Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek amatora - kiedyś może będzie :-)

Wieloszka 08:12, 12 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Projekt rewelka!!! Zastanowiłabym się tylko nad jedną malutką rzeczą - czy linia rabat na wschodniej stronie nie jest za bardzo pofalowana? Poza tym super - tylko teraz dawaj te rabaty jakoś po kolei, z nazwami roślin - będzie od kogo ściągnąć
W jakim programie rysowałeś? Zabieram się za swój projekt i zabrać nie mogę...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
profus 08:30, 12 gru 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Rysuję w AutoCad a pokolorowałem na szybko chyba nawet w Paint.
Jeżeli chodzi o wschód to o tę rabatę będę już niedługo pytał, w sumie to czekam na propozycje. Tam będę prawie wszystko przerabiał czyli przyjmijmy, że jest pusto. To co na projekcie to taki początek. Po tej stronie jest lekka skarpa (wys do 0,5 m, szer. 2-2,5 m na całej długości działki.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
profus 08:48, 12 gru 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Po pierwsze przypominam jak nasadzenia na wschodniej ścianie wyglądają obecnie:





Ogólny obecny widok z góry tej ściany jest taki jak na początku wątku (plan nasadzeń)
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
zbigniew_gazda 08:58, 12 gru 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Rafale też podglądam i powtórzę za Wieloszką - daj projekcik z nazwami roślin . Aha - czasem dobrze jest posadzić główne 100 procentowe rośliny na rabatce a później dosadzić resztę . Często "na żywo" wpadają do głowy też dobre rozwiązania.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
profus 09:07, 12 gru 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Przypominam także ten aktualny plan nasadzeń, który chce zmienić razem z nazwami roślin
plan nasadzeń
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Wieloszka 09:24, 12 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Dzięki - tak też myślałam, że to AutoCAD, ale ponieważ nie używałam tego programu od ładnych paru lat łudziłam się, że jest jakiś inny sposób i nie będę musiała odświeżać tej wiedzy
Zabij mnie, ale na wschodniej stronie (na zdjęciach) nie widzę żadnej skarpy, o której piszesz - albo coś źle zrozumiałam. Ogólny plan zmian jest super - jeśli chodzi o rozmieszczenie i kolorystykę roślin, bo to widać nawet bez ich nazw Chodziło mi tylko o to, żeby na tej wschodniej stronie było przynajmniej o jedną falę mniej Ale decyzja należy do Ciebie
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
zbigniew_gazda 09:28, 12 gru 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Rafale - widziałem ten plan nasadzeń - dzięki. Świetne projekty robisz a linia rabat bardzo mi się podoba.
Przy schodkach nie dawałbym ketmii syryjskiej bo będzie za ciasno .Czekam na gotowca i życzę wielu sukcesów.

Zobacz na moją ketmię

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
profus 09:35, 12 gru 2011

Dołączył: 16 wrz 2011
Posty: 139
Wieloszka, uwierz, że jest. Jest ona niewielka ale taka jaką napisałem. Trawnik jest już prawie ok. Tam gdzie nie ma trawy - jest ona. Te zdjęcia spłaszczają, trochę są z góry. Z tego m.in. powodu też są kamienie przy płocie by zrobić coś na kształt rynny, ale to inna historia. Może zrobię na dniach fotkę z boku.
____________________
Rafał - ogrodek amatora - kiedyś może będzie
Wieloszka 09:48, 12 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
No rzeczywiście - na zdjęciach z góry nie widać tej skarpy, ale wierzę Ci na słowo Ja też widziałam Twój plan obecnych nasadzeń i porównując go z projektem zmian - tym bardziej szacun, bo wiem ile czasu musiałeś poświęcić, żeby to wszystko na nowo wymyślić i poukładać Łatwiej jest planować, gdy puste pole, gorzej jak już coś rośnie i nie pasuje, a szkoda wyrzucić - mam dokładnie ten sam problem. Tylko Ty jesteś już o klasę wyżej - wykombinowałeś zmiany, zostało dogranie szczegółów. Zgadzam się też ze Zbyszkiem - czasem w trakcie sadzenia przychodzą do głowy fajne pomysły. Danusia też tak miała w "Ogrodzie z lustrem" - niby wszystko według planu, ale "na żywo" czasem można coś zmienić na lepsze
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
abiko 09:58, 12 gru 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
profus napisał(a)
A co myślicie o tej kompozyzcji? Jeszcze nie wiem czy drzewko po lewej to wiśnia czy miłorząb, ale chyba miłorząb bo tam słońca za dużo to nie ma.
Tylko nie wiem co dać w to puste pole na lewo od kuli na pniu.
Reszta tak jak wcześniej od prawej: smaragdy, stożki i kule bukszpanu, za nimi trawa gracilimus, hortensje (może sliver dollar), choiny kanadyjskie jeddeloh potem już wiadomo.


No rysunek świetny, patrzę na twoje pomysły i jestem pod wrażeniem
Rafał a może pociągnij jednak te hortensje miedzy miłorząb a wiśnię?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies