Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z czereśnią

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z czereśnią

KasiaBawaria 07:09, 29 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ta hortensja to endless summer-jest bardzo rozlozysta.Nie wszystkie takie rosna. U mnie to jedna z najwiekszych hortensji.
____________________
Zapraszam na kawe
anna_g 09:17, 29 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Kasia dziękuję za identyfikację. Poczytam sobie o niej. Zatem docelowo trzeba jej będzie znaleźć inne miejsce (zakładając, że sadzonki będą hortensjami) ale myślę, że jakieś dwa sezony wytrwa na mojej malutkiej rabatce. Do tego czasu wymyślę coś dla niej, a tutaj zakupię coś mniejszego.
Miłego dnia.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Nowa12 13:07, 29 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kasia jak ty to robisz, ze Twoje hortensje są niebieskie?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
anna_g 13:11, 29 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Ta hortensja którą wstawiłam to akurat nie moja ani nie Kasi A z tego co mi opowiadała jej właścicielka to ona akurat przy tej hortensji nie robi nic a nic - jedynie wycina suche Widać tam u niej jest odpowiedni odczyn gleby. Pozdrawiam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
AnnaMS 13:52, 29 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Aniu Pospacerowałam troszkę u Ciebie bardzo ładna jest ta rabata z rozchodnikiem i trawami i chyba z lawendą czy szałwią no i oczywiście hosty ... śliczne Kwiatuchy kwitną warzywka rosną u nas upał, rano było 30st. w cieniu ... idę z konewką napoić roślinki które już powiędły ... Pozdrawiam
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Jola_M 19:54, 29 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Hej Aniu,
świetny ten niebieski ogród lubię te klimaty
Apropos hortensji, jeśli zależy Ci na jakiejś mniejszej to może spróbuj odmianę karłowatą Limelight - nazywa się Little Lime, dorasta chyba do ok. 1m, jest gęsta. Czyli wygląda jak ogrodowa Limelight tylko w wersji mini
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Katkak 20:31, 29 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Jola_M napisał(a)
Hej Aniu,
świetny ten niebieski ogród lubię te klimaty
Apropos hortensji, jeśli zależy Ci na jakiejś mniejszej to może spróbuj odmianę karłowatą Limelight - nazywa się Little Lime, dorasta chyba do ok. 1m, jest gęsta. Czyli wygląda jak ogrodowa Limelight tylko w wersji mini

Albo bukietowa Polestar, rośnie max do 60cm. Mam i gorąco polecam.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Urszulla 21:51, 29 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Aniu, fajne zdjęcia zrobiłaś
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
paradas 08:05, 30 lip 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Moje ulubione niebieskie
Szczęścia życzę z sadzonkami, pewnie nie potrzebnie. Wszystkie się ukorzenią
Co do roślinki z Chorwacji, okazało się że to Trojeść Antylska a nie oleander
Mogłem wygooglować "Grcki oleander" bo tak było napisane na etykiecie, z automatu myślałem że to właśnie oleander
malgorzata_s... 10:03, 30 lip 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
anna_g napisał(a)
Bożenko - też mam takie wrażenie, że takich odmian już kupić nie można ale nie wiem na pewno w każdym razie ja z takiej robię sadzonki, na razie z efektem żadnym ale nie tak bardzo dawno je robiłam.

Basiu w takich miejscach czuje się spokój, prawda? Niestety, nie padało. Wiało tak, że pochowałam donice, błyskało się i zachmurzyło bardzo. Dobrze, że nie bylo jakiegoś pogodowego szaleństwa bo teraz to czasem "strach się bać" ale jednak trochę popadać mogło a nie tylko straszyć... i tak dobrze, że podlałam wcześniej nie bardzo wierząc w ten deszcz


Aniu ja te hortki dzielę. Przypomnij się na wiosnę to Ci ukopię kawałek
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies