Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

olciamanolcia 10:14, 04 kwi 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
DariaB napisał(a)
Współczuję powstania takiego koszmarka Niestety deweloperzy zabudują każdy wolny fragment przestrzenie. Dosadzenie klonów wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem.


Najlepszym wyjściem byłoby posadzenie sekwoi
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
MartaCho 10:23, 04 kwi 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2164
____________________
Marta Ogród zacząć czas
mrokasia 10:44, 04 kwi 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
MartaCho napisał(a)
Niestety tak- w zeszłym roku to zmienili


Uuuuuu, to ja myślałam, ze mam kichę ze "swoim" bliźniakiem za płotem, 10m od tarasu, ale Ty mnie przebiłaś... . Współczuję. Która to strona świata?
Zdecydowanie ktoś musiał posmarować, że akurat w zeszłym roku zmienili warunki zabudowy...
Pozostaje mieć tylko nadzieję, że z poziomu gruntu aż tak przygnębiająco to nie wygląda...
Dosadzaj te klony!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
MartaCho 11:05, 04 kwi 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2164
Dzięki Mrokasiu- oj tak, wygrywam w konkursie na najgorszy widok za płotem, jak nic! Będę więc dosadzać.. Jak klony nie wystarczą, to może jeszcze przy tarasie jakiś zielony parawan zrobię.
Z Wami damy radę

Zdecydowanie procedura musiała się odbyć, jak piszesz :/ Tym bardziej, że na tej samej ulicy Burmistrz mieszka.

Perspektywa z gruntu- mi bardzo przeszkadza. Inni domownicy twierdzą, że nie jest najgorzej, że blok jest trochę odsunięty, bo dzieli nas jeszcze droga i ichniejsze miejsca parkingowe. Faktem jest, że Ci, którzy mieszkają po drugiej stronie bloku mają jeszcze gorzej- a. budynek mają bliżej ogrodzenia , b. na ich stronę wychodzą balkony tych mieszkań, więc im też nie zazdroszczę.

Teraz wygląda to fatalnie- może, jak pojawią się liście to będzie choć troszkę znośniej
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Martka 12:12, 05 kwi 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marto, wkurzająca jest ta sytuacja strasznie, odwieczny temat planów zagospodarowania, ich zmian, gminy mają ogromną władzę w rękach przez obecne przepisy. A już gminy bez planów zagospodarowania to w ogóle sobie mogą używać wydając indywidualne warunki zabudowy... Takim sposobem osiedle domków jednorodzinnych nagle musi sąsiadować z blokami, choć nikt się nie pisał na takie otoczenie. Deweloperzy mają determinację do pozyskiwania działek i wiedzą, z kim i jak gadać... niestety...

Natomiast: to zdjęcie jest zrobione w najgorszym możliwym momencie, co oznacza, że potem będzie już tylko lepiej Po pierwsze dosadzisz klony - ja jestem za - po drugie Twój ogród się zazieleni i wzrok nie będzie potrzebował wędrować dalej, po trzecie te potworne szarości pewnie też po ukończeniu budowy będą się lepiej prezentowały - można to nawet sprawdzić, jaki projekt elewacji ma deweloper. Oby tylko nie dał niebieskich dachów i różowych ścian, to nie będzie tak źle. Ogarniesz. Raczej dają kolory neutralne.
Jestem ciekawa, co wymyślisz.
MartaCho 12:19, 05 kwi 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2164
Dzięki Martko za słowa otuchy i wsparcia. Masz rację co do zdjęcia- fatalny moment, kadr też taki niekorzystny bardzo.

Elewacja powinna być biała z elementami drewnopodobnymi, dach antracyt- dwie przecznice dalej stoi już taki blok, a ten nasz to jest kolejny etap inwestycji, więc będzie w przyszłości wyglądał nieco lepiej.

Ogarnę, ogarnę. Z takim wsparciem, jak mam od Was, na pewno dam radę
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Milka 14:58, 05 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
MartaCho napisał(a)
Pięknie biało się zrobiło, a my spragnieni prac ogrodowych zostaliśmy uziemieni. No, ale ile można sprzątać?
Pomyślałam więc, że zaproszę Was dziś do wspólnego knucia

Zapraszam bardzo serdecznie

Poniżej wrzucam aktualne zdjęcie mojej rabaty zachodniej- UWAGA! Widok z góry z okna dachowego- tylko dla osób o mocnych nerwach . To ta całkiem fajna rabata- z klonami, hortensjami, werbeną... Niestety czekają ją drastyczne zmiany, gdyż ponieważ... zaledwie w ciągu jesieni i zimy wyrósł nam za płotem ten koszmar z wielkiej płyty
Dlatego też potrzebuję pilnie stworzyć "parawan"- osłonić się od nowych- przyszłych- sąsiadów. Drewniany płot, czy ładne drewniane panele raczej nie wchodzą w grę niestety- konstrukcja byłabym zbyt szeroka, i zbyt wysoka, żeby się zmieścić w budżecie.

Na istniejący płot dam na początek maty wiklinowe- grabów teraz co prawda prawie nie widać, ale powinny się w tym sezonie już ładnie zagęścić.

Przyszedł mi jak na razie do głowy najprostszy do realizacji pomysł, żeby dosadzić jeszcze dwa klony- po jednym pomiędzy tymi, które już są. Odstępy teraz wynoszą 6,4m pomiędzy nimi. Korony Red Sunset dorastają docelowo do 3- 4m szerokości, więc powinny się zmieścić, a będą mogły nas szybko ładnie zasłonić. Dobry to pomysł?

Jeśli tak, to do zmiany będzie pewnie cała ta rabata między klonami a grabami, gdyż będzie tam raczej zbyt cieniście dla tych odmian hortensji, które tam teraz są. Ale to już może temat na osobny post?

Dobry to pomysł z tymi dodatkowymi dwoma klonami?



To straszne, jak na nic nie patrzą i każdy wolny kawałek pod zabudowy.
Widok nie jest najgorszy z możliwych, ja mam gorszy na sąsiadów.
Dokończą, pewnie drzewa posadzą, a u siebie może posadź serby, żeby jednak była ściana zieleni i z okien do ciebie stale się nie gapili.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
MartaCho 16:30, 05 kwi 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2164
Aż tak źle z sąsiadami? Ukrywasz ich dzielnie na swoich zdjęciach

Te serby muszę rozważyć, choć wierzę, że graby dadzą w tym roku czadu i stworzą ładny żywopłot
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Dragonka 15:54, 08 kwi 2022


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
hejka Martuś wpadam po długiej przerwie a tu taka niespodzianka? Ja jestem przeciwniczką wciskania domów jednak wielorodzinnych- no nazwijmy rzecz po imieniu, bloków jednak, w osiedla domków jednorodzinnych.
Rozumiem, że każdy skrawek dla dewelopera to potencjalny zysk, ale urbaniści/planiści chyba też nie powinni ulegać takiej presji. Moim zdaniem miasta tracą na takim wciskaniu nie pasujących do siebie budynków. No a Ty teraz możesz faktycznie tylko sadzić jakieś rozłożyste szybkorosnące drzewa. Jedyny plus- nie będzie to blok wysoki, jak drzewa by urosły, dały by Wam naturalną zasłonę.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
MartaCho 13:48, 24 kwi 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2164
To szczęście, kiedy odkrywasz, że jednak masz siewki werbeny… Jakiś zylion siewek

____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies