Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Pszczelarnia 13:30, 19 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mrokasia 13:39, 19 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
Ania111 napisał(a)



Asiu ,
Ja tam nie za bardzo wiem ,
Ale ja jestem z tych co wszystkich karmię ,
Jak tylko ktoś mi się pojawi na horyzoncie
Pies mój jest z tego raczej zadowolony
Podejrzewam ,że jak zaczniesz już
To ptaszki się nie obrażą ,
Przecież nie robisz im krzywdy ,
Tylko wręcz przeciwnie

pozdrawiam



Chyba u Gosi gosiek albo u TAR była dyskusja o dokarmianiu ptaków. Zbyt wczesne rozpoczęcie dokarmiania ptaków jednak nie jest dla nich najlepsze. Ja bym jeszcze poczekała.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 14:00, 19 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)


Chyba u Gosi gosiek albo u TAR była dyskusja o dokarmianiu ptaków. Zbyt wczesne rozpoczęcie dokarmiania ptaków jednak nie jest dla nich najlepsze. Ja bym jeszcze poczekała.

No ja właśnie nie zamierzam popełnić falstarta , więc się zastanawiam, kiedy... Póki co, gromadzę zapasy . Może początek grudnia będzie optymalnym terminem...? Nie wiem, czym się kierować - temperaturą? dostępnością naturalnego pokarmu?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 14:15, 19 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Aniu,
tu masz mały przegląd, jak wyglądają poszczególne rośliny.

zaczyna powojnik Gurnsey Cream - kwiecień


Czerwiec - róża Eden Rose


powojnik Jackmanii


czerwiec / lipiec powojnik Princess Diana


hortka Limelight
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 14:19, 19 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Sorry Asiu, ale przecież na to pytanie mogłabyś odpowiedzieć sobie sama. Jaki falstart? Ptaki przylatują i szukają pożywienia u Ciebie w ogrodzie i blisko domu? Mieszkasz w regionie, w którym bardzo rozbudowane jest rolnictwo? (Tereny rolnicze to brak pożywienia dla ptaków) To powinnaś już dawno zacząć karmić ptaki. Młode ptaki z drugiego czy trzeciego rzutu są mniej doświadczone w zbieraniu pożywienia, a przez to bardziej narażone na śmierć głodową, czy z przemarznięcia.
Z drugiej strony oczywiście można argumentować też za tym, aby nastąpiła naturalna selekcja i zimę powinny przeżywać jedynie ptaki, które to najlepiej potrafią, a reszta... adieu. Wtedy nie powinno się w ogóle dokarmiać ptaków.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ania111 14:21, 19 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
galgAsia napisał(a)
Aniu,
tu masz mały przegląd, jak wyglądają poszczególne rośliny.

zaczyna powojnik Gurnsey Cream - kwiecień


Czerwiec - róża Eden Rose


powojnik Jackmanii


czerwiec / lipiec powojnik Princess Diana


hortka Limelight



Asiu ,
Jakie piękne ?

wzdycham
____________________
Ania Spelnione marzenie
Poppy 14:22, 19 lis 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
W uk zaleca sie dokarmianie ptakow przez caly rok, wiec pzynajmniej nie ma problemu, kiedy zaczac
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
galgAsia 14:28, 19 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Tak wyglądała okolica pod koniec czerwca 2019



W lipcu dołącza budleja Nanho Blue i zaczynają "gadać" o niebieskich migdałach



Princess Diana wciąż na posterunku



i następna budleja

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 14:32, 19 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No to ja chyba zacznę, bo widzę, że szukają.
A powiedzcie coś o tym przezroczystym...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 14:34, 19 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Poppy napisał(a)
W uk zaleca sie dokarmianie ptakow przez caly rok, wiec pzynajmniej nie ma problemu, kiedy zaczac


Tu u mnie też
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies