Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

mrokasia 10:23, 27 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
MartaCho napisał(a)
To prawda. Hmm... to może później im coś tam jeszcze dorzucę ważne, żeby się na razie cokolwiek z tym miejscem ruszyło...


Najprościej dorzucić kilka szałwii albo niskich kocimiętek .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
olciamanolcia 10:32, 27 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
MartaCho napisał(a)
Nie jeszcze Planuję na tę rabatę dokupić sobie trzcinniki i przed nimi dać rozchodniki z rozplenicami- co o tym sądzisz? Dobrze będzie?

Te rozchodniki, które mam, przyjechały do nas w październiku od mojej siostry w fazie pełnego kwitnienia i nic im nie było, więc i moje późne podziały przeżyją zapewne. One takie dość pancerne są, nie uważasz?


Tak jak Kasia napisała - rozchodnika nic nie powali
Z rozplenicami jak najbardziej. Tez mam taki układ .
Pod grabami mam rozplenice , krok do przodu rozchodnik a przed nimi sesleria .
Trzcinniki z czasem będą bardzo wysokie- zobacz u mnie mam je w rabacie z Hakuro. Chyba , że masz takie wysokie rozchodniki to będzie dobrze.
Ja za rozchodnikami mam rozplenice Flamingo - stoi na baczność a kłosy pieknie się przewieszają nad rozchodnikami . No i oczywiscie werbenę patagonkę mam i jest wesoło
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Margerytka40 10:43, 27 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pomyśl jeszcze by dodać tam jakieś cebulowe. Może narcyzy, na teraz może czosnki. Jeszcze na lato liatry można. Ja tak mam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
MartaCho 11:56, 27 maj 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
mrokasia napisał(a)


Najprościej dorzucić kilka szałwii albo niskich kocimiętek .


Jestem zakochana w moich niskich kocimiętkach Cat's Pajamas- koniecznie muszę je podzielić i rozmnożyć, jak tylko przekwitną. Wszystkim polecam tę odmianę.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Wiolka5_7 11:59, 27 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
MartaCho napisał(a)


Jestem zakochana w moich niskich kocimiętkach Cat's Pajamas- koniecznie muszę je podzielić i rozmnożyć, jak tylko przekwitną. Wszystkim polecam tę odmianę.
z chęcią bym posadziła ale miejsca brak na takie maluszki ale jestem zachwycona Walker's low
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MartaCho 11:59, 27 maj 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
olciamanolcia napisał(a)


Tak jak Kasia napisała - rozchodnika nic nie powali
Z rozplenicami jak najbardziej. Tez mam taki układ .
Pod grabami mam rozplenice , krok do przodu rozchodnik a przed nimi sesleria .
Trzcinniki z czasem będą bardzo wysokie- zobacz u mnie mam je w rabacie z Hakuro. Chyba , że masz takie wysokie rozchodniki to będzie dobrze.
Ja za rozchodnikami mam rozplenice Flamingo - stoi na baczność a kłosy pieknie się przewieszają nad rozchodnikami . No i oczywiscie werbenę patagonkę mam i jest wesoło


Chciałam trzcinniki dać przed dość spore już pęcherznice- myślisz, że za wysokie będą?
To dam je w odstępach większych i będzie ok.
Rozchodniki mam takie nad kolano na pewno, czyli raczej z tych wyższych. Będą wysokością pasować do rozplenicy.
Patagonki mam tyle siewek, że spokojnie mogę i tam ją też dać
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 12:00, 27 maj 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Margerytka40 napisał(a)
Pomyśl jeszcze by dodać tam jakieś cebulowe. Może narcyzy, na teraz może czosnki. Jeszcze na lato liatry można. Ja tak mam


Liatry i Twoje rabaty są też śliczne. Super pomysł!
Mogłabym tam przesadzić też jesienią peonie z innej rabaty, gdzie trochę ciasno już mają...
____________________
Marta Ogród zacząć czas
olciamanolcia 12:05, 27 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
MartaCho napisał(a)


Jestem zakochana w moich niskich kocimiętkach Cat's Pajamas- koniecznie muszę je podzielić i rozmnożyć, jak tylko przekwitną. Wszystkim polecam tę odmianę.


Masz gdzies ich zdjęcie na rabacie? Ciekawa jestem ich bardzo Taką wdzięczną nazwę mają
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 12:08, 27 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6793
MartaCho napisał(a)


Chciałam trzcinniki dać przed dość spore już pęcherznice- myślisz, że za wysokie będą?
To dam je w odstępach większych i będzie ok.
Rozchodniki mam takie nad kolano na pewno, czyli raczej z tych wyższych. Będą wysokością pasować do rozplenicy.
Patagonki mam tyle siewek, że spokojnie mogę i tam ją też dać


To jak są takie wysokie to ok Moje tez nad kolanko a niska nie jestem
U mnie werbena tez szaleje - siewek pełno a i z ubiegłorocznych nasadzeń wypuszcza ! Ale ja się z tego powodu bardzo cieszę
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Dorii 12:13, 27 maj 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Trzcinniki i rozchodniki szybko ruszają ale atrakcyjnie to będzie dopiero późnym latem. Koniecznie dodaj coś na początek sezonu
Ja bym jeszcze dodała do rozchodników w coś z innym kwiatostanem, np jeżówki
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies