Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 19:19, 13 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 19:27, 13 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
O matulu, współczuję. Wystarczy już tych kłód.
Na szczęście wszystkie parszywe ogrodowe roboty kiedyś się kończą.
Mnie czasem pokrzepia myśl, że nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 19:29, 13 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
tulucy 19:31, 13 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12898
To u mnie że skarbów ogrodu najcięższe były tu i ówdzie zakopane trylinki...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
galgAsia 19:34, 13 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jak już sobie przeczyściłam kanaliki łzowe i ukoiłam nerwy kolorami jesieni, wzięłam się za pracę u podstaw, czyli kompost Przesiałam prawie 100l do worków. Przerzuciłam to, co jeszcze jest do przesiania. Do świeżego dołożyłam nowe resztki, polałam pryzmę gnojówką.

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 19:41, 13 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Moje astry nadal kwitną, służą pyłkiem i nektarem



Teraz czekam na chryzantemy - czyli dąbki. Są mocno zapączkowane, oby powtórzyły efekt sprzed roku

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 19:50, 13 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
galgAsia napisał(a)
Jak już sobie przeczyściłam kanaliki łzowe i ukoiłam nerwy kolorami jesieni, wzięłam się za pracę u podstaw, czyli kompost Przesiałam prawie 100l do worków. Przerzuciłam to, co jeszcze jest do przesiania. Do świeżego dołożyłam nowe resztki, polałam pryzmę gnojówką.


Asia, u Ciebie dużo pięknych roślin i drzew, ale najbardziej Ci zazdroszczę, że masz miejsce na kompost Po prostu złoto
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 19:55, 13 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Chyba za chwilę i ja się doczekam jesiennych przebarwień

klon ussuryjski (acer pseudoseboldianum)


parocja perska (parotia persica)


klon ściętolistny (acer trunkatum)


trzmielina oskrzydlona (eonymus alatus)
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 20:03, 13 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen napisał(a)

Asia, u Ciebie dużo pięknych roślin i drzew, ale najbardziej Ci zazdroszczę, że masz miejsce na kompost Po prostu złoto


Wiesz, bardzo sobie chwalę te kompostowniki z deseczek. Są szalenie mobilne, możesz je dowolnie przestawiać, dostawiać, podwyższać, obniżać. Kącika kompostowego jeszcze do końca nie mam ogarniętego, ale od początku wiedziałam - kompost musi być Początkowo miałam te plastikowe - uwierzyłam w reklamy: że szybciej, że lepiej... Okazało się, że wcale nie. Nie można było przerzucać zawartości, musiałam podlewać kompost konewką, bo przy zamkniętej klapie był po prostu suchy. Te z deseczek zdecydowanie bardziej mi pasują

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 21:05, 13 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Żyłka mi strzeliła. Udaję się na emigrację wewnętrzną. Kolejnych 4 lat już nie zdzierżę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies