Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

MartaCho 08:11, 25 maj 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Agatorek napisał(a)
U mnie home office wygląda tak, że w ciągu dnia siedzę w krzakach i chwastach, a pracuję rano, wieczorami i kiedy pada .


I takie podejście to ja rozumiem
____________________
Marta Ogród zacząć czas
DariaB 13:03, 26 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
MartaCho napisał(a)


Koniecznie- na początku trzeba je przycinać, żeby się zagęszczały. Nie jestem tylko pewna kiedy- Wiola wie na pewno- musimy ciąć wtedy, kiedy Wiola tnie

Jednego przycięłam z ciekawości jak mi pójdzie reszta poczeka chwilę, no chyba, że nie wytrzymam Mojego żywopłotu cisowego jeszcze nie cięłam w tym roku, a niektóre cisy to wielkie bicze wypuściły.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
MartaCho 13:58, 26 maj 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Naprawdę? Dajesz im jakiś specjalny nawóz? Ponoć gnojówkę z pokrzyw bardzo lubią cisy.

Ja mam żywopłocik cisowy przed grabami, ale coś strasznie marnie rośnie. Troszkę mnie już denerwować to zaczyna nawet, ale będę walczyć, żeby się opamiętał jednak i zaczął rosnąć. Choć trochę...
____________________
Marta Ogród zacząć czas
DariaB 15:35, 26 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
MartaCho napisał(a)
Naprawdę? Dajesz im jakiś specjalny nawóz? Ponoć gnojówkę z pokrzyw bardzo lubią cisy.

Ja mam żywopłocik cisowy przed grabami, ale coś strasznie marnie rośnie. Troszkę mnie już denerwować to zaczyna nawet, ale będę walczyć, żeby się opamiętał jednak i zaczął rosnąć. Choć trochę...

Wstyd się przyznać ale nic w tym roku jeszcze nie dostały Moje też nierówno rosną, ale w większości mają ładne, zielone przyrosty.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Roocika 08:34, 27 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dziewczyny, cisy się tnie jak te nowe przyrosty trochę ściemnieją, zwykle mówią, że terminy cięcia cisów to marzec, czerwiec sierpień.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
MartaCho 08:51, 27 maj 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Dzięki Asia! Czyli można sobie to na następny weekend zaplanować.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
olciamanolcia 09:23, 27 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7025
Marta podzieliłaś rozchodniki?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
MartaCho 10:02, 27 maj 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Nie jeszcze Planuję na tę rabatę dokupić sobie trzcinniki i przed nimi dać rozchodniki z rozplenicami- co o tym sądzisz? Dobrze będzie?

Te rozchodniki, które mam, przyjechały do nas w październiku od mojej siostry w fazie pełnego kwitnienia i nic im nie było, więc i moje późne podziały przeżyją zapewne. One takie dość pancerne są, nie uważasz?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
mrokasia 10:13, 27 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Nie znam bardziej pancernej rośliny od rozchodnika, szczególnie tego podstawowego.
Rozchodniki z trawami bardzo dobrze się komponują. Tylko weź pod uwagę, że to taka jesienna rabata będzie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
MartaCho 10:20, 27 maj 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
To prawda. Hmm... to może później im coś tam jeszcze dorzucę ważne, żeby się na razie cokolwiek z tym miejscem ruszyło...
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies