Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z czereśnią

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z czereśnią

Urszulla 23:52, 15 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Ja pod magnolią mam pierwiosnki i przebiśniegi dzięki temu nie muszę tam plewić
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anna_g 00:32, 16 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Ula - to też jest jakiś pomysł o to plewienie mi też chodzi, no i fajnie to wygląda
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 01:33, 16 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Już jest "jutro" to mogę wklejać te fotki co to pisałam że wkleję

Takie sobie cudo kupiłam w sobotę - zaraz pokażę gdzie będzie
oczywiście nic oprócz napisu Tawułka Astilbe nie było

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 01:44, 16 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
I kolejne miejsce które zrobiłam - wycięte zostały stare krzewy i róże okrywowe które w tym miejscu nie miały się dobrze.
tak było wcześniej, ale przy domu powstał taki ganek i trzeba było część krzewów usunąć - ostatecznie został jeden


miała być tam zasiana trawa ale "obroniłam" miejscówkę i trawy nie będzie.
Bardzo Was proszę o wyrozumiałość - na razie to nie wygląda dobrze, ale wiecie pogoda nie sprzyjała temu żeby teraz rabaty nowe robić. Myślę, że jak się rozrośnie to będzie w miarę ok a co nie będzie ok to sie zmieni


kamieni nie widzimy ! ich tam nie ma.



posadziłam tam tawułki w różnych kolorach - marnie trochę teraz je widać - jedna trochę bieduje - więc przycięłam kwiaty żeby sie nie męczyła. Dwie po jednej stronie krzewu, i ta nowa po drugiej będzie wsadzona. Dwie bergenie sercolistne, z przodu po jednej stronie małe hosty - ale to wytargałam z rabaty od siebie - tak oszczędnościowo - nie wiem czy tak zostanie. Bodziszek i przywrotnik alpejski i czerwonostopy - co do przywrotnika nie mam pewności czy to dobre miejsce. W rogu donica z cisem samosiejką który mam zamiar ciąć na kulkę.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 01:48, 16 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
A i jeszcze jest tam kopytnik.
Po prawej stronie ta tawułka i jeszcze zostanie miejsce do zagospodarowania.
Jeszcze raz Was proszę - włączcie wyobraźnię - za rok już powinno być znacznie lepiej Miejsce jest oczywiście dość cieniste - bo słońce tylko do południa.


Jeśli macie jakieś dodatkowe pomysły lub propozycje albo... cokolwiek to bardzo proszę piszcie a teraz może jednak pójdę spać

ps. wszelkie obrzeża które widzicie wokół rabat - kiedyś znikną. Na razie też udajemy że ich nie ma - ot siła wyższa
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Basilikum 07:25, 16 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
jak tak pozno poszlas spac to pewnie teraz jeszcze w lozku

Ja tak mysle, ze nic na sile i wlasnie to powolutku ma jak najbardziej sens w zakladaniu ogrodu. Rabatka po rabatce.
W warzywniku juz jest co jesc to najbardziej cieszy. Moze i tanie sa warzywa w sklepach ale wlasne to wlasne
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
KasiaLangier 11:13, 16 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Smakowicie zaczyna się Twój wątek . Przepadam za czereśniami i mam taką samą jak Ty "misję" ogrodową Wieczorkiem na spokojnie odwiedzę Twój ogród..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaBawaria 13:46, 16 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Anna,jakie to stanowisko, jaka ziemia?Co ci sie podoba? Najpierw sprawdz co mozesz roslino zaoferowac a potem szperaj po watkach i szukaj inspiracji.Kazdemu podoba sie cos innego
____________________
Zapraszam na kawe
AnnaMS 14:33, 16 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
O super, działasz, następna rabata zrobiona na efekty trzeba troszkę poczekać, ja bym tam jeszcze dała coś wyższego po lewej stronie, ale to się trzeba jeszcze nad tym zastanowić, może bukszpan strzyżony w kolumienkę, stożek czy coś ...
Przy Magnolii mam trawy posadzone - rozplenice, ale oddalone od pnia ze względu na korzenie, ma być taki efekt: Magnolia w fontannie traw
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Ewa777 16:09, 16 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Pytasz o propozycje na tej nowe rabacie - napisz jakie to jest stanowisko, jakiej szerokości jest ta rabata.

Wczoraj w Lidlu widziałam takie zabiedzone hortensje z ceną o połowę niższą niż początkowa i widać, że pod opieką rosłyby zdrowo, ale ja już nie mam miejsca na nie niestety.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies