Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 18:59, 12 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Słuchajcie, wpadła mi w oko hortensja Skyfall. Oczywiście nie mam dla niej miejsca, zainteresowałam się nią niejako "charytatywnie". Spodobała mi się. Może ktoś ją widział na żywca , może ktoś ją ma... Chętnie dowiem się czegoś więcej o tej panience
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 19:28, 12 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8312
Ładna ta Skyfall. Tylko jak się przebarwia? Dla mnie to teraz najistotniejsze. Jakoś za dużo mam różu
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 20:21, 12 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
galgAsia napisał(a)
Oj, tak, kolory przecudne Słońce wydobyło te wszystkie odcienie i światłocienie... Najchętniej też bym siedziała i się wpatrywała, ale czas ucieka, a rośliny w doniczkach czekają. Nie ma to-tamto, trzeba było działać
Następne dni też mają być ciepłe i słoneczne, nacieszymy się Panią Jesienią


O tak, tak.

Ja tam bez obaw oddałabym się w Twe ręce. I żadne połamane widły mnie nie skłonią do zmiany poglądów.

Współczuję tych wykopków. Straszna orka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 20:59, 12 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Haniu
Wykopki owszem, męczące dosyć. No taki trudny teren mi się dostał... Z ogrodem jak z szyciem - łatwiej szyć coś od nowa niż przerabiać, ja to wiem Dlatego robimy to po kolei, etapami. Przed zimą chcę posadzić część żywopłotu, reszta na wiosnę

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dorii 22:37, 12 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Czyżbyś krawcową była?
Ja na razie tylko widły krzywię, zewnętrzne zęby mi się wygły i to już w drugich. Drugie kupione fiskersowe ale nadal się wyginają. Wróciłam do kopania szpadlem zbitej gleby.

Jesień cudna u ciebie, u mnie pada i zimno, buuu.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
inka74 23:15, 12 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ty niezłe skarby wykopujesz, tablica - miodzio reklama.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 08:36, 13 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Ale mnie ubawiła ta tablica reklamowa Może nie kop głębiej.....

Tak jak Ty nie znoszę koloru czerwonego a dodatkowo żółtego. No i teraz mnóstwo roślin, które były zielone, przebarwia mi się właśnie i na czerwono i na żółto. Złośliwość natury
Na szczęście ta „czerwień” jesienna to bardziej bordo, pomarańcz, burgund i to przyjmuję z dobrodziejstwem inwentarza,

Piękne zrobiłaś zdjęcia, naprawdę ZPJ
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
galgAsia 18:47, 13 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dorii napisał(a)
Czyżbyś krawcową była?
Jesień cudna u ciebie, u mnie pada i zimno, buuu.


Nie, skądże znowu Ale nastolatką będąc, opanowałam nietrudną w sumie sztukę obsługi maszyny do szycia. W owych czasach nie było nic, można było tylko przerabiać... Później się tak rozkręciłam, że szyłam sobie wszystko, z płaszczem włącznie Ale na to też trzeba czasu... I już od dawna nie szyję...
Jesień wreszcie piękna
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 18:58, 13 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Iwona, Jola - wolałabym już nic nie wykopywać... Ale nie do końca zależy to od mojego widzimisię. Przyznam się, że jestem już trochę zmęczona tymi wykopkami i tymi przeszkodami schowanymi w ziemi. Dziś trochę kopałam i miałam nadzieję na sadzenie roślin. Niestety, nadmiar przeszkód skutecznie mi to uniemożliwił. Okazało się, że jednak trzeba dołożyć sporo ziemi, bo po usunięciu gruzu i innych znalezisk zrobił się lej po bombie. Nawet gdybym wrzuciła tam cały zasób kompostu, jaki posiadam, mogłoby to okazać się niewystarczające. A przecież ten kompost jest potrzebny do innych roślin też...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 19:11, 13 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dzisiejszy dzień był piękny, naprawdę jesiennie piękny. Rano przyniósł nadzieję - co przyniesie wieczór i dzień następny?
Po czynnym udziale w wyborach wybrałam się do ogródka. W planach miałam kopanie i sadzenie roślin. Niestety, natknęłam się na nieprzewidziane w grafiku dnia dzisiejszego murki i siatki druciane zakopane w ziemi. Przyznam, że z bezsilności i wściekłości sobie zdrowo ryknęłam - bo czasem człowiek musi, inaczej się udusi...

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies