Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z czereśnią

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z czereśnią

KasiaBawaria 17:45, 30 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Nowa12 napisał(a)
Kasia jak ty to robisz, ze Twoje hortensje są niebieskie?


Musi byc odpowiedni odczyn gleby. Kwasna gleba przewaznie wystarczy. A glinem mozna intensywnosc koloru zwiekszyc.
____________________
Zapraszam na kawe
anabuko1 17:54, 30 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
anna_g napisał(a)

to piękny ogród zwiedziła Aniu. Fajnie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Mala_Mi 21:41, 30 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ooo nowy wątek, nowy ogród i moje ulubione czereśnie .. do póki nie wypatrzę robaka w środku A potem za rok to samo..do pierwszego robaka .'
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Nowa12 22:35, 30 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
KasiaBawaria napisał(a)


Musi byc odpowiedni odczyn gleby. Kwasna gleba przewaznie wystarczy. A glinem mozna intensywnosc koloru zwiekszyc.


Dałam raczej do kwaśnej gleby a i tak są różowe . To musi być jakaś mega kwaśna ziemia .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Ewa777 22:37, 30 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Ania, bukietowych nie może posadzić w tym miejscu, bo to rabata cienista. Ogrodowa hortensja będzie lepsza

Piękny ogródek zwiedziłaś. Co za okaz hortensjowy!

Patyczkom hortensjowym zostaw kwiaty - będą Cię cieszyć w tym roku
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anna_g 21:39, 31 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
AnnaMS napisał(a)
Witaj Aniu Pospacerowałam troszkę u Ciebie bardzo ładna jest ta rabata z rozchodnikiem i trawami i chyba z lawendą czy szałwią no i oczywiście hosty ... śliczne Kwiatuchy kwitną warzywka rosną u nas upał, rano było 30st. w cieniu ... idę z konewką napoić roślinki które już powiędły ... Pozdrawiam


Hej Aniu, cieszę się z Twoich odwiedzin Dzięki za pochwałę rabatki powiem Ci że na niej wszystko rośnie jak na drożdżach. Przywoziliśmy ziemię na nią - widać musi być żyzna. Dzisiaj wreszcie u nas polało w miarę przyzwoicie i po raz pierwszy od nie pamiętam kiedy nie trzeba było latać z konewką
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 21:41, 31 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Jola_M napisał(a)
Hej Aniu,
świetny ten niebieski ogród lubię te klimaty
Apropos hortensji, jeśli zależy Ci na jakiejś mniejszej to może spróbuj odmianę karłowatą Limelight - nazywa się Little Lime, dorasta chyba do ok. 1m, jest gęsta. Czyli wygląda jak ogrodowa Limelight tylko w wersji mini


Hej Jolu - cieszę się że moje zdjęcia się podobały. Ogród naprawdę fajny - szkoda byłoby go nie pokazać. Koleżanka też zadowolona, że się komuś podobał.
Dzięki za nazwę hortensji - przyznaję, że chyba słyszałam ale jeszcze jej nie widziałam (przynajmniej naocznie, bo na zdjęciach to pewnie ktoś ma).
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 21:42, 31 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Katkak napisał(a)

Albo bukietowa Polestar, rośnie max do 60cm. Mam i gorąco polecam.


Dzięki Kasiu, o tej to już naprawdę nie słyszałam. Wygooglowałam sobie. Super jest. Muszę ją u Ciebie pooglądać.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 21:43, 31 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Urszulla napisał(a)
Aniu, fajne zdjęcia zrobiłaś


Dziękuję Ula. Wiesz, że to lubię
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 21:48, 31 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
paradas napisał(a)
Moje ulubione niebieskie
Szczęścia życzę z sadzonkami, pewnie nie potrzebnie. Wszystkie się ukorzenią
Co do roślinki z Chorwacji, okazało się że to Trojeść Antylska a nie oleander
Mogłem wygooglować "Grcki oleander" bo tak było napisane na etykiecie, z automatu myślałem że to właśnie oleander


Szczęście z sadzonkami raczej potrzebne, bo na razie wyglądają dość mizernie, by nie rzec całkiem kiepsko ale czekam, może przynajmniej któraś się zabierze.
Co do roślinki z Chorwacji to nie martw się - poczytałam o niej - odwiedzana przez motyle, dobra na kwiat cięty, bardzo ładna i w dodatku:

"Nazwa rodzajowa ”Asclepias” nadano od greckiego herosa Asklepiosa-”Uchodził za syna boga Apollina i nimfy Koronis. Był mężem Epione (Kojąca ból) i ojcem Higiei , Panakei, Iaso, Ajgle, Akeso oraz lekarzy Machaona (internista) i Podalejriosa (chirurg). Został wychowany przez centaura Chirona, który nauczył go sztuki lekarskiej. Doszedł do takiej wprawy, że posiadł umiejętność wskrzeszania umarłych. Z tego względu Asklepios nazywany był Zbawicielem" itd itp.

Sam widzisz, że bardzo zacną roślinkę przywiozłeś i oby Cię cieszyła Oleandry to mają "wszyscy"
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies