Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

anabuko1 08:30, 12 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
galgAsia napisał(a)

A ja go posadziłam dopiero w czerwcu - co będzie za rok ? Czekaj, tu mam zdjęcia z ub. roku


Może przekonać niezdecydowanych, prawda?

Piękne przebarwienia.

Mi brakuje w moim ogrodzie takich czerwowawych przebarwień
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
galgAsia 09:14, 12 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dorii, Helen - klon jest przecudnej urody, gdybym miała gdzie, zrobiłabym z niego mini zagajnik czy cóś
Gosiek - przebarwienie zaiste niespotykane, jak zobaczyłam, to mnie z lekka przytkało , Ale patrząc dookoła, to ta jesień jest jakaś inna... Póki, co, jest mniej przebarwień niż w ub. roku, rośliny (niektóre) raczej zasychają niż się przebarwiają... Myślę, ze niski poziom wód gruntowych i bardzo wysokie temperatury latem mogły się do tego walnie przyczynić...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:25, 12 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Aniu - ja w życiu codziennym czerwonego nie cierpię, w szafie możesz szukać do dnia sądnego i nie znajdziesz. W ogrodzie - jak przez pomyłkę trafi się roślina, która kwitnie na czerwono, od razu idzie za płot (spokojnie, nie wyrzucam - idzie do Mamy , która czerwień ubóstwia). Ale jesienią... to wszystkie przebarwienia, te złamane bordo, purpury, pomarańcze. czerwienie, fiolety - no muszą być i już!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 09:38, 12 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ślicznie ten klon się przebarwia. Aż go sobie zapisałam. Mi właśnie brakuje takiego koloru w ogrodzie a właściwie w jego tle. Mam busz za płotem ale wszystko żółte.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 09:46, 12 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Zobacz u mnie na str. 690 - kolory liści zwykłego polnego klonu
691 - ussyryjski, w tym roku cały w czerwonych piegach
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 10:00, 12 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Byłam, przez was jadę do szkółki na rekonesans
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 10:08, 12 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Widziałaś klona TARci? Tego ściętolistnego - Acer platanoides Pacific Sunset - choć nie wiem czy jej jest z nazwą Warrenred


A tu Gruszkowy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 12:41, 12 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ładne, ładne ale mają jedną wadę. Rosną szeroko. Tyle miejsca nie mam. Ja przez was dziś pojechałam do szkółki i nabyłam Crimson Sentry. Miałam na niego ochotę bo on jest bordowy w lato więc da potem fajne tło i przebarwia się na taki pomarańczowy, rdzawy kolor. I rośnie stosunkowo wąsko. Kupiłam mniejszą, tańszą sadzonkę. Poczekam. Może nie ukradną.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 14:47, 12 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bardzo ładny ten Crimson Sentry Żeby tak mieć miejsce na wszytkie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 15:56, 12 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dziś był piękny dzień. Prawdziwa ZPJ Ale ponieważ przez ostatnie deszczowe dni nie dało się zrobić za dużo, dziś trzeba było nadgonić zaległości...
Walczyliśmy na terenie starego / nowego żywopłotu. Po wycięciu gałęzi wykopywaliśmy korzenie, kamulce, szkło... Ponieważ jestem bardzo zdolna, udało mi się złamać widły



i wykopaliśmy taką fajną tablicę reklamową...

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies