Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

ElzbietaFranka 17:19, 13 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
U mnie każdego roku sryliony siewek werbeny szczególnie w żwirze. Jedne kwitną drugie nie. Kwitnienie zależy od Tego czy siewka jest silna, wystawiona na słońce wtedy ładnie i szybko rośnie co związane jest z kwitnięciem.
Mam również werbene w donicach która z roku na rok rośnie od korzenia i też kwitnie
Wschody werbeny zależą na jakiej głębokości Nasionko kiełkuje czym głębiej tym późniejszy wzrost i kwitnienie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MartaCho 17:57, 13 paź 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2164
Dziękuję Elu na info o werbenie! Fajnie, że dzielicie się swoimi doświadczeniami.
Ja przed jej wprowadzeniem czytałam, że trzeba się zastanowić, czy chce się ją zaprosić do ogrodu, bo wysiewa się mocno i wszędzie i trudno jest ewentualnie się jej pozbyć. Faktem jest, że jeśli się wysiewa nie znaczy od razu, że wszędzie tak samo kwitnie. W tym roku mnie nie zawiodła- kwitnie nieustannie i masowo od czerwca. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też się pokaże od tej najpiękniejszej swojej strony. Na pewno dam znać



____________________
Marta Ogród zacząć czas
olciamanolcia 18:07, 13 paź 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
Werbenę mam na dwóch rabatach na tej z brzozami i na tej gdzie jej widać mnóstwo. Na tej pierwszej rabacie nie rozsiała sie wcale. Te, które tam rosną to gotowe sadzonki posadzone w zeszłym roku. Bez problemu odbiły po zimie ale nie rozsiały się- być może dlatego, że na brzozowej rabacie mam sporo cienia. Na drugiej rabatce rozsiała się bardzo bardzo mocno wręcz ją całkowicie opanowała. Już część sadzonek wydałam i jeszcze będę rozdawać)ale właśnie tu ma super warunki bo najdłużej ma słonko praktycznie od rana do późnego popołudnia. mam nadzieję, że przezimuje i za rok znowu będzie jej pełno bo ją po prostu uwielbiam)
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Helen 19:45, 13 paź 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
U mnie też w cienistym miejscu tylko trochę siewek odbiło a na słonecznej rabacie faktycznie sryliony, po prostu dywanik. Na szczęście łatwo się usuwa.
____________________
Helen - Hortensjowo
malgorzata_s... 17:14, 19 paź 2021


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
U mnie werbena praktycznie wyginęła.Wymarzała co roku a siewki nie dorastały do kwitnienia. Szkoda bo ją uwielbiałam. Piękne nasadzenia uczyniłaś. Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Wiolka5_7 18:09, 19 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Pięknie przebarwione klony a co do werbena to u mnie odbiły kępy zeszłoroczne no i miałam srylion siewek... Uwielbiam ją w masie,mam ją na 3 rabatach i pozwalam panoszyć się

Widzę,ze i u Ciebie jeszcze pięknie kwitnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MartaCho 07:35, 20 paź 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2164
malgorzata_szewczyk napisał(a)
U mnie werbena praktycznie wyginęła.Wymarzała co roku a siewki nie dorastały do kwitnienia. Szkoda bo ją uwielbiałam. Piękne nasadzenia uczyniłaś. Pozdrawiam


Dziękuję bardzo! Tak strasznie mi brakuje ostatnio czasu na ogród- po pracy już się zimno nieprzyjemnie robi, a stęskniłam się już za grzebaniem, ochwaszczaniem i takimi tam naszymi atrakcjami
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 07:41, 20 paź 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2164
Wiolka5_7 napisał(a)
Pięknie przebarwione klony a co do werbena to u mnie odbiły kępy zeszłoroczne no i miałam srylion siewek... Uwielbiam ją w masie,mam ją na 3 rabatach i pozwalam panoszyć się

Widzę,ze i u Ciebie jeszcze pięknie kwitnie


Werbena nadal pięknie kwitnie, jak i u Ciebie- opowiem Ci krótko taką sytuację z weekendu- pokazuję mężowi- a to znany tu przeciwnik werbeny - zdjęcia Twoich jesiennych rabat.
Ja: Zobacz, jakie piękne rabaty!
Mąż: no pięknie, pięknie, jak kolorowo!
Ja wtedy zoom i zbliżenie na werbenę- a widzisz, co tutaj rośnie?
Haha, szach, mat
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Wiolka5_7 08:41, 20 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
MartaCho napisał(a)


Werbena nadal pięknie kwitnie, jak i u Ciebie- opowiem Ci krótko taką sytuację z weekendu- pokazuję mężowi- a to znany tu przeciwnik werbeny - zdjęcia Twoich jesiennych rabat.
Ja: Zobacz, jakie piękne rabaty!
Mąż: no pięknie, pięknie, jak kolorowo!
Ja wtedy zoom i zbliżenie na werbenę- a widzisz, co tutaj rośnie?
Haha, szach, mat



No to teraz może się przekona do werbena
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MartaCho 08:41, 25 paź 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2164
Weekend był u nas jeszcze całkiem ładny- udało się podziałać co nie co, choć jeszcze nie cebulowe.

Zachodnią wyczyściłam z chwastów- oglądałam ją z lewej:



I z prawej:



I królem rabaty zostaje ten okaz

____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies