Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

inka74 16:52, 16 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Asia, ten mur z bramą ile i kiedy ma słońce?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 17:11, 16 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Iwona, latem praktycznie przez cały dzień - do 17-18 jest słońce, to wystawa południowo - wschodnia.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 17:14, 16 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Zrób tą kratkę tak ze 20-30 cm oddaloną od muru, żeby był dobry przepływ powietrza. Zapobiega to chorobom grzybowym. Wystawa południowo-wschodnia jest super. Od rana słońce, czyli szybko będą wysychać liście po porannej rosie. To też plus przeciw chorobom grzybowym.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 17:43, 16 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Nie wiem czemu ale na podstawie zdjęć i planu myślałam, że tam jest zachód i po południu na murze samym słońce znika. Mam 2 odmiany wiciokrzewyów ale ogromnego zachwytu nie wzbudzają. Żadnego bym nie poleciła

U ciebie coś by się przydało co rośnie szybko i mocno? Może powojnik z grupy montana? Przepięknie kwitną. Miłka ma...

Edit tu polecane przez nią odmiany
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2999-ogrod-z-widokiem-na-jezioro?page=926#post_3
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 17:59, 16 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A jakie masz wiciokrzewy? Mnie pociąga w nich m.in. długość kwitnienia - czerwiec / wrzesień, zapach i duże rozmiary. U Ciebie kiepsko rosną?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
tulucy 18:08, 16 lis 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Co to ja chciałam... - trochę się cofnęłam, alem bardzo nie na czasie i nie w temacie - ale jedno wiem - bluszcz da radę wszędzie słońce mu absolutnie nie przeszkadza. Na ulicy mam jedno ogrodzenie - wystawa południowo-zachodnia - na siatce rośnie bluszcz z wiciokrzewem i pięknie razem wyglądają.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
galgAsia 18:15, 16 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Lucy, serio? będzie mu się chciało rosnąć na rozgrzanym murze? No to muszę go z powrotem włączyć na listę "pod rozwagę"
Po tym planistycznym tornado, które przeszło przez mój wątek, trochę trudno się rozeznać , ale z czasem się uleży i uklepie...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 19:47, 16 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Oczyma wyobraźni ujrzałam Cie biegającą po ogrodzie ze zwojami prześcieradeł i kotar.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 20:02, 16 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
galgAsia napisał(a)
Fajna ta aktinidia, tylko ja bym chciała żeby ta ściana kwitła i pachniała .
Ewo, jak do mnie zawitałaś, podpowiedz proszę - czy Eden Rose lepiej poprowadzić na kratce czy na kolumnie / obelisku? Po którym będzie się lepiej pięła i ładniej prezentowała? I jak ją ewentualnie ciąć, żeby w tym pięciu się nie przeszkadzać?

Jesli ma kwitnąć i wyglądąć to sadź powojnik montana rubens. Ma nawet osobny wątek na tym forum i mury cudnie ubiera, a dla zapachu lilie przed nim
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
galgAsia 20:08, 16 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Na szczęście nie posiadam takowych . Zdecydowanie jednak wolę malować ściany , zwłaszcza, że tekstura muru różni się jednak od prześcieradła...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies