Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Anda 20:11, 08 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33833
Zamiast murku mogłabyś tam postawić gabiony. Z tego co wiem nie potrzeba im fundamentów.

https://pin.it/bl4bpsuhunchj5
https://www.pinterest.de/pin/701998660650943057/
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 20:21, 08 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wiesz, to murowanie to mnie jednak odstręcza... Bo to byłby następny murek, a i tak mam już niezłą kolekcję... Tym niemniej, jakoś te schody trzeba będzie zrobić...
Plan najbliższych działań jest następujący: 1. odchwaścić, 2. wyrzucić leszczynę, 3. przekopać stertę celem usunięcia śmieci. Myślę, że zamiast półek mogę zrobić pod murem wał ziemny i jego obsadzić. Zobaczę, jakie będą warunki świetlne po wywaleniu leszczyny i wtedy będę myśleć, co posadzić. Co do schodów, to biorę pod uwagę skucie częściowo warstwy grub. 1 pustaka, wtedy dalsze stopnie nie będą wchodziły głęboko w kierunku jabłonek.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 20:23, 08 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ewa... nie podobają mi się gabiony … nic a nic...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 20:35, 08 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magleska napisał(a)
Asia Galgasia .....poczytałam lista zakupionych drzewek super

jabłonka Twoja bardzo ładna moja powędrowała do syna .....ech nie będę mu żałować ale chyba zakupię nową .....

ps. bardzo ładne zdjęcia robisz


Madzia, u mnie patelnia, więc jedyna szansa w drzewach. Oj, gdybym miała takie przestrzenie, jak nie przymierzając Ty - to ja bym tam pohulała!
Jabłonkę - jak i wiele innych roślin - kupiłam pod wpływem Hani , która potem co prawda uznała, że Royalty to niekoniecznie, ale ja na razie nic do mojej nie mam. Czekam na kwitnienie, bo posadzona rok temu jesienią, na wiosnę nie zakwitła. Mam nadzieję na przyszłą wiosnę
P.S. okropnie się staram robić dobre zdjęcia , ale jeszcze "trochę" mi brakuje do bardzo ładne. Tym niemniej - to bardzo miłe, że się Tobie podobają
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 20:39, 08 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33833
galgAsia napisał(a)
Ewa... nie podobają mi się gabiony … nic a nic...


Mi tez nie Jedyne plusy to brak fundamentów i to, że w szczelinach pomiędzy kamieniami można sadzić rośliny.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 20:55, 08 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Poppy napisał(a)


No widze, ze mamy podobne umilowanie do tego typu szalwi
Tyle ze moje miesiac temu marnie jeszcze wygladala, rozpedzila sie z kwitnieniem teraz, za malo slonca mialy. Jest cala seria Zyczen: love and wishes, love and kisses, wendy;s wish i ember's wish. Mam tylko dwie ostatnie, w tym wendy x 2, bo love and wishes to nie ta, co trzeba
Zobacz, tu sa kwiaty wszystkich czterech:
http://kissesandwishes.info/
Amistad jest fantastyczna Teraz jest nowa, Amante, w rozu.
W ogole tyle tych szalwii jest, ze spokojnie moglabym miec caly pokoj ogrodowy w szalwiach wszelakich i daliach do kompletu.
U nas tez jest roznie z zimowaniem, niestety, a ja nie zrobilam sadzonek. oby byla lagodna zima, one znosza spokojnie leciutki mrozik.

Mnie, na szczęście, dziewczyny uświadomiły odpowiednio wcześnie, zdążyłam z sadzonkami. Szałwie cudne, cała seria zachwycająca. Jest szansa, że w przyszłym roku będą u nas dostępne. Bardzo mnie to cieszy.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 21:07, 08 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18371
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To murowanie, to o tyle skomplikowane, że trzeba by wylewać fundamenty. Chyba szukałabym innego rozwiązania technicznego.
Mnie bardziej przekonuje wersja ze schodkami i wyrównaniem powierzchni wgłębnika. Wokół pni jabłonek zrobić zabezpieczenie przed podniesieniem gruntu, a na reszcie terenu nieco podnieść teren.
Murek zamaskować wyższymi trawami. Widzi mi się tam zakątek na hamaczek.


Zgadzam się z tą propozycją .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 21:41, 08 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A Magda - Magleska zapodała takiego pina i to mi się podoba.
Magleska napisał(a)

https://pl.pinterest.com/pin/589056826246655592/
https://pl.pinterest.com/pin/97038566956237545/


Tak bym mogła mieć
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 21:56, 08 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8405
Faktycznie te piny bardzo ładne
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 22:05, 08 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Tylko skąd takie bele - z tartaku? I pewnie to dąb, żeby nie zgniło po 3 latach... No, do takiego rozwiązania na pewno nie potrzeba kopać fundamentów...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies