Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 11:13, 02 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)



Woda nie ma znaczenia w tym przypadku. Tę zgagę można przynieść do ogrodu z ziemią od nowej rośliny. Za mojego klona za późno się wzięłam i niestety straciłam go. Ale teraz wszelkie tego typu objawy skłaniają mnie do podlania Proplantem 722 SL - zwalcza fytoftorozę, zgorzel zgnilakową i mączniaka rzekomego na roślinach ozdobnych. Nie robię oprysków bo ich nie lubię
Z ziemią nic nie przyniosłam, bo klon kupiony jesienią 2018, a sadzony na miejsce w lipcu 2019. Tak myślę i myślę - na dno rabaty dałam zrębki. Może nie były do końca przekompostowane i od nich coś poszło? Teraz już nie wymyślę nic, kupię to, co będzie dostępne p/fytoftorozie i podleję. Bardzo Ci dziękuję
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Magara 11:21, 02 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6770
galgAsia napisał(a)
Rozumiem, że jakby co , tantiemy za pomysł mam wysłać pod wskazany adres

Że niby ja interesowna jestem??? Eeee
Tantiemy na jakiś zbożny a raczej szczytny cel mogą zostać przeznaczone
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
galgAsia 11:22, 02 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)
Aż takich widoków pająkowych nie miałam. W zeszłym roku nic nie robiłam, w tym roku z roślin na których bardziej mi zależy zgarniam pajęczyny ale na wczesnym etapie
Te tutaj to darowniki przedziwne. Bardzo ciekawe są ich zwyczaje godowe . No a takie kokony to widzę po raz pierwszy. Samica składa w takim kokonie wielkie białe jajo, które wcześniej nosiła ze sobą - bywa większe od niej. W kokonie wykluwają się małe pajączki, a ona jest cały czas w pobliżu i ich pilnuje. Za kilka dni wyjdą stamtąd i pajęczynę się zmiecie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:27, 02 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
deszczowymaj napisał(a)


A cóż to za piękności się tu chowają ?
A jeżówa Amazing Dream Za chwilkę wychyną z ukrycia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:31, 02 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)

Że niby ja interesowna jestem??? Eeee
Tantiemy na jakiś zbożny a raczej szczytny cel mogą zostać przeznaczone
Mam - otworzymy szkółkę z porządnymi, wypasionymi sadzonkami i dostawą ekspresową
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Ania111 11:46, 02 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
galgAsia napisał(a)
Lilie wodne też lilie


Asia ,

Przepięknie ,
cudnie ,
bombowo ,

słownictwo mi się kończy

po prostu pięknie
____________________
Ania Spelnione marzenie
galgAsia 12:50, 02 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ania111 napisał(a)
Może być jeszcze zachwycające, olśniewające, zapierające dech w piersiach...
Wszystko przekażę Mamie, będzie wniebowzięta
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Makusia 13:57, 02 lip 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Żyjesz w zgodzie z przyrodą- bardzo dobrze!


Jeszcze do niedawna na takie widoki uciekałabym z krzykiem i dreszcze obrzydzenia

Proponuję starym GalgAsiowym zwyczajem włożyć łapę w pajęczynę, żeby się przekonać, czy faktycznie jest lepka
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
galgAsia 14:02, 02 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Makusia napisał(a)
Żyjesz w zgodzie z przyrodą- bardzo dobrze!


Proponuję starym GalgAsiowym zwyczajem włożyć łapę w pajęczynę, żeby się przekonać, czy faktycznie jest lepka
Nienienie, dopóki po mnie nie łażą, jest ok Ale jakby wlazły... chyba bym oszszszalała

Przyjmuję jako pewnik, że pajęczyna jest lepka, tak jak każda inna pajęczyna Tu się nie da porównać per analogiam z gnojówką - tamta była pierwsza w życiu...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 16:42, 02 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Od kiedy mam ogród, corocznie podziwiam pajęczynę tygrzyka paskowanego. Urocze zygzaki snuje.
Mnie jednak zawilce nie lubią. Osiągnęły 10 cm i zastygły. Twoje nad wyraz dorodne.
A z tym klonem, to może robiłaś oprysk tymolowy w słoneczny dzień?
Hosty są dosyć żarłoczne. Może podbierają mu wilgoć i składniki pokarmowe?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies