Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

olciamanolcia 11:26, 29 wrz 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6904
MartaCho napisał(a)
U nas dziś wróciło lato- pogoda wspaniała.
Na werbenach i rozchodnikach aż roi się od motyli i pszczół. Ale jesień też już widać...




O i werbenki masz sporouwielbiam tę roślinę. Pieknie się prezentuje w Twoich kombinacjach
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
MartaCho 11:36, 29 wrz 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Oj tak! Ja również ją uwielbiam. I mam nadzieję, że jej się dużo wysieje w przyszłym roku.
Ponoć trzeba się dobrze zastanowić, czy się chce ją do siebie zaprosić, bo później jest wszędzie i trudno jej się pozbyć, ale ja nie będę mieć nic przeciwko- a to dopiero jej pierwszy rok u mnie.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
olciamanolcia 11:42, 29 wrz 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6904
To fakt z tą werbeną. Ja mam ja od września ubiegłego roku. Miałam zaledwie 5 małych sadzonek . Przeżyła zimę a efekt jej ekspansji widoczny na mojej rabacie. Jeszcze na początku sierpnia było jej o 1/3 mniej. Ale tez bardzo lubię tę roślinkę .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 11:43, 29 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Marta, u mnie sie wysiała, miałam miliony siewek, mnóstwo usunęłam, zostawiłam tam, gdzie chciałam, by rosły. Niestety - nie zakwitła ani jedna... . Nie wiem o co chodzi..
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
MartaCho 12:05, 29 wrz 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Judith napisał(a)
Marta, u mnie sie wysiała, miałam miliony siewek, mnóstwo usunęłam, zostawiłam tam, gdzie chciałam, by rosły. Niestety - nie zakwitła ani jedna... . Nie wiem o co chodzi..


Ojej, to nie mam pojęcia, o co chodzi. Hmm, zobaczę więc, jak u mnie będzie w przyszłym roku. Myślałam, że ona z tych pancernych...
____________________
Marta Ogród zacząć czas
olciamanolcia 12:22, 29 wrz 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6904
Ja swoje werbeny w ubiegłym roku w listopadzie obcięłam praktycznie przy gruncie . Mimo 20 st mrozu już na początku marca zaczęły wypuszczać listki i wszystkie zakwitly.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 12:34, 29 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Dziewczyny, nie mówię, ze rosliny nie przezimowaly i nie zakwitły, ale że nie zakwitło to, co sie wysiało . A miałam nadzieję na morze werben .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 12:56, 29 wrz 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6904
Judith napisał(a)
Dziewczyny, nie mówię, ze rosliny nie przezimowaly i nie zakwitły, ale że nie zakwitło to, co sie wysiało . A miałam nadzieję na morze werben .


Moje niektóre samosiejki tez nie zakwitły ale tylko te w rabacie gdzie mam brzozy. Byc może dlatego , że mam tam sporo cienia .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
MartaCho 13:13, 29 wrz 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
To ja o moich samosiejkach opowiem w przyszłym roku
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Dorii 13:59, 29 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Werbena lubi słonko i ciepłą glebę. Moje siewki też nie wszystkie kwitną. Zależy kiedy wzeszły i ile słońca miały. Jak ciepła gleba to szybciej wschodzą a co za tym idzie szybciej kwitną.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies