Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Pszczelarnia 14:14, 18 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
galgAsia napisał(a)
Próbuję znaleźć optymalny termin na przesadzenie MW. Póki co, noce u nas dosyć ciepłe ok. 8-9C, a ochłodzenia, które są prognozowane na następny weekend, mają przejść od razu w przygruntowe przymrozki... I bądź to mądry, i jak tu robić, żeby mojej ulubionej róży nie zmarnować...? Z kolei w listopadzie ma padać prawie codziennie - wtedy przycinanie po przesadzeniu to już nachalne proszenie się o kłopoty. No pod górkę...


Ale róży to nie zaszkodzi. Taki przymrozek. A obetniesz od razu na krótko. Tak jak robią w szkółkach.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 14:59, 18 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ewo, ale ja się obawiam wpływu deszczu na świeżo przycięte pędy. Nie złapią zarazy jakiejś?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
asiak 16:39, 18 paź 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
sarenka napisał(a)

Też piekę już dobrych kilka lat, pozwole sobie podzielić się z Tobą moim przepisem,który robię najczęściej
250-260g mąki pszennej
250-260 g mąki żytniej typ 720
Zakwas około 160-200g
1 płaska łyżka drobnej soli
400 g wody
50-100g słonecznika ( można dać siemię lniane,ale polecam to złote bo brązowe nadają specyficzny smak jak się przupiecze)
Mieszamy- w razie co dodać 20-30g wody. Blaszkę wysmarować masłem,odstawić aż urośnie. Piec godizne w 180 stopniach. Wyjąć z blaszki i piec jeszcze 5 min.
Smacznego

Ps. Robiłam też ostatnio z mąki żytniej typ 2000 z odrobiną mąki żytniej typ 720. Bardzo nam smakował


Sarenko czy ta mąka pszenna ma być taka zwykła, czy taka do wypieku chleba? Jaki ma być typ?
Ps. Przepraszam miało być w wątku Sarenki Przy okazji pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
galgAsia 16:43, 18 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
To przy okazji - mąka pszenna chlebowa typ 750 najlepsza do wypieku chleba. Pozdrawiam
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 20:17, 18 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Uprzejmie informuję, że:
trzmielina oskrzydlona zaczyna gwiazdorzyć



gdzieniegdzie zaczynają kwitnąć chryzantemy (u mnie jeszcze nie)


miskant Red Cloud zaliczył kołtuna


a winobluszcz korzysta z okresu ochronnego, kiedy nie jest tępiony


Zdjęcia w biegu, telefonikiem
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 20:55, 18 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
galgAsia napisał(a)


Pastella


Gartenprinzessin Marie - Jose


Munstead Wood - no ona to się pogodą nie przejmuje nic a nic, kwitnie na okrągło - uwielbiam ją

Asia, kolory tych róż powalają Pastella i MW - miodzio
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:56, 18 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Czy Red Cloud ma pióropusze beżowe czy bardziej białe? Pytam, bo czasami kolory na zdjęciach są przekłamane.
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 21:02, 18 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Są zdecydowanie beżowe - taki jasny, rozbielony beż, ale na pewno nie białe. Tak myślę o Rosi albo Memory - żeby mieć białe - ale chyba musiałabym zburzyć murek
Róże w tym roku słabiej kwitną - ale myślę, że w ub. roku leciały na dopalaczach ze szkółek, a teraz się korzenią i budują krzaczki. Podstawa to sobie dobrze wytłumaczyć
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 21:25, 18 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Asia, Memory to te, które ma Danusia w swojej Anglii? Na ostatnich stronach?
Bo na zdjęciach w szkółkach to wcale nie widać efektu końcowego, dopiero w ogrodzie wszystko jest dobrze widoczne.

Jaki Ty masz duży ogród, że masz tyle róźnych roślin i jeszcze szpaler z drzew/krzewów tworzysz?
No i szkoda, że nie mieszkasz bliżej Na żywo inaczej się wszystko ogląda
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 21:36, 18 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Co Ty, on malutki jest , ja tylko kolanem dopycham . A ten żywopłot to wiesz - były stare, drapakowate krzaczory (nawet nie wiem, co to jest - może śnieguliczka?), które się bardzo przerzedziły, mimo regularnego przycinania. No ładne to nie było, przesłony też nie dawało. No i kiedyś głośno powiedziałam, że będę musiała coś z tym zrobić - miałam na myśli bliżej nieokreśloną przyszłość … A mój Tato postanowił mi pomóc - i zaczął toto karczować. Więc odsłonięta jestem jeszcze bardziej, na dodatek mam widok na paskudną siatkę z drutem kolczastym - no muszę coś z tym zrobić...
Tutaj jest Memory, to ten sam, co u Danusi. Ale wielki jest, trzeba dużo miejsca, żeby pokazać jego urodę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies