Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

Judith 16:18, 02 kwi 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Bardzo dobry pomysł .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Margerytka40 16:19, 02 kwi 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Też bym zagęściła klony
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
polinka 19:09, 02 kwi 2022


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Czy to graby Fastigiata?
I jaka jest odległosć międy nimi?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
MartaCho 19:14, 02 kwi 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Wysokie drzewa to klony Red Sunset. Graby mam tuż przy siatce- bezodmianowy żywopłot sądziliśmy co 25- 30 cm- wiem, teraz w stanie bezlistnym prawie niewidoczne
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Dorii 19:35, 02 kwi 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jak chcecie by szybko zasłoniły to warto dosadzić, szczególnie tam gdzie jest odległość 6m. Było by wtedy co 4, 3 metry. Co 2 metry trochę gęsto ale je chyba można formować. Te 3-4 metry średnicy to po ilu latach osiągną?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
olciamanolcia 19:38, 02 kwi 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7029
No Ci powiem,że widok masz wkurzajacy Tak sobie pomyślałam o moim... jakby teraz wysosły mi przed oknami takie domki na nasze szczęście , ten widok,który wam niekiedy pokazuję jest nie do zagospodarowania chociaż działka jest na sprzedaż ..( to obszar Natura 2000- mozna sobie jedynie na niej postawić kurnik albo ambonę

Odnośnie nasadzeń... Moje graby pod płotem są posadzone w odległościach 60 cm , ich korony całkowicie się zazębiają bo o taki efekt chodziło- nieważne ,że sasiad nie ma widoku na Zalew Wiślany - graby były pierwsze Ja bym te Twoję PRZEPIĘKNE klony posadziła co 1,5m a w luki między nimi dałabym pozostałe nasadzenia z tejże rabaty.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
MartaCho 20:20, 02 kwi 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Justi, teraz rozumiesz jak bardzo zazdroszczę Tobie widoków i innym przestrzeni wokół lub nawet pięknego tujowego tła
Domki też by mi aż tak nie przeszkadzały- liczyliśmy się z tym, że mogą tam powstać na przykład szeregówki, ale że ktoś wyda pozwolenie na budowę takich wysokich potworóffff?? Okropność!
Dodatkowo nasza działka po równaniu terenu leży jakiś metr poniżej poziomu drogi i dalej tego bloku właśnie, dlatego też takie przytłaczające wrażenie ten moloch robi.

Dori, wszędzie podają „dorasta do 3-4 m szerokości” bez informacji kiedy . Klon na zdjęciu z 01.04 jest u nas już siedem lat i myślę, że może już mieć jakieś 3m szerokości.

Zmierzę jeszcze jutro dokładnie wszystkie odległości, ale powinno być po 6 m od pnia do pnia. Prawdopodobnie będą po latach trochę na siebie nachodzić, jeśli dosadzę, ale to chyba, jak przyznajecie, najlepsze wyjście..

Dzięki za wsparcie!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
olciamanolcia 20:30, 02 kwi 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7029
MartaCho napisał(a)

Domki też by mi aż tak nie przeszkadzały- liczyliśmy się z tym, że mogą tam powstać na przykład szeregówki, ale że ktoś wyda pozwolenie na budowę takich wysokich potworóffff?? Okropność!
!


No niestety -Kasa czyni cuda
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
MartaCho 22:55, 02 kwi 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Jest tak. Niestety.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agatorek 22:58, 02 kwi 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Margerytka40 napisał(a)
Też bym zagęściła klony


I ja też bym zagęściła. Ja akurat lubię, jak jest gęsto, ale tutaj i tak trzeba by było coś zrobić. Mam nadzieję, że uda Ci się kupić jakieś większe drzewka, żeby szybko się zasłonić. Bo tym tempem, to za chwile skończą budować.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies