Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

inka74 03:37, 16 mar 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Bardzo wczesno wiosennie u ciebie. Iryski kocham.
Dobrze, że jesteś.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 08:00, 16 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)

Nie wstydź się...opowiadaj ile i koniecznie jakie

Moje wczoraj zdjęłam ze strychu, tak jak podejrzewałam nie wszystkie w dobrym stanie, część podgnita... za ciepłe zimy się zrobiły jak na mój strych No nic, nie ma tego złego, lista nowych chciejstw daliowych już poczyniona, mus wysyłać zamówienie

ooo...spóźniłam się z postem Bardzo ładne towarzystwo
Na strychu faktycznie mogło być dla nich za ciepło. Moje trzymam w piwnicy, tam jest chłodniej. Zastanawiam się, czy w przyszłym roku nie zainwestować w trociny (np. takie, jak dla królików) i w tym je przezimować. Przy takiej ilości karp muszę to porządnie przemyśleć
Jak posadzę w doniczkach, to opublikuję pełną listę odmian
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:05, 16 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Wyjątkowo w tym sezonie zwiastuny wiosny mamy na podobnym etapie. U mnie tylko brak przylaszczek i irysków.
Na daliowe poletko u Ciebie czekam z ciekawością. Mnie z nimi jakoś tak nie po drodze. Raz nie przeżyły zimy i przestały mnie interesować.
Brat się chyba przeraził stawianych przed nim zadań. Następnym razem postopniuj mu trudności. Zacznij może od pomalowania furtki czy coś.
Udanej aury, bez deszczu.
Wiesz, mój brat nawet jeszcze nie wiedział o moich niecnych planach w stosunku do niego Ale i tak zadziałał prewencyjnie
Dzisiaj od rana znów słońce, więc zaraz po obiadku lecem się styrać
A tak przy okazji - czy teraz też się tnie tuje? gdyż albowiem zupełnie niechcąc zostałam posiadaczką kilku przesłon z tui, które są w całkiem niezłej kondycji, więc muszę o nie zadbać. I coś mi się majaczy, że trzeba rzeczone tuje wytrzepać z suchelców? Czy to już?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:06, 16 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
tulucy napisał(a)
Asiula buziaki, dobrze Cię widzieć
Lucy ściskam i buziam i vice versa
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:24, 16 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
lilarose napisał(a)
eee, nie ma się czego wstydzić - dalioza na Ogrodowisku zdziesiątkowała forumowiczki, więc znajdziesz szerokie zrozumienie
za chwilę będziemy wszystkie w napięciu pędziły te piękne kwiaty, potem zastanawiały sie, czy można już? do gruntu. W kolejnym etapie ruszy lawina rad i walka jak oszukać ślimory, następnie oczekiwanie na pierwsze kwiaty. No i wtedy, Drogie Panie - bukiety, zachwyty, zdjęcia tu, zdjęcia na ig - słowem daliowy karnawał.
Tak będzie
Howgh!

W ub. sezonie zaobserwowałam, co NIE działa na ślimory - np. gałęzie świerku Obcięłam kilka gałęzi, co mi wisiały nad głową od sąsiada, rzuciłam na ziemię. Na drugi dzień patrzę - a tu sobie kilka ślimorów zasuwa po igiełkach... I jak to z nimi walczyć? chyba trzeba zaprosić ropuchy i jeże
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:25, 16 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Rojodziejowa napisał(a)
Czyżby Aśki były bardziej podatne na tego wirusa?
wcale bym się nie zdziwiła, gdyby to była prawda
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:30, 16 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)
Asiula, dobry powrót zaliczyłaś
Zwiastuny piękne
Wawrzynek u mnie dołączył do grupy oczarowej - chcę mieć, jeszcze bardziej chcę mieć jak wiosną pokazujecie, usiłuję kupić - nie ma, później zapominam, aż do kolejnej wiosny
To jak tylko gdzieś zobaczę, że są (bo faktycznie, teraz tylko brak w magazynie... ), będę głośno tarabanić
U mnie dziś od rana znów słońce, więc mam nadzieję, że u Ciebie pogoda też się poprawi. Jakby co, to opatul się porządnie, bo przeziębione przeziębienie wlecze się za człowiekiem miesiącami . A jak nie daj bóg grypa, to siedź w domu na siądźce i ani kroku do ogrodu!!!
Buziole ślę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:34, 16 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
ajka napisał(a)
Fajnie, że jesteś. Jak pięknie wiosennie u ciebie i kolorowo ! Zakupy wielkie, to i na rabatach gęsto Nie ma co się rozdrabniać
Ania Te kolory, zwłaszcza po szarej i ponurej zimie, to jak zastrzyk energii Więc staram się, żeby było dużo kolorów
Zakupy daliowe rzeczywiście wymknęły się spod kontroli Zobaczymy, jak to wyjdzie w praniu
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:36, 16 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dalie dają wiele radości i koloru, a jesienią sporo roboty Ale warto się potrudzić dla takiego spektaklu.
Eee, z tą robotą to bez przesady... Wykopać, przyciąć, wysuszyć, schować Myślę, ze dam radę A są piękne, te dalie, warto się trochę pomęczyć
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:40, 16 mar 2023


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
inka74 napisał(a)
Bardzo wczesno wiosennie u ciebie. Iryski kocham.
Dobrze, że jesteś.
Iwonka
Porównanie zdjęć dowodzi niezbicie, że opóźnienie jest rzędu 1-1,5 tyg. Zobaczymy, co będzie dalej. Najbardziej obawiam się afrykańskich upałów w miejsce wiosennych umiarkowanych temperatur, to mnie zawsze rozwala. Ale pożyjemy, zobaczymy...
Iryski są bossskie, ja też je uwielbiam
Buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies