Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Anda 14:40, 19 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Podzielam zdanie Pszczółki jeśli chodzi o ten przezroczysty.

Ja mam podobny do tego (kule tłuszczowe wkładam bez tej siatki)
https://semini.pl/produkt/karmnik-z-pokrywka-na-3-kule-tluszczowe/

i podobny do tego
https://semini.pl/wp-content/uploads/2018/07/karmnik-tradycyjny-z-zasobnikiem-sikorka2.jpg

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ania111 14:43, 19 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
... mnie podoba się ten drugi

ale to tobie ma się podobać ,
Ptaszkom na pewno każdy karmnik się spodoba
____________________
Ania Spelnione marzenie
galgAsia 14:47, 19 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Bo ja mam 2 normalne staroświeckie karmniki, a tego chciałam, żeby je podglądać i lepiej fotografować
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Pszczelarnia 15:04, 19 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja są te powojniki to kolejne pnącza zbyteczne. One dają pokaz.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:04, 19 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)

No ja właśnie nie zamierzam popełnić falstarta , więc się zastanawiam, kiedy... Póki co, gromadzę zapasy . Może początek grudnia będzie optymalnym terminem...? Nie wiem, czym się kierować - temperaturą? dostępnością naturalnego pokarmu?


Kieruj się dostępnością naturalnego pokarmu. Kiedy deszcze i wiatry sponiewierają źródła pożywienia, to będzie dobry moment. Zwykle jest to na początku grudnia.

Ten podlinkowany karmnik jest trochę niebezpieczny dla ptaków.Sąsiedztwo szyb odbijających niebo, często jest przyczyną bolesnych zderzeń skrzydlatych. One mają problem ze zorientowaniem się, że to przeszkoda.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 17:36, 19 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
galgAsia napisał(a)

No ja właśnie nie zamierzam popełnić falstarta , więc się zastanawiam, kiedy... Póki co, gromadzę zapasy . Może początek grudnia będzie optymalnym terminem...? Nie wiem, czym się kierować - temperaturą? dostępnością naturalnego pokarmu?



Dostępność, dostępnością ale i tak wolą gotowe ziarno pod dziób nasypane. Jeśli chcesz dokarmiać to zrób to z chłodami, regularnie. Zależy ile Twoja kieszeń wytrzyma
Tak naprawdę pomagać można od siarczystych mrozów i śniegów. Ale większość sypie karmę by cieszyć się widokiem bractwa ptasiego

Karmnik jak dla mnie niestabilny, u mnie wszystko co ma trzymać się na przyssawki zawsze odpada, wcześniej niż później ;(

Mam drewniany karmnik z dwiema szybkami i cieszy się powodzeniem
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 17:52, 19 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No właśnie nie mogę znaleźć notatek, kiedy zaczęłam karmić poprzedniej zimy. Póki co, wszędzie widać owocki: ogniki, głogi, róże, jarzębina...
U mnie praktycznie nie występują śniegi i mrozy. Jak raz czy dwa razy spadnie śnieg, to jest święto i bieganie z aparatem, bo nie wiadomo, czy taka okazja się powtórzy... Do końca roku nie prognozują temperatur ujemnych w ciągu dnia...
Nic to, 1 grudnia staruję z akcją KARMNIK
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dorii 18:07, 19 lis 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
U moich rodziców już sikorki w okno stukają dopominając się żarełka.
A do mnie nic nie przylatuje jak wystawiam. Może właśnie dlatego że staram się trzymać tego że od mrozów i śniegu. Gdzie indziej pewno mają stałe wcześniejsze dostawy.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Anda 18:32, 19 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Owoce mają za mało tłuszczu, a owadów coraz mniej. Ptaki zużywają dużo energii, dlatego nie mogą mieć dużych przerw w jedzeniu. Latają do ustalonych, sprawdzonych punktów nie szukając dalej, bo kosztuje to zbyt dużo energii.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anka_ 18:45, 19 lis 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
galgAsia napisał(a)
...Póki co, wszędzie widać owocki: ogniki, głogi, róże, jarzębina...
To jest złudna 'dostępność naturalnego pokarmu'. Nie zapominajmy, że z tego typu przysmaków korzystają głównie nieco większe ptaki- kosy, kwiczoły, szpaki itp Z karmników natomiast ta 'mniejsza' część- sikory, wróble, mazurki ... Ich pożywieniem są nasiona chwastów /kwiatów i drobne robaczki.

Ja dokarmiam regularnie od kilku lat. W tym sezonie w karmniku od dwóch tygodni. I powiem jedno- ptaki które wiedzą, że mają stały karmnik, ale mają jednocześnie dobre, suche, naturalne pożywienie wolą to drugie. Albo moje takie nie leniwe.

Jedno napewno- jak już zaczniemy sypać to robimy to codziennie do końca końca zimy.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies