Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Magleska 16:04, 09 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19149
Muszę poszukać u Ciebie innych zdjęć tego wglebnika .....bo na tych to ja nic a nic nie widzę kawałek muru ,te jablonki ,które mają zostać ........coś gubię się jeszcze u Ciebie .....wracam czytać od początku

.cieszę się ,ze piny Ci się spodobały ......


U mnie tez pogoda do bani .....ale poszłam i spróbowałam farby na domek ....myślałam ,ze chociaż trochę go podszlifuje ,ale w takiej pogodzie mi się po prostu nie chce
Za to zrobiłam sałatkę ,ciasto ,obiad ,a teraz leżakuję



Ps.fajne zdjęcia
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gruszka_na_w... 16:11, 09 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
A u mnie chyba już od miesiąca nie padało. Jarząbek cudny!

Nie przypuszczam, żebyś do tego wgłębnika ganiała co chwilę. Wydaje mi się, że spokojnie można te schodki zrobić usypując pagórek ziemi i kształtując w nim schodki. Na stopnie można wykorzystać albo krawężniki, albo płyty betonowe 20x20. Między nimi można wsadzić dąbrówkę, rozchodniki, tojeść.
Tak zrobiłam schodki przy skarpie. Wykorzystałam cięte kamienie. Pięć lat działa bez zarzutu.
Edit: a siły witalne skupiłabym na doprowadzeniu murku do odpowiedniego wyglądu.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 16:30, 09 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magleska napisał(a)
Muszę poszukać u Ciebie innych zdjęć tego wglebnika .....bo na tych to ja nic a nic nie widzę kawałek muru ,te jablonki ,które mają zostać ........coś gubię się jeszcze u Ciebie .....wracam czytać od początku

.cieszę się ,ze piny Ci się spodobały ......


U mnie tez pogoda do bani .....ale poszłam i spróbowałam farby na domek ....myślałam ,ze chociaż trochę go podszlifuje ,ale w takiej pogodzie mi się po prostu nie chce
Za to zrobiłam sałatkę ,ciasto ,obiad ,a teraz leżakuję



Ps.fajne zdjęcia

Madzia, odpuść poszukiwania. Robiłam wszystko, żeby tego miejsca nie widzieć i nie fotografować . Doprowadza mnie do rozpaczy. Zrobię sensowne zdjęcia, jak tam uprzątnę i odchwaszczę.

P.S. Dzięki cieszę się

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 16:58, 09 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Haniu, o tym wgłębniku to ja będę myślała przez całą zimę , do bólu głowy i brzucha . Doprowadzę dziada do stanu używalności, jak ogarnę cały ogród i zakończę sezon. Jeszcze chwilka...
Przestaje padać
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Margerytka40 18:09, 09 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Tę trzmielinę oskrzydloną masz tę małą? Compactus?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
galgAsia 18:35, 09 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Asiu, ona mała bo młoda - posadzona wiosną tego roku. To gatunek i chciałabym ją podkrzesać i wyprowadzić trochę na nóżce. Mam nadzieję, że wiosną pójdzie w górę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 18:38, 09 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Byłam w obi, żeby odkupić złamane widły - i wiecie co? mogłam sobie do kompletu kupić od razu choinkę i bombki...! No wariactwo jakieś, do Świąt będziemy już mieli świętowstręt . I tak dobrze, ze jeszcze nie słychać dżingylbelsów, tfu tfu tfu!!!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 19:00, 09 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8405
galgAsia napisał(a)
Byłam w obi, żeby odkupić złamane widły - i wiecie co? mogłam sobie do kompletu kupić od razu choinkę i bombki...! No wariactwo jakieś, do Świąt będziemy już mieli świętowstręt . I tak dobrze, ze jeszcze nie słychać dżingylbelsów, tfu tfu tfu!!!

Asia, zupełnie się z Tobą zgadzam. U nas 3 tygodnie przed 1.11. były już gwiazdorki w sprzedaży. To dopiero przegięcie. Nie pamiętam jeszcze takiego roku, żeby tak przyspieszyli z okresem świątecznym, ehhh.

A kolor chryzantemki cudny.
No i zaczynam się zastanawiać nad jarząbkiem. On ma żółte owoce?
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 19:20, 09 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen napisał(a)

Asia, zupełnie się z Tobą zgadzam. U nas 3 tygodnie przed 1.11. były już gwiazdorki w sprzedaży. To dopiero przegięcie. Nie pamiętam jeszcze takiego roku, żeby tak przyspieszyli z okresem świątecznym, ehhh.

A kolor chryzantemki cudny.
No i zaczynam się zastanawiać nad jarząbkiem. On ma żółte owoce?

Tak, to jest przegięcie. Pełna komercha, szkoda... No ale na chłodno - czy ja sobie kupię choinkę 1,5 m-ca przed Świętami? Po co?

Jarząbki - miodzio Jestem baaardzo zadowolona, że je kupiłam. Owocki mają takie żółtokremowe, żółtobeżowe - taka żółć złamana, nie cytrynka i nie kurczaczek

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
anka_ 19:29, 09 lis 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Jarząbki super i słusznie się z nich cieszysz.
A co do świąt to u nas też pierwsze ozdoby pojawiły się na początku października. A dzisiaj przy centrum ogrodniczym zobaczyłam rozstawiony sprzęcior do pakowania w siatkę ciętych choinek. Ciekawe czy choinki też już sprzedają.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies