Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 20:25, 16 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Sylwia, ale montana kwitnie tylko przez kilka tygodni... Widziałam na zdjęciach te ściany kwiecia, ale przyznam bez bicia - kolorystycznie nijak go nie widzę... Straszny bladawiec z niego. A lilie mam posadzone gdzie indziej, tam nie będzie już miejsca.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Magleska 20:38, 16 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Asia ja dziś wracając z pracy przyglądam się ogrodom ,kolorom,otoczeniu ,wtapianiu w tło itp itd.......
I zdecydowałam ,ze jednak ciemny kolor nie dla mnie .......podoba mi się na fotkach ,na pinach ......a sama jednak pójdę w jaśniejsze odcienie .....

spróbowałam 2 kolory na domku -jasne.......czy wyjdzie dobrze....nie wiem.....wiosną się okaże ....bo dopiero wiosną zamierzam malować


Wiem tylko ,ze zrobic z jasnego ciemne jest bezproblemowe ,a z ciemnego jasne już gorzej
Na pewno musisz sama zdecydować co jest bardziej w Twoim stylu .......
Fotki nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość .........

Na fotach można zaczarować ....przyciąć ,skadrować ....... ważne ,żeby na żywo nam się podobało
To takie mnie przemyślenia dziś dopadły
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
galgAsia 20:51, 16 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Madzia, dlatego chcę kawałek pomalować i oglądać - w słońcu, w deszczu, w pochmurny dzień... Czarny i grafit skreśliłam od razu. Do sprawdzenia mam szary, popiel, antracyt. W odcieniach. Biorę też poprawkę na to, że mur przez cały dzień jest wystawiony na słońce. To też wpłynie na odbiór koloru. Dużo niewiadomych... Ja to sobie muszę zobaczyć i już
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Magleska 20:56, 16 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Ja też tak mam ,że na żywo muszę ocenić czy lubię ,czy nie
Dasz radę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gruszka_na_w... 20:57, 16 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Biel w słońcu jest bardzo nieprzyjemna dla oka. Razi i oślepia. Mam elewację w jasnoszarym kolorze. W cieniu latem jest OK, ale w słońcu bardzo męczy oko.

Ta próbka, którą wybrała Galgasia ma optymalny odcień. Nie jest rewolucyjnie ciemna.

Z kolei Danusia w swoim nowym ogrodzie zrobiła domek i oranżerię w ciemnych barwach. Te ciemne kolory dały fajne tło.

Wybór trudny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 21:34, 16 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ale u Danusi to są bardziej bryły niż płaszczyzny, no i tam jest przeeeestrzeń, dzięki której ten ciemny akcent nie jest przytłaczający... Bo jest tylko akcentem. Tak to widzę...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 22:38, 16 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Mam wiciokrzew japoński Purpurea - ten jest prawie zimozielony bo liście są bardzo długo aż do przymrozków takich -15. Drugi też japoński Halliana. Ten za to bardzo mocno przyrasta. Ogałacają się od dołu oba. Kwitnienie skromne, kwiaty bardzo drobne. W dwóch rzutach a nie non stop. Zapach średniowyczuwalny. Mam je 3 lata. W pierwszym sezonie z 4 sztuk dwa przemarzły
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 07:35, 17 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja patrzę w kierunku w. pomorskiego i Heckrotta. U nas raczej nie ma takich mrozów, żeby rośliny przemarzały.
Do wiosny jeszcze duuużo czasu...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Mary 23:00, 17 lis 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
galgAsia napisał(a)
Dzięki, Ewo . Dotychczas nie miałam malin, więc wszelkie podpowiedzi dot. ich uprawy są cenne i potrzebne.

Mam maliny Polana w donicach.
Donice były wyłożone agrotkaniną na dnie i bokach i zakopane w ziemi. Niestety maliny poradziły sobie z tym i puszczały pędy przez dolne otwory w donicach.
Teraz testuję w większych donicach postawionych na ziemi. Myślę, że tak będzie jednak łatwiej je "upilnować".
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
galgAsia 06:45, 18 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Miniony weekend był przecudny, niestety, nie było mi dane skorzystać z niego ogrodowo. Byłam w zaprzyjaźnionej kotlinie, ale spędzałam czas w schemacie: samochód - szpital - samochód... Smutne i przygnębiające, ale to też jest życie...
Jednak udało mi się zrobić kilka fotek podczas postoju na przydrożnym parkingu, bo wczorajszy dzień był zachwycający - w słońcu wszystko płonęło. Żałuję, że jeszcze nie potrafię tego tak oddać na zdjęciach.

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies