Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

lilarose 10:30, 25 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
Piękne, "majtkowe" (tak mawiał mój prof. od malarstwa ) zestawienie
Muszę koniecznie te jednoroczne floksy nabyć w przyszłym roku, będę się o namiary na sklep wczesną wiosną dopraszać
Bukiecik przyjemnie romantyczny

tak- kolory "majtkowe" jak najbardziej trafne określenie, takie majktki mojego dzieciństwa
Sklep jest super, można zawrotu głowy dostać, ale kupować wiosną nie radzę, bo wtedy to już oni do Polski nie wysyłają- za dużo zamówień mają. Tak przynajmniej było w tym roku.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 10:31, 25 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Kasya napisał(a)


No fajne te drobiazgi jednoroczne
Ciekawe kolorki

no sprawiają ogromną radość, zafiksowałam się
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 10:44, 25 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Magara napisał(a)
"Majtkowa" to jest pomponella w kolorze Bukiecik jest romantyczny właśnie Zuzowy profesor może nie był ogrodnikiem
Kaśka - świetne te jasne, maślane rozświetlacze - bardzo mi takich brakuje.
Napiszesz coś więcej o tym floksie jednorocznym???

EDIT: czemu w bukiecie masz werbenę? Dla celów dekoracyjnych/ułamała się/czy uszczykujesz???

Daga, to o kolory majtek z zeszłej epoki chodzi teraz takich majtek już nie ma
Temu floksowi sama się przyglądam, mam go pierwszy raz To jest floks Drummonda- wysiewałam go wiosną na parapecie- bardzo dobrze wschodzi, ale dziwnie rośnie na początku, tak się pokłada, później wyrasta już dużo bocznych pędów, które kwitną i tworzy się krzaczek. Kwitnie cały czas, czyli już drugi miesiąc mija na pewno a widać, że wszystko, co najlepsze dopiero przed nim. Ja za późno wsadziłam go do gruntu, gdyby wcześniej tam wylądował, na pewno byłby w lepszej kondycji
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 10:46, 25 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Pięknie, trzeba tu Asię Rojodziejową przysłać, po dodatki do rabaty retro

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 10:51, 25 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
lilarose napisał(a)

tak- kolory "majtkowe" jak najbardziej trafne określenie, takie majktki mojego dzieciństwa
Sklep jest super, można zawrotu głowy dostać, ale kupować wiosną nie radzę, bo wtedy to już oni do Polski nie wysyłają- za dużo zamówień mają. Tak przynajmniej było w tym roku.

To ja poproszę o namiary na ten sklep już teraz
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rojodziejowa 22:47, 25 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Mgduska napisał(a)
Pięknie, trzeba tu Asię Rojodziejową przysłać, po dodatki do rabaty retro


No właśnie mnie przywiało!

lilarose napisał(a)
na koniec bukiecik

To jest przepiękny zestaw!

Kasia to Ty będziesz mi mogła zapewne powiedzieć coś o różach brudasach, bo zdaje się, że je masz. A mnie się zamarzyła taka właśnie rabata. Początkowo chciałam dać razem Honey Dijon, Koko Loko i Novalis. Potem zaczęłam dorzucać inne nieoczywiste. Nazbierało się trochę na liście zakupowej, ale że róże te znam tylko z fot to tchórz mnie obleciał, że mija retro rabata stanie się paskudą
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Magara 23:21, 25 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
lilarose napisał(a)

Daga, to o kolory majtek z zeszłej epoki chodzi teraz takich majtek już nie ma
Temu floksowi sama się przyglądam, mam go pierwszy raz To jest floks Drummonda- wysiewałam go wiosną na parapecie- bardzo dobrze wschodzi, ale dziwnie rośnie na początku, tak się pokłada, później wyrasta już dużo bocznych pędów, które kwitną i tworzy się krzaczek. Kwitnie cały czas, czyli już drugi miesiąc mija na pewno a widać, że wszystko, co najlepsze dopiero przed nim. Ja za późno wsadziłam go do gruntu, gdyby wcześniej tam wylądował, na pewno byłby w lepszej kondycji

Pomponellowe gacie kojarzę z zeszłej epoki
Kaśka, a nasiona tego floksa w Polsce dostępne czy je sprowadzałaś?
No i nie dowiedziałam się czemu werbena w bukiecie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
lilarose 00:18, 26 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Rojodziejowa napisał(a)


No właśnie mnie przywiało!


To jest przepiękny zestaw!

Kasia to Ty będziesz mi mogła zapewne powiedzieć coś o różach brudasach, bo zdaje się, że je masz. A mnie się zamarzyła taka właśnie rabata. Początkowo chciałam dać razem Honey Dijon, Koko Loko i Novalis. Potem zaczęłam dorzucać inne nieoczywiste. Nazbierało się trochę na liście zakupowej, ale że róże te znam tylko z fot to tchórz mnie obleciał, że mija retro rabata stanie się paskudą

Cześć Asiu Koko Loko z Dijon jak najbardziej pasują ale czy Novalis do tego, to nie wiem ale sprawdzę, jak zakwitnie ponownie, bo też go mam. W ogóle, to musisz mieć na uwadze, że zarówno Koko jak i Honey w pączku są bardzo intensywne w kolorze- te wszystkie sepiowe piękności, to dopiero wychodzą w ich pełnym rozkwicie
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 00:26, 26 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Magara napisał(a)

Pomponellowe gacie kojarzę z zeszłej epoki
Kaśka, a nasiona tego floksa w Polsce dostępne czy je sprowadzałaś?
No i nie dowiedziałam się czemu werbena w bukiecie

floksa zagranicom kupowałam Trzeba się umawiać na wspólne zakupy- bo w tym sklepie spore paczki nasion, raczej nie do zużycia przez jedną osobę. A przesyłka kosztowna.

Werbenę ciachnęłam do bukietu po prostu- mam jej od cholery wszędzie, bo się sieje niemiłosiernie, więc nie szkoda. A fioletu potrzebowałam.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 00:43, 26 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
I wszystko jasne
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies