Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Judith 19:57, 23 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10017
Wiaan, była onegdaj rozkminka dotycząca sadzenia wysokich traw przed ogrodzeniem. Czy porzuciłaś całkiem ten pomysł?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 20:01, 23 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20592
Wiaan napisał(a)


Wiola właśnie nie wiem z której strony traktować plecy

Znalazłam fotkę jak to widać od ulicy, gałęzie zwiększają się na tyle, że wyższe trawy nie wiem czy będą ładnie wygrać. Obawy mam aby się taka zbita plama nie zrobiła.



Tutaj z jesieni



Jak brzozy są w liściach, to całkiem inaczej te plecy wyglądają

Właśnie stipę albo się kocha albo nienawidzi,tzn jej siewki
Sadź ją skoro serce Ci mocniej bije na tą inspirkę
Też lubię ten duecik u Marty
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Ewik 20:58, 23 lut 2023


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Stipa to nr 1, sesleria to nr 2.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Wiaan 22:27, 23 lut 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5298
Judith napisał(a)
Wiaan, była onegdaj rozkminka dotycząca sadzenia wysokich traw przed ogrodzeniem. Czy porzuciłaś całkiem ten pomysł?


Tak porzuciłam, idę na kompromis mąż nie jest zachwycony i uświadomił mi, że ciągle kopią kable i kiedyś w dalszej przyszłości zmienimy ogrodzenie i wtedy sobie zrobię rabatę na przedpłociu, a teraz zadowolę się tarasem i pod brzozą
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 22:31, 23 lut 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5298
Wiolka5_7 napisał(a)


Jak brzozy są w liściach, to całkiem inaczej te plecy wyglądają

Właśnie stipę albo się kocha albo nienawidzi,tzn jej siewki
Sadź ją skoro serce Ci mocniej bije na tą inspirkę
Też lubię ten duecik u Marty


Z błędami napisałam, ach ten telefon

Jak patrzę na to zdjęcie z lata to ta brzoza naprawdę piękna jest i dużo zasłania.

O tak to właśnie u Marty tak mnie naszło. Widziałam też produkcję stipy u Niej. No kusi mnie mocno
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 08:42, 24 lut 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Wiaan napisał(a)


Justynka ten trzeci pin to właśnie o to chodzi, mmm...
Przed stipą podtrzymuje mnie tylko to, że mam z nią takie stany, że chwilami ją kocham a chwilami się na nią wściekam. Tutaj byłaby gwiazdą i wysiewanie byłoby porządne, zawsze jakieś po zimie wypadną a nowe je zastąpią. Będę miała robotę w postaci wyrywania siewek za ogrodzeniem ale one łatwo wychodzą.


A ja ja bardzo polubiłam- od pierwszego wsadzenia . Obecnie mam ja tylko pod grabami, siewek mam full-nawet ładne.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Makao 08:54, 24 lut 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4267
A mi się stipa nie wysiewa wcale a też ją lubię. Została mi się już tylko jedna kępka reszta wymarła i ani jednej siewki nie zauważyłam przez tyyyyle lat
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
olciamanolcia 09:03, 24 lut 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Wiaan napisał(a)


Z błędami napisałam, ach ten telefon


Ha ha ha mnie to sie non-stop zdarza- juz nie poprawiam
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 09:07, 24 lut 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Makao napisał(a)
A mi się stipa nie wysiewa wcale a też ją lubię. Została mi się już tylko jedna kępka reszta wymarła i ani jednej siewki nie zauważyłam przez tyyyyle lat


Mam ja dopiero pierwszy sezon, rośnie w lekkim półcieniu- ma ograniczone słońce poprzez graby i brzozy dlatego będę dość mocno drzewa podcinać bo zacieniaja mi tę rabatę. Ale jakos zobie radzi i z tego powodu sie cieszę
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 09:10, 24 lut 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5298
olciamanolcia napisał(a)


A ja ja bardzo polubiłam- od pierwszego wsadzenia . Obecnie mam ja tylko pod grabami, siewek mam full-nawet ładne.


Czy masz ją w korze? Zauważyłam, że u mnie ładniej rośnie w żwirku. Moje siewki te w żwirku też ładne, a na różance w korze leżą martwe. Kwestia stale mokrej kory? Może miejsce po prostu inne o dlatego.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies