrodowej depresji Twoja rabata pod oknem ma podobny układ do mojej- pamiętam, ze bardzo mnie ciekawiło co z nią zrobisz...Bo ja szukałam pomysłu na swoją

Ale u Ciebie zmiany są ogromne, fajnie Ci ogród się zmienia, rozrasta. Jeżówki boskie masz na frontowej, w ogóle cała rabata wygląda świetnie-Piesia też





____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
MartaCho 18:06, 21 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Ale jak to? Że tak na żywo? Mijamy się?
Widzę wprawdzie jak wół świętokrzyskie, ale to może ze względu na Twoje czarowniczo- magiczne korzenie tylko? : D
Kupa kompostu była faktycznie na tej bida- z-nędzą- rabacie- tuż obok podjazdu

Na tę rabatę pod oknem chciałabym zostawić tylko te tuje Danica lub wymienić je na cisy od razu, między nimi od tyłu dać Limki, a od przodu hakone Aureola albo jeszcze chętniej bodziszki Rozanne. Do kąta właśnie na ścianę- tę z prawej patrząc na zdjęcie, dałabym powojnik- teraz zgodnie z instrukcją Sylwii

Wszystko pięknie, fajnie, tyle tylko, że te pampasowe mają teraz naprawdę wielkie bryły, mi samej będzie trudno się ich pozbyć, a eMowi się podobają i się nie kwapi do pomocy, więc w związku z tym znowu marazm i kiszka
____________________
Marta Ogród zacząć czas
pawel2806 18:10, 21 lip 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Obserwuję od dawna ale właśnie odkryłem że mieszkamy po sąsiedzku
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Dragonka 18:26, 21 lip 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Hehe, nie Marto, nie czaję się za płotem Trochę mam km od Ciebie, miotła nawet szybko lata, ale... Ja spod łysej Góry jestem, tak jak w opisie Kostkę 'znam' ze zdjęć oczywiście jak czytałam Twój wątek- a że w moim klimacie, to oko przyciągnęła.

Dobrze kombinujesz z podokienną, bo zimozielone będziesz mieć.. ja oczywiście tego nie zrobiłam, po dwóch miesiącach przyglądania się doniczkom, w końcu posadziłam, ale hortki little lime x 3, pod nimi żurawki, z tyłu funkie.. tak bez ładu i składu Pomiędzy dałam cisy-biedaki, z nadzieją, ze odbiją i zrobię z nich ( za kilka lat, hehe) lizaki albo jakies kulki..

Bodziszki znam tylko z zachwytów na forum, zdaje się, że to hit sezonu A Ty masz tu słónce na powojnik? U mnie od rana do ok 13, więc może faktycznie by dał radę? Hmm, podsunęłaś mi pomysł, będzie mnie teraz gnębić.

No tak, jak eMowi się trawy podobają, to nie licz na to, że prędko przyłoży rękę do ich usunięcia
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
MartaCho 07:48, 22 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
pawel2806 napisał(a)
Obserwuję od dawna ale właśnie odkryłem że mieszkamy po sąsiedzku


Ha! Też rozszyfrowałam już wcześniej skrót N-ce
Macham więc zza płotu
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 08:06, 22 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Basiu,
Tak się rozglądnęłam tu i tam cały wieczór, a tu jednak to tylko wirtualna znajomość musi być fajnie byłoby mieć tuż obok kogoś też zakręconego ogrodowo

Na podokiennej pewnie masz rację, że na taki wąski pasek lepsze będą little lime.
Bodziszki są teraz bardzo popularne, ale same dobre rzeczy o nich czytam, więc bardzo kuszą i chciałabym je zaprosić do siebie na dłużej- na tej za domem mam trzy sztuki Double Jewel, ale chyba w tym roku jeszcze nie zakwitną...

Słońce mam na podokiennej chyba tak, jak Ty- przed południem i max. do 13- 14 może. Niech będzie 13:30 Mam nadzieję, że powojnik dałby tam radę.

Trawy w zeszłym roku naprawdę dały czadu, miały dużo dużych kwiatostanów, całą rodzinę do wazonów obdarowaliśmy nimi, ale już bym tam chciała jednak coś innego, bardziej różnorodnego. To jeden z tych zakupów sprzed O.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Rojodziejowa 13:37, 22 lip 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8437
Martus w sumie ja tez do Ciebie mam niedaleko
A z Wieliczki znam takiego jednego gostka, jakich mało. Bawi się tam u Was w politykowanie i wojowanie z proboszczem. Ciekawe, czy wiesz o kogo chodzi
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies