Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zaczynam po raz kolejny...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynam po raz kolejny...

andzia458 21:39, 05 paź 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
ewsyg napisał(a)
Witaj Aniu. Jesteś bardzo podobna do mojej koleżanki z pracy. Widzę, że urządzasz ogród. Jest już pierwsza rabata i soczysta trawa. Teraz to już będzie z górki
Pozdrawiam


Dziękuję za odwiedziny.
Czy będzie z górki, to czas pokaże. Jak wszystko podrośnie, to mam nadzieję, że i moja wyobraźnia ogrodnicza ulegnie poprawie.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
anabuko1 07:50, 06 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
andzia458 napisał(a)


Aniu, dziękuję. Rabata póki co, wydaje mi się być ogromną.
Mąż patrzy łaskawszym okiem więc bardzo mnie to cieszy bo jednak męskie ręce często przydają się do pomocy.
A trawnik, mimo, że jeszcze nie taki idealny, już mi się podoba.
A rok temu był tu ugór porośnięty chwastami z ogromną ilością kamieni.

Aniu efekty twojej -waszej pracy już są widoczne.
Teraz już będzie coraz ładniej.
Wiem jak to jest przekształcać teren a to z łąki a to z zakrzaczonych terenów i dzikiego lasu wprowadziliśmy zielony teren. Mężów ciężka praca jest bezcenna.
Teraz też . Bo ciągłe coś przesadzam.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
andzia458 17:34, 07 paź 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Dzisiaj przedstawiam Wam z bliska efekty moich działań.
Nie przesadziłam dereni na pniu i tamaryszka i chyba dopiero wiosną to zrobię, bo nie mam teraz gdzie ich podziać.
No i świerki do rozsadzenia oczywiście.

Zaczynamy od strony południowej od wjazdu


I cały narożnik:


Idziemy dalej w lewo:


Tutaj rabata jest najwęższa:



I dochodzimy w stronę garażu


I teraz pytanie... Kasując trawnik, przekopałam go po prostu, dokładnie szatkując kępy i odwracając zielonym do dołu, żeby przez zimę się to rozłożyło.
Niestety trawka odrasta.
Pasowałoby może całą rabatę przykryć tekturą, żeby nie było dostępu do światła?
Ale chcę posadzić w przyszłym tygodniu ponad 300 cebulek wiosennych i jak to pogodzić? Bo przecież nie położę tektury na ziemię, gdzie posadziłam cebulki. Omijanie tych miejsc chyba też niekoniecznie bo tych cebulek sporo jednak.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
antracyt 19:01, 07 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
A enie możesz cebulowych zgrupowań w kilka miejsc a na reszcie dasz tekturę?
Albo tylko pas cebul na froncie a dalej tektura.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 19:26, 07 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Zamiast tektury w takim razie użyj papieru gufrowanego malarskiego. Wiesz takie rulony papieru do zabezpieczania podług przy malowaniu, rozwiniesz, zlejesz wodą, zasypiesz korą drobno mieloną i gotowe. Wcześniej posadź cebulowe, wiosną cebulowe taki papier przebija i wyjdą normalnie bo on już częściowo się rozłoży, a trawa już nie powinna bo ją udusi teraz Wypróbowałam u siebie na rabacie pod jabłonią dwa lata temu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 09:34, 08 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aniu jak urośnie będzie super Wielka ta rabata
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
andzia458 09:51, 08 paź 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
antracyt napisał(a)
A enie możesz cebulowych zgrupowań w kilka miejsc a na reszcie dasz tekturę?
Albo tylko pas cebul na froncie a dalej tektura.


Tylko właśnie ten przekopany trawnik jest na froncie przecież, tam gdzie cebulowe powinny być... 385 cebulek do posadzenia plus 50 kłączy- no tego chyba nie da się w kilka miejsc posadzić.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
andzia458 10:04, 08 paź 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zamiast tektury w takim razie użyj papieru gufrowanego malarskiego. Wiesz takie rulony papieru do zabezpieczania podług przy malowaniu, rozwiniesz, zlejesz wodą, zasypiesz korą drobno mieloną i gotowe. Wcześniej posadź cebulowe, wiosną cebulowe taki papier przebija i wyjdą normalnie bo on już częściowo się rozłoży, a trawa już nie powinna bo ją udusi teraz Wypróbowałam u siebie na rabacie pod jabłonią dwa lata temu.


No a taki papier to nie to samo, co tektura używana do składania pudełek kartonowych itp? Korę masz na myśli przekompostowaną czy taką zwykłą o najdrobniejszej frakcji?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
sylwia_slomc... 10:57, 08 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
andzia458 napisał(a)


No a taki papier to nie to samo, co tektura używana do składania pudełek kartonowych itp? Korę masz na myśli przekompostowaną czy taką zwykłą o najdrobniejszej frakcji?

O korze myślę przekompostowanej. Dla Twojej gleby też będzie lepsza ba start. Co do tego papieru to On po namoczeniu robi się mięciutki i rośliny o mocnych kłach bez problemu się przebijają, a taka trawka młodziutka i jeszcze przekopana raczej nie ma szans. Natomiast karton z pudła jest grubszy i do wiosny raczej nie rozłoży się na tyle by dały radę. Kładąc karton musisz tez zrobić zakłady, a to już wtedy robią się dwie warstwy kartonu, ten papier mam sprawdzony
Musisz też brać pod uwagę, że w przyszłym sezonie na początku cała ta rabatka może się zazielenić od chwastów z kompostu. I teraz lepiej jest pozwolić tym chwaścikom podrosnąć do wysokości przynajmniej 5 cm bo łatwiej usunąć taki z korzeniami i dokładnie niż taki ledwo wschodzący, szybciej też taka robota idzie. Chyba, że taki drobniutki będziesz motyczkować gracką. I to powinno się raz może dwa zdarzyć wiosną. Potem będzie łatwiej zwłaszcza gdybyś ściółkowała rabatę np. skoszoną trawką
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
andzia458 11:18, 08 paź 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Roocika napisał(a)
Aniu jak urośnie będzie super Wielka ta rabata


Rabata łącznie z żywopłotem ma pewnie około 180m2. Sama w to nie wierzę, jak to napisałam ale tak wychodzi z wymiarów.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies