Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

eVka 11:36, 18 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Mój bluszcz musi być ręcznie zaplatany na drewnianych kratkach a i tak woli po ziemi się panoszyć, w końcu jednak zaczął włazić na kratki, bo go postraszyłam, że wytnę w pień.
____________________
Pszczelarnia 12:22, 18 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
galgAsia napisał(a)
(...) i po wyremontowaniu muru wyposażyć go w kratki. (...)


I to by była właściwa decyzja.


Jak pisze Gruszka, obraz trzeba oprawić.


Ja mimo rozwichrzenia i rozmachu uwielbiam struktury i bryły mocne.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:28, 18 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A czy pnącze na ścianie nie powinno dać płaskiej bryły? Wiciokrzew daje taki turban jednak (mam 2 'Graham Thomas' i pięknie pachną i uwielbiam ich kolor).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 13:12, 18 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A powinno ?!? Mi osobiście chyba buła / turban nie będzie bardzo przeszkadzać ... Twoim zdaniem - na ile ten turban może odstawać od muru...? I na całej wysokości, czy tylko od góry...?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
ryska 13:56, 18 lis 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11620
Piernik staropolski z tymi dylematami to mały pikuś
Bardzo jestem ciekawa na co się zdecydujesz.
Jestem już na bieżąco, będę kibicować.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Pszczelarnia 15:45, 18 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
galgAsia napisał(a)
A powinno ?!? Mi osobiście chyba buła / turban nie będzie bardzo przeszkadzać ... Twoim zdaniem - na ile ten turban może odstawać od muru...? I na całej wysokości, czy tylko od góry...?


To zależy co rośnie przy przyszłym turnbanie...
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 15:47, 18 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
effka napisał(a)
Mój bluszcz musi być ręcznie zaplatany na drewnianych kratkach a i tak woli po ziemi się panoszyć, w końcu jednak zaczął włazić na kratki, bo go postraszyłam, że wytnę w pień.

Wiesz, Effcia, ja go tam raczej nie widzę... No nie będę wchodziła na wys. 3-4m, żeby księciunia zaplatać Może znajdzie się dla bluszcza inna miejscówka... bo taka mocna, ciemna zieleń podoba mi się bardzo...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
eVka 15:49, 18 lis 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
galgAsia napisał(a)

Wiesz, Effcia, ja go tam raczej nie widzę... No nie będę wchodziła na wys. 3-4m, żeby księciunia zaplatać Może znajdzie się dla bluszcza inna miejscówka... bo taka mocna, ciemna zieleń podoba mi się bardzo...

Mam nadzieję, że mój zajarzy że ma iść w górę. Na razie się pnie
____________________
galgAsia 15:49, 18 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
ryska napisał(a)
Piernik staropolski z tymi dylematami to mały pikuś
Bardzo jestem ciekawa na co się zdecydujesz.
Jestem już na bieżąco, będę kibicować.

A wiesz, że ja też... jestem ciekawa...
Zaprawdę, ogarnąć to wszystko... i dokonać wyborów... właściwych wyborów... No nudzić się raczej nie będę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 15:59, 18 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pszczelarnia napisał(a)


To zależy co rośnie przy przyszłym turnbanie...

Przy tym wysokim murze aktualnie to rośnie miskant udający Gracka. Jest tam jeszcze budleja, która udaje, że rośnie... Na razie jej nie ruszam, bo to mój ulubiony Dark Knight, baaardzo ciemnofioletowy, ale następnego sezonu nie zdzierżę - jak on foch, to ja foch i wywałka. Myślałam o posadzeniu tam krzewu (inna sadzonka Dark Knight ?), ale na razie się wstrzymuję.

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies