Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

makadamia 14:47, 17 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ja też skorzystam
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
ryska 18:00, 17 paź 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Dzięcioł bardzo fotogeniczny
Liściaste żywopłoty uwielbiam. Sama nie mam (z racji na brak miejsca nie mam wcale)ale takie są dla mnie najpiękniejsze.
Widzę, że u Gruszeczki uczta dla oczu.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
galgAsia 19:09, 17 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Udało mi się dzisiaj pobyć trochę w ogrodzie . Słońca już, co prawda, nie uświadczyłam, ale nie padało, i +18C było akurat. Trochę porobiłam (z naciskiem na "trochę") - opryskałam oba ogrody RT. Wycięłam małe co nieco - irysy syberyjskie, jeżówki niektóre, przekwitłe kwiatostany jarzmianek i zawilców, przycięłam trochę powojnik Princess Diana - on bylinowy, nic mu nie będzie, a robił już za ogrodowego potwora. W przyszłym sezonie dam mu nową podporę, będzie lepiej wyeksponowany. Zlikwidowałam plantację werbeny - bo o tej porze to tylko się sieje, niestety, jak również unicestwiłam słoneczniki, bo robiły za pokraki-drapaki, bez nasionek wyżartych przez sikorki i pliszki.

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 19:20, 17 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ponieważ to mój pierwszy sezon z drzewami, z dużą uwagą i atencją przyglądam się im, jak rosną, i jak się zmieniają.
Jabłonka Royalty zachwyca mnie przebarwieniami - bałam się, że zostaną jej te brązowobordowe liście, a taki kolor nie pasuje mi do jesieni. Na szczęście robi się pomarańczowa



Klon ussuryjski - codziennie inny, na razie nie zbliżył się do przebarwień z ub. roku , ale i tak jest piękny



Parocja świeci jak żaróweczka, znów - zupełnie niepodobna do Kwartecikowej, ale jak na posadzoną przed tygodniem sadzonkę - stara się bardzo. Nie ma, co prawda, amarantowego piórka przy kapeluszu , jak ta u Iwony - Inki, ale nie szkodzi

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 19:23, 17 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dla odmiany u siebie machałam dzisiaj grabkami. Pogoda była akuratna, bo bezwietrzna. Też czekam na chryzantemy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 19:29, 17 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Bardzo podoba mi się nowy nabytek astrowy Alma Poetschke - jej róż jest taki ciepły, malinowy. Dziś udało mi się ten kolor utrwalić To aster nowoangielski, z wysokością do 100cm - szukam jej dobrej miejscówki, żeby kolor się nie zmarnował



Trzmielina oskrzydlona przebarwia się powoli. Też posadzona w tym roku, mam nadzieję, że w nowym sezonie ruszy trochę w górę - zamierzam ją podkrzesać, żeby czupryna była trochę powyżej astrów i reszty towarzystwa.



A tutaj pojedynczy kwiatostan sporobolusa - sadzonki tegoroczne, już siankowate, ale kwiatostan jest!

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 19:37, 17 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Po raz pierwszy obejrzałam sobie jesienne wydanie magnolii - słowo, do tej pory myślałam, że one są ładne tylko na wiosnę . Ogród w sąsiedztwie posiada ponad 10 odmian magnolii

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 19:46, 17 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasiu, Asiu - naprawdę polecam, u mnie te kompostowniki się sprawdzają na 200%, są bardzo wygodne.
Reniu - no właśnie przebieram nóżkami, żeby mieć ten żywopłot, a tu ciągle jakieś murki pod nogi. A jak się człowiek napatrzył u Hani, to temu człowieku już nic nie pomoże, musi mieć.
A jeśli chodzi o ten nieszczęsny piernik - ciasto na piernik staropolski uwielbia siedzieć w lodówce . No dobra, trochę miejsca taka miska zajmuje, ale z jednej porcji możesz sobie upiec kilkakrotnie mniejsze porcje "na raz". Pieczesz jeden blat, kroisz na 3-4 placki, ile tam chcesz, i masz. Odpowiednio przechowywany, jest dobry do jedzenia nawet przez kilka tygodni Matko, ale ja kuszę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 19:49, 17 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dla odmiany u siebie machałam dzisiaj grabkami. Pogoda była akuratna, bo bezwietrzna. Też czekam na chryzantemy.

No właśnie, najbliższe dni mają być dla nas, ogrodowych wariatów. Temperatura umiarkowana ( zepsuł mi się termostat...), bez deszczu, bez wiatru... Można zasuwać, można siedzieć i chłonąć... Uwielbiam chłonąć jesień
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
greg66 19:56, 17 paź 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
U mnie sporobolusy już się powoli przebarwiają ale są jeszcze za małe kępy może za rok dwa urosnął i efekt będzie zadowalający ale kłoski też mam
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies