Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Anda 18:00, 18 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
O, ta budleja jest śliczna i pięknie pachnie. Może ma złą miejscówkę?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 18:23, 18 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Może zatem warto ją stamtąd wysadzić i w to miejsce dać... np. kalinę?
Taka była nędzna w tym roku

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 18:25, 18 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Przesadź ją wiosną Może za bardzo zacieniają ją inne rośliny. Ona lubi słońce i normalnie rośnie jak chwast.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 11:39, 19 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Galgasiu, ja myślę na wyrost. Nie ma co na razie gdybać o pnączu, bo to jest teoria moja bez pokrycia w rzeczywistości.


Budleje są piękne i warto je mieć zwłaszcza w tak ciepłym klimacie jak Twój.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Ania111 13:14, 19 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
galgAsia napisał(a)
Nienienie, pod tym murem nie kaliny , a że się pogubiłaś, to nie dziwota... Sama chwilami nie nadążam...
Pod tym murem, idąc od prawa (wgłębnik) do lewa (brama) są:
-budleja Nanho Blue
-powojnik Jackmanii
-powojnik Gurnsay Cream
-budleja nn
-powojnik Princess Kate (Texensis)
-róża Eden Rose
-powojnik Princess Diana (Texensis)
-hortensja Lilmelight
-miskant "Gracillimus" - miał być...
-budleja Dark Knight

Wiciokrzew się zmieści, kalina się nie zmieści



Asiu ,
A w jakiej to wszystko jest kolorystyce ?
____________________
Ania Spelnione marzenie
galgAsia 13:17, 19 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dziewczyny, taki dylemat mam - kiedy zaczynać karmienie ptaków? Teoretycznie wiem - jak przyjdą mrozy. No to u mnie jeszcze dłuuugo dłuuugo… Sikorki już regularnie wizytują balkon i ogród. Na drzewach i krzewach są jeszcze owocki, ale chyba nie wszystkie jadają owocki, niektóre chcą ziarenek. I co tu zrobić, ja się pytam?
I jeszcze jedno - czy któraś z Was ma taki karmnik? Wydaje mi się fajny, nie jestem pewna jednak, czy ptaki nie będą się bały jeść przy samej szybie, jak będą nas widziały?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Ania111 13:25, 19 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
galgAsia napisał(a)
Dziewczyny, taki dylemat mam - kiedy zaczynać karmienie ptaków? Teoretycznie wiem - jak przyjdą mrozy. No to u mnie jeszcze dłuuugo dłuuugo… Sikorki już regularnie wizytują balkon i ogród. Na drzewach i krzewach są jeszcze owocki, ale chyba nie wszystkie jadają owocki, niektóre chcą ziarenek. I co tu zrobić, ja się pytam?
I jeszcze jedno - czy któraś z Was ma taki karmnik? Wydaje mi się fajny, nie jestem pewna jednak, czy ptaki nie będą się bały jeść przy samej szybie, jak będą nas widziały?



Asiu ,
Ja tam nie za bardzo wiem ,
Ale ja jestem z tych co wszystkich karmię ,
Jak tylko ktoś mi się pojawi na horyzoncie
Pies mój jest z tego raczej zadowolony
Podejrzewam ,że jak zaczniesz już
To ptaszki się nie obrażą ,
Przecież nie robisz im krzywdy ,
Tylko wręcz przeciwnie

pozdrawiam





____________________
Ania Spelnione marzenie
galgAsia 13:25, 19 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ania111 napisał(a)



Asiu ,
A w jakiej to wszystko jest kolorystyce ?

A w różnej

Po kolei:
-budleja - niebieski
-powojnik - fioletowo - niebieski
-powojnik - kremowobiały
-budleja - różowo - purpurowy
-powojnik - biało - różowy
-róża - białoróżowy
-powojnik - różowy w odcieniach
-hortka - limonkowy
-budleja - fioletowoniebieski

Pamiętaj, że one wszystkie razem nie kwitną , ale i tak fajnie się uzupełniają i nie gryzą. Tonacja, jak widzisz, zdecydowanie chłodna. No i to są nasadzenia bezpośrednio pod murem, potem jest cała reszta...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Ania111 13:26, 19 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
galgAsia napisał(a)

A w różnej

Po kolei:
-budleja - niebieski
-powojnik - fioletowo - niebieski
-powojnik - kremowobiały
-budleja - różowo - purpurowy
-powojnik - biało - różowy
-róża - białoróżowy
-powojnik - różowy w odcieniach
-hortka - limonkowy
-budleja - fioletowoniebieski

Pamiętaj, że one wszystkie razem nie kwitną , ale i tak fajnie się uzupełniają i nie gryzą. Tonacja, jak widzisz, zdecydowanie chłodna. No i to są nasadzenia bezpośrednio pod murem, potem jest cała reszta...


Już nie mogę się doczekać fotek ,
Nie możesz trochę czasu przyspieszyć
____________________
Ania Spelnione marzenie
galgAsia 13:28, 19 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ale że co - chcesz zobaczyć, jak to kwitnie? to mogę Ci poszukać zdjęć z tego roku
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies