Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

lilarose 22:34, 25 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Nie, brunnera chyba by wymiękła, mam ją na tej rabacie po bokach i u jednej juz widać, że cierpi.
Robiłam te nasadzenia, gdy było tam więcej cienia, ale wymieniłam rozłożystą, ocieniającą rabatę tuję na cisa, który o ile sie przyjmie, będzie równie rozległy. Póki co, jest mocno przycięty, dlatego słońca mam tam więcej.
Turzyca Silver Sceptre bardzo się tam przypala, z resztą w ogóle straciłam do niej serce- najpierw bardzo długo rusza a potem znów brązowa, bo przypalona.
To jest ta rabata- zdjęcie z maja. Hakonechloe pięknie zielona, ruszyła na całego a turzyca brzydka po zimie
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
sylwia_slomc... 22:35, 25 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
lilarose napisał(a)
Przetaczniki szaleją


Ślicznie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
UrsaMaior 07:31, 26 lip 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Kaśka, SS jest gwiazdą późnego lata i jesieni, nie wywalaj tylko do cienia ją, a odwdzięczy się w drugiej połowie sezonu. U mnie aż świeci na platynowo.

Na słońcu fajnie wygląda konwalnik. U mnie jeszcze w jednym miejscu przetestowałam berberysa Kobold, też jest ok. Aaa i bodziszki, też fajne są.
____________________
ogród pod lasem
mrokasia 08:15, 26 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Kasia a może kukliki?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 09:28, 26 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Przywrotnik, epipsila lub erythropoda U mnie na słońcu świetnie daje radę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
lilarose 08:58, 27 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
UrsaMaior napisał(a)
Kaśka, SS jest gwiazdą późnego lata i jesieni, nie wywalaj tylko do cienia ją, a odwdzięczy się w drugiej połowie sezonu. U mnie aż świeci na platynowo.

Na słońcu fajnie wygląda konwalnik. U mnie jeszcze w jednym miejscu przetestowałam berberysa Kobold, też jest ok. Aaa i bodziszki, też fajne są.

No mam cienistych miejsc sporo, jest gdzie ją wyeksmitować
Konwalnik mam w kilu miejscach ale taki nie widoczny, może go zbiorę i wsadzę na miejscu tej turzycy, no jest to niezła myśl
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 09:16, 27 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Ewa, może na obwódkę przewrotników tam nie dam, że względu na to że trzeba je ścinać po kwitnieniu ale dosadzę je na tę rabatę
Bardzo dziękuję za pomysł
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 09:18, 27 lip 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
mrokasia napisał(a)
Kasia a może kukliki?

no dałyscie dziewczyny mi do myślenia
Dzięki bardzo!
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:31, 07 sie 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Troszkę podłamana jestem tegorocznymi pomidorami
Siekła mi je zaraza ziemniaczana
Przez ostatni tydzień nawet do nich nie podchodziłam, obraziłam się po prostu.
No ale dzis się przemogłam, i ...kurde coś tam z tych krzaków jednak zbiorę
A na dodatek okazało się, że wysiały mi się tam ogórki, więc w ogóle radość- Powywalałam doszczętnie umarłe krzaki i na dodatek dobrodusznie postanowiłam powyrywać chwasty, których z zemsty nie usuwałam.

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mary 22:07, 08 sie 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
lilarose napisał(a)

Też mam problem z zarazą.
To Maglia Rosa?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies