Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Gruszka_na_w... 20:15, 16 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Od wczoraj podczytuję o nasadzeniach żywopłotowych. I kilka myśli mi się nasunęło. Zgodzę się z Asią/Makadamią, że krzewów szczególnie atrakcyjnych szkoda tam sadzić, bo ich uroda zginie. Zmarnowałam w ten sposób potencjał swojej kaliny Watanabe. Jej pagodowy układ gałązek jest niewidoczny.
W żywopłotach nieformowanych dobrze jest grupować krzewy jednego gatunku i odmiany pod warunkiem, że są niewielkie. Sugestia, żeby te kaliny rozbić jest sensowna.
Moim zdaniem ambrowca spokojnie można wpisać w ten żywopłot. To przecież będzie kiedyś spore drzewo, z koroną górującą nad żywopłotem. Trzeba tylko dopilnować, żeby wokół niego posadzić bardziej kompaktowe krzewy. Tawuła wczesna?
Ognika odradzam. Jakiekolwiek prace przy nim to mordęga i zagrożenie życia.
Dla uzyskania "swobodnego" pokroju całości dorzuciłabym jakiej krzewy nieco się wypiętrzające w górę (u mnie dobrze się sprawdzają w tej roli kaliny koralowe Roseum, irga omszona).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
greg66 20:15, 16 paź 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
A kurcze u kogo to, no pięknie
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
galgAsia 20:26, 16 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No właśnie tu, u Hani . To ogród, który trzeba poznać. Grzesiu, leć tam szybciutko !
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Toszka 20:48, 16 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Z ognikiem potwierdzam - masochizm ekstra level. Berberys to "małe miki" przy ogniku. Efektowny. W kłuciu bardziej Na szczęście sąsiedzi mi zgrillowali i pozbyłam się mordęgi
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
galgAsia 21:31, 16 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dziewczyny kochane, ale ja się w ogniki nie pcham
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
April 13:06, 17 paź 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Ogniki ci chciałam odradzić bo u mnie np zmarzły ale my przecież na przeciwnych biegunach mieszkamy
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 13:23, 17 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie w zieleni miejskiej jest dużo ogników i z daleka są zachwycające. Z bliska rzeczywiście trochę mniej - chwila nieuwagi i kolec w oko . Więc raczej w tym kierunku nie pójdę. Może jakieś tawuły dobiorę...
U mnie dziś znów ZPJ, więc zaraz po pracy lecę do ogrodu. Trzeba zintensyfikować prace porządkowe . Studiuję na bieżąco prognozy pogody i bardzo mnie ucieszyło, że odwołane zostały przymrozki, przewidywane na przyszły tydzień. No i trzeba by rozstawić liściownik i zacząć zbierać liście, bo zaczęły się sypać... Jesień, jesień już


____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Pszczelarnia 13:24, 17 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jak rozstawiasz liściownik, z siatki?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 13:29, 17 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Nie, kupiłam kilka takich drewnianych i bardzo je sobie chwalę. Ustawiam w dowolnie wybranym miejscu, składanie i rozkładanie dziecinnie proste, jak klocki . Po złożeniu składuję w piwnicy. Sama decyduję, jaki rozmiar / wysokość - tak, jak potrzebuję
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 13:36, 17 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
galgAsia napisał(a)
Nie, kupiłam kilka takich drewnianych i bardzo je sobie chwalę. Ustawiam w dowolnie wybranym miejscu, składanie i rozkładanie dziecinnie proste, jak klocki . Po złożeniu składuję w piwnicy. Sama decyduję, jaki rozmiar / wysokość - tak, jak potrzebuję


Oooo, tego mi było trzeba! Dzięki Asiu za podpowiedź .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies