Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

mikina34 15:21, 11 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Asia, gdzie zmawiałaś drzewka i krzewy? Ten dereń Kousa to jakiś odmianowy? Pięknie sie przebarwia
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
galgAsia 20:06, 11 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Monia, ten dereń to kousa odm. chińska, kupiony w ...tesco(!) jako 20 cm patyczek w maju br. Przesadziłam do dużej donicy i zobacz, jak poszedł w górę i wszerz. Już go uwielbiam, a jak zakwitnie...
Szkółek mam kilka, wszystkie porządne. Sadzonki nie mają, co prawda, kilku metrów, ale są zdrowe, dobrze się przyjmują i ładnie rosną. No i nie kosztują kilkuset PLN.
1
2
3
4
5 - tu ostatnio kupowałam parocję, barbulę i świdośliwę Ballerina.
Wszystkie mogę polecić z czystym sumieniem
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 20:20, 11 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
galgAsia napisał(a)
Monia, ten dereń to kousa odm. chińska, kupiony w ...tesco(!) jako 20 cm patyczek w maju br. Przesadziłam do dużej donicy i zobacz, jak poszedł w górę i wszerz. Już go uwielbiam, a jak zakwitnie...
Szkółek mam kilka, wszystkie porządne. Sadzonki nie mają, co prawda, kilku metrów, ale są zdrowe, dobrze się przyjmują i ładnie rosną. No i nie kosztują kilkuset PLN.
1
2
3
4
5 - tu ostatnio kupowałam parocję, barbulę i świdośliwę Ballerina.
Wszystkie mogę polecić z czystym sumieniem

3 i 5 znam i też polecam. Resztę kopiuję do siebie, żeby korzystać w przyszłym roku
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 21:04, 11 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kilka próbek przebarwień jesiennych z mojego ogródka. Na początek dla niezdecydowanych - klon ussuryjski



bergenia też nie chce być gorsza


A u Hani trzmielina już prawie nie ma liści - żarówiastoczerwonych liści, dla ścisłości


Hakonka Greenhills też się przebarwia, wcale nie gorzej niż jej kolorowe kuzynki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 21:16, 11 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No, jeśli ten ambrowiec zawsze będzie się tak przebarwiał, to ja go kofffam





Jakiś rdestowy niedobitek - coś w tym roku kiepsko kwitł...


Tojady po raz pierwszy pokazują, na co je stać - rokowanie niezłe

Korci mnie, by tojadom do kompletu dodać goryczkę trojeściową (Gentiana asclepiadea) - ma równie intrygującą barwę i też jest trująca...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 21:21, 11 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Asia, klon ussyryjski do mnie przemawia. Piękne przebarwienie
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 21:33, 11 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen napisał(a)
Asia, klon ussyryjski do mnie przemawia. Piękne przebarwienie

A ja go posadziłam dopiero w czerwcu - co będzie za rok ? Czekaj, tu mam zdjęcia z ub. roku


Może przekonać niezdecydowanych, prawda?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 21:45, 11 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Piękny jest
____________________
Helen - Hortensjowo
Dorii 00:31, 12 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
No piękny, od dawna mam go na liście chciejstw
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gosiek33 07:06, 12 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
galgAsia napisał(a)
Kilka próbek przebarwień jesiennych z mojego ogródka. Na początek dla niezdecydowanych - klon ussuryjski






Nie wierzę, ubiegłoroczne przebarwienie to jego kolor. Natomiast to bordowe przebarwienie! Bardzo jestem ciekawa co wpływa na tak różną kolorystykę?

Dereń kousa odmiana chińska - mam takie trzy, jeden zakwitł tej wiosny trzema kwiatkami po 8 latach... (kupowany jako 15 cm maleństwo)
Na O jest taka maniaczka hortensji i dereni. Ona ciągle powtarza jeślich chcesz by twój dereń kwitł kupuj tylko te sadzonki na których widzisz albo pąki albo choć resztki kwiatów, inaczej możesz długo czekać. Na pocieszenie moje wszystkie trzy to piękne krzaki i teraz cudnie zaczynają się przebarwiać na ogniste czerwienie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies