Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

MartaCho 14:56, 05 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2171
Cześć Agatko, jak miło, że zaglądnęłaś
Dziękuję też innym, którzy zaglądają, mimo, iż ode mnie wieści brak...

U mnie po bardzo trudnym początku roku, jak na razie, wszystko w porządeczku.
Masz rację Aganiu, to szczęście na zdjęciu to golden. Jeśli ktoś by się zastanawiał, to bardzo, bardzo polecam! Duśka jest po prostu wspaniała Możemy też polecić sprawdzoną hodowlę.

Aktualnie jesteśmy na wakacjach w Karpaczu- zostaliśmy w kraju, żeby właśnie wyjechać razem z psem i z polecenia Poli, która na IG pięknie przedstawia swoje wędrówki i teraz powrót w góry po ciężkiej rehabilitacji

Obiecuję, że jak wrócę i posprzątam chwasty tu i tam, to pokażę, co się zmieniło w ogrodzie. Ociągam się, bo ciągle a to jeszcze najpierw kancik zrobię, a to jeszcze chwaścik i tak mi to właśnie schodzi

Poniżej tylko migawki z ogrodu- róże w tym roku wyjątkowo piękne są, prawda? Czosneczki też się namnożyły i zaczynają już łapać kolor




____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 08:37, 14 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2171
Obiecałam wieki temu nowe zdjęcia z ogrodu i ciągle nic, choć jestem tu codziennie. Czekanie na moment, kiedy z wszystkiego będę zadowolona w ogrodzie, raczej nie ma sensu, bo to jednak kilka sezonów może jeszcze potrwać

Dziś pokażę, co się podziało od frontu.
Na początek rabata projektowana i zakładana przy Waszej pomocy, czyli kwadrat przed domem
Było dwa lata temu:

Jest teraz



I moja pomocniczka nierozłączka
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 08:40, 14 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2171
Poza tym wzdłuż ogrodzenia posadziłam graby, berberysy, rozplenice i cisy. Na pierwszym planie jeszcze jest obiela.



Koniecznie kancik tutaj muszę zrobić, we wrześniu graby porządniej uczesać. Jak widać, cały czas rabata w trakcie prac- chyba poszerzyć trzeba ją będzie
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 08:49, 14 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2171
A to rabata od strony podjazdu, nazwana rok temu przeze mnie roboczo Bida z Nędzą, bo posadziłam na niej tylko roślinki, które gdzie indziej musiały być wyeksmitowane, albo nie chciały gdzie indziej w ogóle rosnąć. Marnie nadal wygląda i czeka mnie z nią jeszcze dużo pracy, ale koncepcja mi się co chwilę zmienia. Ma 3x6m. Rośnie tu świąteczny świerk z doniczki, świdośliwa, która ma już u mnie chyba 4 miejscówkę, żurawki na obwódce, żylistki variegata, stipa i czosnki główkowate.


Tu i tam jest pełno siewek stipy, tak że za rok będzie już ładne stipowisko, tylko co jeszcze tam dorzucić? Berberysy może?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 09:01, 14 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2171
I jeszcze moje skrzynie owocowo- warzywne. Bardzo obrodziły w tym roku- na ziemię warstwa kompostu poszła- to na pewno dzięki temu

____________________
Marta Ogród zacząć czas
Helen 09:30, 14 lip 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Cudowne warzywka i owoce i jak równiutko rosną.
____________________
Helen - Hortensjowo
MartaCho 09:46, 14 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2171
Dziękuję Helen! Fajnie, że zajrzałaś
Warzywa dość późno sadziliśmy w tym roku, bo na początku czerwca dopiero. Część kupiliśmy na targu gotowych sadzonek, część wysiewałam. Ale priorytetem był właśnie kompost.
Mięta tak szaleje, że całe O. na herbatkę z miętą zapraszam
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Dorii 10:20, 14 lip 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Stipowisku daj bylinek. Szałwia caradonna wygląda z nią cudnie. Do tego domieszałabym czegoś o innym kwiatostanie. Czosnki koniecznie zwykłe i główkowate. Wklejałam kilka dni temu piny u jednej z forumek ze stipą w różnych zestawieniach.
U siebie mam właśnie czosnki, caradonnę, lilie, jeżówki, odętkę i przegorzany. Niestety stipa mi wygniła i mam młode sadzonki więc efektu jeszcze nie ma, liczę że w przyszłym roku będzie busz.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:22, 14 lip 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A rabatki bardzo ładnie się prezentują, jak wszystko podrośnie to już zupełnie będzie miodzio
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
MartaCho 10:31, 14 lip 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2171
Dzięki Dorii za odwiedzinki i pomysły!

Stipę z szałwią mam wzdłuż ścieżki do domu, więc faktycznie mogę to powtórzyć.

Jeżówki to nawet będą mogła podzielić te grubasy z kwadratu, bo są już bardzo dorodne. Chyba, że lepsze byłyby w bardziej zbliżonym kolorze? Jak Green Jewel na przykład?
Tak się zastanawiam też, czy tam nie powinnam dać jeszcze jakiegoś drzewa? Albo może chociaż tę świdośliwę przesadzić? Ona na razie takim niewysokim krzewem jest, ale powinna urosnąć - mus ją lepiej dokarmiać

Moja ścieżka ze stipą i szałwią- tuż przed wyczesaniem i przed cięciem szałwii jeszcze
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies