Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

April 09:39, 02 lip 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10339
galgAsia napisał(a)
Uwaga, będą zdjęcia dla osób o mocnych nerwach



Cholercia, a ja zaczęłam oglądać od dołu strony i nie zauważyłam ostrzeżenia Bleeee
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 09:40, 02 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zaczęły zawilce. Pojęcia nie mam, jakie to są, ale chyba podbiorę kilka sadzonek, żeby posadzić pod płotem



Z bukietówek u mnie zaczyna Diamiantino.


A ogrodówka nad stawem ugina się od kwiatów
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 09:42, 02 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11783
galgAsia napisał(a)
Lilie wodne też lilie


i obrazki stipowe

Jaki duży masz swój zbiornik wodny? Powoli się zbieram, żeby gdzieś sobie wodę w ogrodzie zrobić (na razie w wersji mini) i nawet lilię wsadzić, ale zupełnie nie mam na to pomysłu.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 09:54, 02 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
April napisał(a)


Cholercia, a ja zaczęłam oglądać od dołu strony i nie zauważyłam ostrzeżenia Bleeee
Ojojoj Nie są takie złe, ale rozumiem Twoją reakcję Miałam dokładnie tak samo
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:58, 02 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)

Jaki duży masz swój zbiornik wodny? Powoli się zbieram, żeby gdzieś sobie wodę w ogrodzie zrobić (na razie w wersji mini) i nawet lilię wsadzić, ale zupełnie nie mam na to pomysłu.
Też mam zamiar zrobić u siebie mini oczko, zwłaszcza po tym, jak Magleska pokazała swoje Żadna filozofia, jak się okazuje, tylko trzeba dobrze wybrać miejsce. A miniaturowe lilie są np. w sadzawce.
Ten stawek u Rodziców to ma jakieś 20 tys. litrów, ale jeszcze dopytam.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 10:46, 02 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
galgAsia napisał(a)
Gośku, a co byś proponowała do podlania? ja nie mam pojęcia. Grzyb to nie jest (chyba...), bo u mnie nie ma warunków, sucho jak nie wiem. Podpowiedz coś



Woda nie ma znaczenia w tym przypadku. Tę zgagę można przynieść do ogrodu z ziemią od nowej rośliny. Za mojego klona za późno się wzięłam i niestety straciłam go. Ale teraz wszelkie tego typu objawy skłaniają mnie do podlania Proplantem 722 SL - zwalcza fytoftorozę, zgorzel zgnilakową i mączniaka rzekomego na roślinach ozdobnych. Nie robię oprysków bo ich nie lubię
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:50, 02 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Aż takich widoków pająkowych nie miałam. W zeszłym roku nic nie robiłam, w tym roku z roślin na których bardziej mi zależy zgarniam pajęczyny ale na wczesnym etapie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
deszczowymaj 10:51, 02 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Gosiek33 napisał(a)



Też tak miałam, to zgorzel pędu, zastosowałam według wskazań Mazana Proplant 722 SL czyli substral przeciw fytoftorozie . Pomogło


Dzięki zastosuję jak najszybciej ..ale obawiam się ,że już i tak za późno

i przy okazji dowiedziałam się co dolega moim świerkom i tują to samo ..świerki do wycięcia ..tuje mają pierwsze objawy ,także będę pryskać

jeszcze raz dzięki
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 10:52, 02 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
galgAsia napisał(a)
Lilie wodne też lilie


i obrazki stipowe


A cóż to za piękności się tu chowają ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gosiek33 10:56, 02 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
deszczowymaj napisał(a)


Dzięki zastosuję jak najszybciej ..ale obawiam się ,że już i tak za późno

i przy okazji dowiedziałam się co dolega moim świerkom i tują to samo ..świerki do wycięcia ..tuje mają pierwsze objawy ,także będę pryskać

jeszcze raz dzięki



Nie poddawaj się, jak podlejesz to zdrowa roślina z korzeni powina odbić. U mnie zbudowała jeszcze ładną masę liściową i chyba nawet jednego kwiatka się doczekałam.. i tak do jesieni ma czas...
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies