Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

lilarose 22:08, 10 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Magara napisał(a)

Nie jest wykluczone, że i moje zakupy skończą w donicach do czasu pokazania realnego koloru Jutro wszystko się okaże
Jak Twoje Mgduskowe maczki? Wyszły?

ja akurat nasion maków od Magduski nie miałam,
kupiłam za to kilka odmian w irlandzkim sklepie
nie odniosłam wprawdzie w tych wysiewach specjalnych sukcesów, posiałam je w idiotycznych miejscach
nasiona na pewno były ok- u koleżanki pięknie porosły
ale oczywiście nie poddaję się- zbiorę nasiona Black Peony, który u mnie zakwitł, dam mu tez się wysiać, poza tym u funfelek pozbieramy nasionka do naszych klubowych torebuś i będziemy siali je na większą skalę
zamaczkujemy (zamaczymy? ) nasz ogród bankowo
wycieczki będą przyjeżdżać oglądać kwitnące maki
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 22:13, 10 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Magara napisał(a)

Uf, udało mi się ją u Ciebie odnaleźć
Faktycznie trochę dziwna Ale w tym świetle wygląda pięknie i chyba zdaje sobie sprawę ze swojej wyjątkowości - no hrabinowata trochę może i jest - te kwiaty na wyprostowanych łodygach
Wydaje mi się, że mam na nią pomysł u siebie, tylko stanąć na nogi muszę

ma już nowe paczki, postaram się jej zrobić zdjęcia w innym świetle
moim zdaniem fajnie wygląda w bieli- wcześniej u mnie rosła w białym przetaczniku a teraz dałam do niej białego ostrogowca
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Kasya 23:09, 10 lip 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41744
Zastanawiam się czemu nie mam maków….
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
lilarose 00:00, 12 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Kasya napisał(a)
Zastanawiam się czemu nie mam maków….

no te maki, to jest hicior- robią naprawdę duże wrażenie, maja piękne kolory, kształty i imponującą wielkość
ale niestety muszą być siane do gruntu- z rozsady są mikre
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 11:30, 15 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
jednoroczne

hastata w warzywniku nie wiadomo skąd i maczek

jednoroczne floksy- czekam, aż troche zmężnieją
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 11:36, 15 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
moja Pomponella


świeżo wsadzona Rodgresja już kwitnie- tej starszej jeszcze daleko do tego


i powojniczek bylinowy w objęciach mięty

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 15:25, 15 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11528
Ale ładne masz te jednoroczne i wieloletnie też
Floksy rzeczywiście jednoroczne? Tzn nie byliny? Bardzo ładny mają kolor. Hastatę masz z nasion własnych? Gdybyś zbierała nasiona, to ja nieśmiało poproszę odrobinę
ps. Twoja dalia pokazała pączki, ale nie wiem czemu zaczynają zapychać. Krzaczek wygląda na zdrowy, nie wiem co jej może dolegać. Druga część posadzona w innym miejscu rośnie bardzo ładnie, ale jeszcze bez pączków.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 23:19, 15 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
to floks drummonda Creme Brulee strasznie chciałam go mieć i mam Ma kwitnąć całe lato- na razie mimo słabowitej postury, kwiaty ma całkiem pokaźne. Do tego bardzo długo stoją w wazonie, więc liczę na to że bedę miała co ciąć mojej mamie

biała Hastata w moim warzywniku nie wiadomo skąd się wzięła- wprawdzie kupiłam sobie kiedyś krzaczek, było to dawno temu, rósł daleko stąd, ale jak widać jakieś nasionko tu przywiało i jest Oczywiście nasiona zbiorę

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 01:30, 16 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Kaśka, dzięki za kolejne zdjęcia pompona Muszę jutro swojego obejrzeć Dziś kupiłam kolejne metry drutu spawalniczego - będą podpory robione, żeby celebrytka nie zawiodła
Nic nie masz z Mgduskowych maków??? No aż się wierzyć nie chce
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
lilarose 10:31, 16 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Magara napisał(a)
Kaśka, dzięki za kolejne zdjęcia pompona Muszę jutro swojego obejrzeć Dziś kupiłam kolejne metry drutu spawalniczego - będą podpory robione, żeby celebrytka nie zawiodła
Nic nie masz z Mgduskowych maków??? No aż się wierzyć nie chce

e no fajnie masz, że Ci DT robi podpory z drutu- mi mój tata zrobił kilka drewnianych, czego mi pół Warszawy zazdrości
Myśmy z Magdą przez całą niemal zimę miały spółkę nasienną ale maków ona nie objęła, bo akurat maki kupiłam sobie wcześniej- że trochę schrzaniłam z wysiewem, to inna sprawa
sianie do gruntu jet moją piętą achillesową
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies