Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 10:47, 13 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No mówiłam, że czas do okulisty...
Nie widziałam tego w taki sposób, jak przedstawiacie. Mam podejrzenie graniczące z pewnością , że macie rację. Takie panele, jak proponuje Anulka, są jak najbardziej akceptowalne i warte rozważenia.
Jednak warto rozmawiać
Faktycznie, jak mi to pokazałyście, to dostrzegam dysproporcję i rzeczywiście, to może razić. Subtelna różnica między "widzieć" a "zobaczyć"
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 11:49, 13 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Zana napisał(a)
A coś w takim stylu?

https://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/ploty-pergole-kratki-donice-ogrodowe/ploty-panele-oslonowe/panel-oslonowy-fox-180x180-cm-sobex,p453901,l310.html

Podoba mi się Takie proste konstrukcje pozwalają lepiej pokazać rośliny.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 11:54, 13 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18248
Ja też jestem za prostymi w formie panelami. Ten pierwszy zalinkowny przez Anulę jest super, ale tylko na zdjęciu - sama miałam na niego ochotę dopóki nie obejrzałam na żywo. Trzeba byłoby szukać czegoś podobnego ale znacznie lepszej jakości.
Bardzo podobają mi się propozycje dziewczyn. Super materiał do przemyśleń .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 11:58, 13 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Normalnie zmasowany atak przypuściły syskie cy na panela . Musi strasznie razić...
Ok, poszukam takich, nawet wyjdę na tym lepiej, bo tańsze
No masz, jeszcze Mrokasia dołączyła na czwartą - ale to nie poker
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
makadamia 12:06, 13 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zdecydowanie jestem za panelem zaproponowanym przez Anulę (dołączam się do zmasowanego ataku).

Iwonka - może i na bazie, ale znacznie ulepszony. Jeżeli tam mają być dwie osoby, to faktycznie taki mały placyk jak był pierwotnie proponowany w zupełności wystarczy. Ta rozbudowa, którą ja zaproponowałam, to przerost formy nad treścią.

I w Twojej propozycji kompostowniki (i dojście do nich) też są dużo lepiej rozwiązane.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 12:18, 13 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Pszczelarnia napisał(a)
Mnie tylko ten kompostownik w dole się nie widzi - nie będzie praktyczny. Jak wywozić z niego ziemię, to duże marnotrawienie sił. A spoglądanie na stertę z góry? Lepiej już z boku spoglądać, zwłaszcza, że da się przy kompostowniku posadzić jednoroczne pnącza (fasolnik, fasola, dynie etc.)
Kompostowniki są na tej samej wysokości co ogród bo tam we wgłębniku jest już górka - Asia o tym pisała. Przynajmniej ja to tak zrozumiałam Ale w sumie można je też umieścić za tunelem zamiast niepotrzebnego tam żywopłotu. Tunel chyba powinien być trochę odsunięty od płota bo płotek rano cień niepotrzebny będzie na niego rzucał. Można też odrobinę inaczej zrobić placyk na leżaki a skrzynie na nie (niepiski prostokąt umieścić w głębi pergoli. Jakby dobrze ją zaprojektować to mogłaby służyć także jako siedzisko
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 12:19, 13 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Et tu Brute contra me... No dobra, obiecuję - żadnych ażurków
A mnie właśnie te kompostowniki średnio pasują . Żeby zrobić tam przejście, musiałabym co nieco poprzesadzać. Ścieżka nie może być zbyt wąska, bo będę taczką zawadzała o rośliny (m.in. róże... one kłują, wiecie?). Myślałam, żeby ten mur dalej obsadzić, a tak to będzie odsłonięty - nie jest specjalnie dekoracyjny. No i trzeba by wzmocnić tę pryzmę, żeby mi się kompostowniki nie wykopyrtnęły. Mam też obawy, że tam będą one bardziej na widoku niż do tej pory... Hmmm...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 12:22, 13 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
makadamia napisał(a)
Zdecydowanie jestem za panelem zaproponowanym przez Anulę (dołączam się do zmasowanego ataku).

Iwonka - może i na bazie, ale znacznie ulepszony. Jeżeli tam mają być dwie osoby, to faktycznie taki mały placyk jak był pierwotnie proponowany w zupełności wystarczy. Ta rozbudowa, którą ja zaproponowałam, to przerost formy nad treścią.

I w Twojej propozycji kompostowniki (i dojście do nich) też są dużo lepiej rozwiązane.
ja ma czasami wrażenie, że my we dwie razem całkiem sensowny team projektowy tworzymy - jedna uzupełnia drugą - patrz przykład najlepszy - moja cienista, w której jestem zakochana
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zana 12:22, 13 lis 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Uważam, że mur graniczny trzeba zmienić w tak, żeby zrobić z niego atut
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
galgAsia 12:23, 13 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Rany, nie zdążę odpisać, a tu zaraz następny pomysł - oszaleję!
Chyba za wolno piszę... i myślę...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies