Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

April 12:21, 16 paź 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
galgAsia napisał(a)
Jolu, muszę ten żywopłot chociaż zacząć, bo jestem trochę odsłonięta, a po drugiej stronie - primo: paskudna siatka z drutem kolczastym , aktualny gospodarz jest dzierżawcą i ma wszystko w dudzie, secundo: aktualny gospodarz prowadzi zakład gastronomii i czasem bywa tam tłoczno i gwarno , tertio: nieczynna latarnia, świerki, blaszana buda... Jak przygotuję teren, będę ustawiać doniczki i się przymierzać.
Pstrokacizny być nie powinno, bo część z tych roślin się nie przebarwia, kwiaty na wiosnę białe i różowe. Zresztą, ani jedno, ani drugie nie trwa zbyt długo, żeby można było dostać oczopląsu
Hmmm, ten ambrowiec byłby idealny do przysłonięcia latarni... Może po prostu spróbuję go wysunąć nieco przed szereg...
Dzięciołów i innych ptasząt zazdroszczę - również dlatego sadzę krzaczory, żeby i u mnie się zadomowiły.
Następnym razem skorzystam z oferty Ani i zostanę chwilkę dłużej - zrobię wtedy objazd


To przy okazji objazdu zapraszam do mojej dziczy. Takich widoków jak u Ani czy Izy u mnie nie doświadczysz ale oferuję błogi spokój i aromateriapię sosnową oraz pyszną cytrynówkę mojego mężatego
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 12:28, 16 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Och, z największą przyjemnością. Dziękuję
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
April 12:37, 16 paź 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204

Od Izy do mnie to niemal 60km (szybciutko się jedzie S8) ale za to ode mnie do osławionych Zielonych Progów już tylko 20km. Tam koniecznie trzeba zrobić zakupy bo mają bardzo bogatą ofertę. Ja bylin już gdzie indziej nie kupuję. I to nie jest reklama ale absolutnie szczery zachwyt.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Makusia 13:09, 16 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Na planowanie trafiłam- no to się nie rozwinę w wypowiedzi
Rozważania na temat doboru roślin mi nie wychodzą- ale poprzyglądam się.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
galgAsia 13:14, 16 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Aaa, odnalazłaś się koleżanko . Co tam u Cię? Masz następcę klonika? Buziam
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mirkaka 13:19, 16 paź 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Zaglądnęłam z rewizytą i siedzę teraz i czytam od deski do deski
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
galgAsia 13:29, 16 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Witaj Mirko, zapraszam! Na szczęście ogródek mały, wątek mały, dużo czasu nie zmarnujesz
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
makadamia 14:20, 16 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
galgAsia napisał(a)
Następnym razem skorzystam z oferty Ani i zostanę chwilkę dłużej - zrobię wtedy objazd


I to jest dobra koncepcja!

Optymalnie by było, gdybyś przy okazji zaliczyła Nową Anglię Danusi, więc celuj w jakieś dni otwarte.
A jakby Ania nie mogła, to u mnie też pokój gościnny z szerokim łóżkiem czeka na gości.

edit: przeczytałam posta Joli - niezłą marszrutę Ci zaraz obmyślimy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
galgAsia 18:14, 16 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
makadamia napisał(a)


I to jest dobra koncepcja!

Optymalnie by było, gdybyś przy okazji zaliczyła Nową Anglię Danusi, więc celuj w jakieś dni otwarte.
A jakby Ania nie mogła, to u mnie też pokój gościnny z szerokim łóżkiem czeka na gości.

edit: przeczytałam posta Joli - niezłą marszrutę Ci zaraz obmyślimy

Rany, toć z tego wyjdzie zaraz jakiś Tour de Masovia .
A u mnie dziś mokro, wietrznie, na termometrze +11C. Nagle połowa liści sfrunęła z drzew i mamy piękne złote chodniki i trawniki. Nadal czekam na chryzantemy - ale rozejrzałam się wokół i okazało się, że wszystkie wyglądają podobnie



Mama mi przypomniała, że oprócz nazwy "dąbki", mówi się na nie również "grudniki", bo potrafią kwitnąć do grudnia. Jak mają tak długo kwitnąć, to mogę na nie poczekać
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 20:12, 16 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dla GalgAsi ku pokrzepieniu zbolałego ciała i ducha. Będzie dobrze!


Sobie skopiowałam ten krzepiący wpis od Hani - widok przecudny. Będzie dobrze do niego wracać
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies