Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

mrokasia 13:41, 27 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Mmmm, jak ja lubię fiolet w ogrodzie! I niebieski .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
olciamanolcia 13:51, 27 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6906
MartaCho napisał(a)
Ja mam takie zdjęcie z 14.05., ale teraz jest jeszcze fajniejsza- taka fluorescencyjna prawie


Moje bodziszki Rozanne sadziłam późną jesienią i jeszcze nie mają nawet takich ładnych kępek, jak u Was, ale za to te sadzone wiosną- Double Jewel- też pięknie kwitną- też- jak kocimiętka.



No piękna! Do patagonki będzie pasowała? Bo jeśli tak to bym sue na nią zdecydowała i powciskam ja gdzieniegdzie w tę całą rabatę z Hakuro .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
MartaCho 13:57, 27 maj 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Hmm, kolorystycznie może nawet trochę bardziej w niebieski wpada niż patagonka. Kocimiętkę mam co prawda od zeszłego sezonu, ale nie mam teraz pewności, czy do czasu, aż patagońska wyrośnie i zakwitnie- kocimiętka nie przekwitnie już. Na wymienne kwitnienie- najpierw to, potem to drugie- jak najbardziej. Czy razem będą kwitnąć, to nie mam pewności.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 13:59, 27 maj 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
mrokasia napisał(a)
Mmmm, jak ja lubię fiolet w ogrodzie! I niebieski .


Ja też! I jest w czym wybierać.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Margerytka40 14:03, 27 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ona po przycięciu zakwita drugi raz, mniej intensywnie. Trzeba by zaobserwować czy zgra się z werbeną
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Dorii 14:03, 27 maj 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Cudny ten bodziszek
Moje Rozane też jeszcze nie kwitną. Korzeniaste zaczynają ale muszę im lepsze miejsce znaleźć bo w cieniu rosną i słabo kwitną.
Pijama cat już jakiś czas temu wpadły mi w oko ale to na zdjęciach że szkółki więc wiadomo to nie na żywo może być. Skoro potwierdzacie urodę to czas nabyć. W końcu przed tygodniem oddałam sąsiadce takie bezodmianowe z własnego siewu, trochę mnie denerwowały wyleganiem na trawę. Mam też od innej sąsiadki jakieś odmianowe ale jakie to nie wiem. Wysokie są i z daleka wyglądały cudnie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
olciamanolcia 14:04, 27 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6906
Muszę ją na żywo zobaczyć .Podjadę do mojego pana- ogrodnika - tam to można oszaleć !
Zdjęcia zrobię z tych jego pół uprawnych - bylin i traw
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 14:06, 27 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6906
Margerytka40 napisał(a)
Ona po przycięciu zakwita drugi raz, mniej intensywnie. Trzeba by zaobserwować czy zgra się z werbeną


Na zdjęciach to bardziej fioletowa jest niż niebieskawa
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
MartaCho 14:18, 27 maj 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Dorii napisał(a)
Cudny ten bodziszek
Moje Rozane też jeszcze nie kwitną. Korzeniaste zaczynają ale muszę im lepsze miejsce znaleźć bo w cieniu rosną i słabo kwitną.
Pijama cat już jakiś czas temu wpadły mi w oko ale to na zdjęciach że szkółki więc wiadomo to nie na żywo może być. Skoro potwierdzacie urodę to czas nabyć. W końcu przed tygodniem oddałam sąsiadce takie bezodmianowe z własnego siewu, trochę mnie denerwowały wyleganiem na trawę. Mam też od innej sąsiadki jakieś odmianowe ale jakie to nie wiem. Wysokie są i z daleka wyglądały cudnie.


Fajnie mieć sąsiadów też ogrodowo zakręconych. Ja poznałam niedawno taką trochę dalszą sąsiadkę- mieszka kilka przecznic dalej- siewkami werbeny się już podzielić mogłam
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 14:20, 27 maj 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
olciamanolcia napisał(a)


Na zdjęciach to bardziej fioletowa jest niż niebieskawa


Postaram się zrobić aktualne zdjęcia, bo mam wrażenie, że ma teraz tak intensywny kolor- trochę inny odcień niż werbena. Ale powinny pasować do siebie. Daj znać, jak oględziny w szkółce.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies