Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

ryska 20:07, 17 paź 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
galgAsia napisał(a)
Kasiu, Asiu - naprawdę polecam, u mnie te kompostowniki się sprawdzają na 200%, są bardzo wygodne.
Reniu - no właśnie przebieram nóżkami, żeby mieć ten żywopłot, a tu ciągle jakieś murki pod nogi. A jak się człowiek napatrzył u Hani, to temu człowieku już nic nie pomoże, musi mieć.
A jeśli chodzi o ten nieszczęsny piernik - ciasto na piernik staropolski uwielbia siedzieć w lodówce . No dobra, trochę miejsca taka miska zajmuje, ale z jednej porcji możesz sobie upiec kilkakrotnie mniejsze porcje "na raz". Pieczesz jeden blat, kroisz na 3-4 placki, ile tam chcesz, i masz. Odpowiednio przechowywany, jest dobry do jedzenia nawet przez kilka tygodni Matko, ale ja kuszę

Kupuję, poproszę przepis
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
galgAsia 20:16, 17 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Reniu, oto on, piernik - cudo. Jedyny słuszny i prawdziwy. Możesz z niego też zrobić pierniczki dla reszty rodziny. U nas od wielu lat nie ma Świąt bez onego . Smacznego!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 20:19, 17 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
greg66 napisał(a)
U mnie sporobolusy już się powoli przebarwiają ale są jeszcze za małe kępy może za rok dwa urosnął i efekt będzie zadowalający ale kłoski też mam

Najładniejsze sporobolusy ma chyba Anula - Zana z Ogrodu z rzeźbą. Tam się pięknie wylewają na ścieżkę. Ja też czekam, aż moje podrosną, bo ładna trawka
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
ryska 20:25, 17 paź 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
galgAsia napisał(a)
Reniu, oto on, piernik - cudo. Jedyny słuszny i prawdziwy. Możesz z niego też zrobić pierniczki dla reszty rodziny. U nas od wielu lat nie ma Świąt bez onego . Smacznego!

Genialnie dziękuję
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
galgAsia 11:44, 18 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A u mnie w nocy spadł nieoczekiwany deszcz - i zmył mi oprysk, wrrrr… Za to teraz ZPJ jak z książki. Niestety dziś znajdę czas tylko na powtórkę RT, jutro w takim razie PW. Mam zamiar pryskać do wykończenia koncentratów - czyli już nie za długo... Zaczynają opadać liście, ale chyba jeszcze za wcześnie na 5% mocznik. Róże w każdym razie jeszcze zielone, co więcej - niektóre zapączkowane na maxa , ale wątpię, by im się udało zakwitnąć

Pastella


Gartenprinzessin Marie - Jose


Munstead Wood - no ona to się pogodą nie przejmuje nic a nic, kwitnie na okrągło - uwielbiam ją
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dominika11 11:51, 18 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ale i tak cieszą
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
galgAsia 12:01, 18 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
W ogrodzie po sąsiedzku ( u Mamy ) jest sporo roślin kwitnących w tonacji żółto - pomarańczowej. No podoba mi się to (tam ) bardzo. ale jakoś nie widzę ich u siebie. Chyba musiałabym zrobić osobną rabatę...





Chociaż... u Ani - Kwartet zachwycałyśmy się nowatorskim mixem różowego i pomarańczu…

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:02, 18 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dominika11 napisał(a)
ale i tak cieszą

Oj tak , wrzucają trochę koloru... innego niż jesienne liście...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:50, 18 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Próbuję znaleźć optymalny termin na przesadzenie MW. Póki co, noce u nas dosyć ciepłe ok. 8-9C, a ochłodzenia, które są prognozowane na następny weekend, mają przejść od razu w przygruntowe przymrozki... I bądź to mądry, i jak tu robić, żeby mojej ulubionej róży nie zmarnować...? Z kolei w listopadzie ma padać prawie codziennie - wtedy przycinanie po przesadzeniu to już nachalne proszenie się o kłopoty. No pod górkę...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Pszczelarnia 14:12, 18 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
galgAsia napisał(a)
W ogrodzie po sąsiedzku ( u Mamy ) jest sporo roślin kwitnących w tonacji żółto - pomarańczowej. No podoba mi się to (tam ) bardzo. ale jakoś nie widzę ich u siebie. Chyba musiałabym zrobić osobną rabatę...







Skłaniam się ku temu stwierdzeniu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies