Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

antracyt 01:23, 30 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11734
Magara, ja nie Asia, ale myślę, że będzie fajnie jak grzędę zachowasz i przynajmniej od czasu do czasu dasz znać, że na forum zaglądasz A jak się sprawy poukładają to wrócisz do nas w pełnoetatowym wymiarze nagrzędowej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 09:14, 30 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)
Miałam pięknie pachnącą hostę, przesadziłam w inne miejsce, rośnie super, ale przestała pachnieć. Miałam też pachnącą hortensję, ale ostatnio słabo mi kwitnie, muszę ją obwąchać w tym roku czy z wigorem zapachu nie straciła.
Widoki ogrodowe bardzo ładne Twoja lilia mocno do mojej podobna.
Jestem ciekawa, jak moje będą pachnieć. W ub. roku zachwyciły mnie bezgranicznie Wyjdzie na to, że płotowa to będzie hostowa, tyle mam host do zagospodarowania
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:20, 30 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Monia81 napisał(a)
Zdjęcia łysego kapitalne u mnie ogórki dopiero zaczynają, cieszę się bo 3 razy siałam i myślałam, że nic z tego nie będzie, pomidory w tunelu dają radę, zobaczymy jak będzie dalej, ogólnie to mam wrażenie że ten rok dobry dla ziemniaków, cebuli, reszta warzyw jako tako, ale szału nie ma... Asia zakupki fajniusie, ładne sadzoneczki, nic tylko sadzić pozdrawiam
Monika, ja to jestem normalnie psychofanka Łysego Nie przepuszczę żadnej okazji do zrobienia mu zdjęcia.
Moje ogórki też dopiero zaczynają, wybitnie słabo w porównaniu z latami wcześniejszymi. Być może im też byłoby lepiej pod osłonami... Tylko skąd miejsce na tyle osłon...?!?
Planuję dziś wziąć się za sadzenie
Buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:49, 30 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Fajny ten języcznik, ale na mojej glinie paprocie niechętnie rosną. Może kiedyś..
Dzisiaj zakisiłam jeden słoiczek ogórków. Powiększenie kolekcji słoików chyba nie nastąpi. Rokowania są kiepskie.

Asiu, z czego jest ten żywopłot w pobliżu ussuryjskiego? Ten przy furtce.
Wygląda mi na ligustr, ale pewności nie mam.
Pytam, bo na ROD-owskiej działce sąsiad wsadził takowy na granicy pomiędzy naszymi działkami. Jego korzenie błyskawicznie opanowały dwumetrową przestrzeń po mojej stronie. Tworzyły straszne kłębowisko i nic mi tam nie chciało rosnąć. Pomogło wkopanie ogranicznika w ziemi.
Żywopłot jest ze śnieguliczki i jest za murem, więc to nie to.

Języcznika wcześniej nie miałam, też jestem ciekawa, jak sobie poradzi Podoba mi się Ja mam na tych cienistych stanowiskach ziemię liściową z kompostem, więc niewykluczone, że będzie rósł

Moje ogórki wyglądają jak wrześniowe Zimne noce i suche dni im nie służą... Ale cukinie, kuzynki przecież i to bliskie , owocują bardzo przyzwoicie. Ot, ciekawostka przyrodnicza
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:17, 30 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)
Asiu,
uprzejmie informuję, że z przyczyn ode mnie niezależnych, na grzędzie bytuję ale nic poza tym i tak pewnie jakiś czas zostanie bo obecnie baaaaardzo mi daleko do ogrodowych tematów
Zaglądam wieczorami/nocami zobaczyć co u Was słychać i nieodmiennie trzymam za Was, Wasze ogrody i Wasze plany, kciuki
Moja działka i moje plany ogrodowe "chwilowo" są na baaardzo dalekim planie, mam nadzieję, że kiedyś/kiedyś uda mi się wygrzebać z zaległości, które właśnie się mnożą i jeszcze przez jakiś czas mnożyć się będą Obecnie wobec braku czasu na zajęcie się zielskiem - niestety cofam się, cofam, cofam No trudno, życie jest jakie jest, kiedyś może się odchwaszczę i zacznę na nowo
P.S. Asiu, jak trzeba - grzędę wypasioną oddam potrzebującym, ale jak nie trzeba - to chętnie zatrzymam
Daguniu
uprzejmie informuję, że pitolisz Grzęda spersonalizowana,z wysiedzianą dupcią, z wygrawerowaną tabliczką... i co, mam nową tabliczkę robić?!? zapomnij! Jak się ogarniesz ogrodowo i wrócisz, to będzie jak znalazł Ja ją od czasu do czasu odkurzę i będzie...

Tak sobie już parę razy myślałam, że chyba Cię życie po kostkach kąsa, bo zamilkłaś i zniknęłaś. Tak jest, bywa, no i co poradzisz... Jak minie, co złe i niewygodne, to wrócisz, ogarniesz zaległości, opielisz się i polatasz na łopacie . Na szczęście nic nie trwa wiecznie , te niedogodności też kiedyś miną. A jak musisz się wyżalić i wypłakać, to zapraszam, jestem do dyspozycji.

Więc wiesz - korona, kiecka, biust, łopata Dasz radę, prędzej czy później Dasz radę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:17, 30 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)
Magara, ja nie Asia, ale myślę, że będzie fajnie jak grzędę zachowasz i przynajmniej od czasu do czasu dasz znać, że na forum zaglądasz A jak się sprawy poukładają to wrócisz do nas w pełnoetatowym wymiarze nagrzędowej
Święte słowa, Zuzieńko , święte słowa
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 19:41, 30 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)


Więc wiesz - korona, kiecka, biust, łopata Dasz radę, prędzej czy później Dasz radę


Stara sprawdzona metoda.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 22:28, 30 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Moje dzisiejsze pole walki

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 22:45, 30 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ależ nasadziłaś
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Helen 06:03, 31 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8353
Asia, a co Ci tak narosło w donicy?
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies