Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Helen 19:58, 19 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8537
Asia, a mogłabyś opisać przy każdym zdjęciu jakie to trawy?
Zawsze łatwiej szukać jak się coś podoba lub pasuje

Drożdżóweczki - mniam
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 20:08, 19 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22946
Drożdżóweczkę zawsze zjem ze smakiem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 20:27, 19 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen, spójrz na tego miskanta na lewo. To Adagio, z kwiatostanami będzie miał jakieś 1,5m - takiego szukasz?

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 20:31, 19 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8537
Szukam z białym pióropuszem, ten u Hani - Graziella - bardzo mi się podoba.
Adagio chyba ma ciemniejszy i delikatniejszy kwiatostan? Wysokość wydaje się ok.
____________________
Helen - Hortensjowo
mrokasia 20:41, 19 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 19005
U Ciebie od 10 pada??? U nas ciepło i pogodnie, bez słońca co prawda, ale bardzo miło . Ja miałam pogodę na sadzenie a Ty na pieczenie .
Fajne są te jesienne przebarwienia. Przyznam, że to pierwszy rok, w którym zwracam na nie uwagę.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 20:50, 19 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen napisał(a)
Szukam z białym pióropuszem, ten u Hani - Graziella - bardzo mi się podoba.
Adagio chyba ma ciemniejszy i delikatniejszy kwiatostan? Wysokość wydaje się ok.


Faktycznie, do Grazielli to on się nie umywa, jest beżowy
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 20:54, 19 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)
U Ciebie od 10 pada??? U nas ciepło i pogodnie, bez słońca co prawda, ale bardzo miło . Ja miałam pogodę na sadzenie a Ty na pieczenie .
Fajne są te jesienne przebarwienia. Przyznam, że to pierwszy rok, w którym zwracam na nie uwagę.


Kasia, teraz przestało - jak mawiała moja Babcia "rychło w czas" . Imprezka widzę przednia, Anula katuje zdjęciami bez litości
Kolorki jesienne są odjazdowe, od zawsze ich wyczekuję, ale po raz pierwszy we własnym ogrodzie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sarenka 15:53, 20 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Asiu- na pewno będziesz wiedziała- kiedy można dzięki ubiorek wieczniezielony? Mam sporą kępę, ale jest tak zachwaszczona że wygląda jak Kępa trawy
I drugie pytanie - szałwie można przesadzać jeszcze czy sobie darować?
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 17:32, 20 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Megi - z ubiorkiem mogę się tylko domyśleć, nigdy nie miałam - kwitnie wiosną, więc dzieli się jesienią. Czy jeszcze teraz? - ja bym chyba zrobiła tak: odcięłabym po obwodzie fragmenty kępy i posadziła. W razie, gdyby się nie ukorzeniły, zawsze masz roślinę macierzystą i możesz zrobić sadzonki wierzchołkowe.
Szałwia to roślina z żelaza i stali, myślę, że możesz przesadzić.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 19:24, 20 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dzisiejszy dzień był jak wymarzony, kwintesencja ZPJ. Nadawał się głównie do tego, by omiatać i chłonąć . I tak też robiłam - słuchałam opadających liści, szelestu traw, wołających (w przelocie nad głową) ptaków, własnych myśli słuchałam... wąchałam zapach dymu z ogniska... Było cudnie, spokojnie, leniwie...
Było jesiennie

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies