Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z fortepianem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z fortepianem

Alija 14:14, 31 mar 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Witaj Agatko! Podobnie, jak ty lubię krokusy. Bardzo mi się podoba ta krokusowa rzeczka i babcine krokusy - bardzo ładna odmiana. Cudny jest też twój prusznik, czy on nie przemarza?
Pozdrawiam wiosennie!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
AgaCzek 22:15, 31 mar 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
MiluniaB napisał(a)
Piękne masz krokusy wszystkie i na rabacie i w trawniku i rzeczka krokusowa wszystkie super

Babcine krokusy niezawodne - sentymentalna pamiątka. W moim mam hortensje po Męża dziadkach i pamiątkowe od rodziny i sąsiada starszego Pana - bardzo lubię takie pamiątki

To prawda - wszystko co ma swoją historie ma duuuzo większa wartość, a jak jest jeszcze połączone z cudownymi wspomnieniami to juz rewelacja



Alija napisał(a)
Witaj Agatko! Podobnie, jak ty lubię krokusy. Bardzo mi się podoba ta krokusowa rzeczka i babcine krokusy - bardzo ładna odmiana. Cudny jest też twój prusznik, czy on nie przemarza?
Pozdrawiam wiosennie!

Dzięki! Co do prusznika to przez kilka lat nie było najmniejszego problemu - w Szczecinie jest ogólnie ciepło w zimie ale w tym roku po -17 stopniach wyglada kiepsko - dwa młodsze lepiej się maja niż ten najstarszy. Na razie czekam skąd zacznie odbijać - gałęzie są zielone w środku czyli żyje - ale ile ostatecznie bedzie do ścięcia nie mam pojęcia. On jest w kiepskim miejscu posadzony w najgorszym przewiewuw - tam gdzie listki dotykały gałęzi tam jest dużo lepszy kolor - myśle ze gdybym chociaż osłoniła go włókniną byłby w lepszym stanie.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 11:30, 02 kwi 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
W krokusowym powoli zaczyna się wiosna
Ciemierniki dają pokaz

Te pełne w pełnym rozkwicie wyglądają cudnie


Wychodzą cesarskie korony

Lilie

Martagony

A to chyba pustynnik, ale pewności nie mam, bo w zeszłym roku wsadziłam je po raz pierwszy

Ogrod ogólnie czeka na wiosnę

A Prusznik (w lewym rogu) czeka na zmartwychwstanie - coraz bardziej sie o niego martwię- 2 pozostałe są w lepszej formie

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 11:38, 02 kwi 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
No i moje ostatnie zakupy w komplecie
Ostrokrzewy na pniu, sosna rainbow, sośnica, clematisy, pełniki chińskie

I wymarzony dereń cherokee


Wsadzić muszę jałowce - postawione są już na miejscu docelowym (darń zdarłam kilka tygodni temu) ale trzeba zrobić wielkie doły


No i na swoją nową rabatę czekają dwa prawie 2 metrowe ostrokrzewy

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
agata19762 22:22, 02 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Wdepłam do Twojego ogrodu z ciekawości. Pięknie masz.
Krokusy mega. A o zakupach nie wspomnę
Pozdrawiam imienniczkę
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Agatorek 12:46, 03 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Zakupy cudne . Derenia koniecznie pokaż, jak zakwitnie

Zdrowych i spokojnych Świąt
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
AgaCzek 23:11, 03 kwi 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
agata19762 napisał(a)
Wdepłam do Twojego ogrodu z ciekawości. Pięknie masz.
Krokusy mega. A o zakupach nie wspomnę
Pozdrawiam imienniczkę

Witaj imienniczko!


Agatorek napisał(a)
Zakupy cudne . Derenia koniecznie pokaż, jak zakwitnie

Zdrowych i spokojnych Świąt

Dzięki- Derenia oczywiście pokaże! Sama nie mogę się doczekać kwiatów

A dzisiaj przy okazji poszukiwania przez córcię jajeczek czekoladowych udało mi sie zrobić kilka zdjęć - nie było łatwo bo modelka chciała być na każdym zdjęciu

Ciemierniki w tym roku oskubaliby z liści i to był dobry pomysł bo były okropne a teraz wypuszczają piękne zdrowe listki


Kulki buksxpanowe i trzmielinowe przycięte - jeszcze zostały inne firmy do korekcji i póki co nie wiem czy przycinać pstre biało żółto obrzeżone odmiany bukszpanów - chyba na razie zostawię je dla kontrastu takie jakie są

Stipa pieknie ruszyła i czosnki tez wielkie - maja teraz trochę więcej miejsca, bo w końcu je zeszłej jesieni wykopałam, porozdzielalam żeby cebule miały więcej miejsca.

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
sarenka 11:34, 04 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hej. Bardzo ładny masz ogród
Widzę że powojników kuoujesz- jakie już masz u siebie odmiany i jakie teraz kupiłaś? Myślałam żeby na siatkę ogrodzenia dać ( zanim mąż puści winogrono
Pozdrawiam
____________________
Magda W samym sloncu
AgaCzek 16:22, 04 kwi 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Dzięki Sarenka!
Bardzo lubię powojniki, ale nie wszystkie nazwy znam - na pewno wszystkie są pełne bo takie najbardziej lubię.
Mam 2 granatowe shin - shigyoku - przecudne są
1 różowy My darling
mam jeszcze jednego rożowego o gigantycznych kwiatach ale nie pamiętam jego nazwy i jeden niewielki pełny granatowy ale niestety też nie pamiętam nazwy
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
sarenka 16:30, 04 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Już sobie obejrzałam te dwa powojniki zapisałam i kto wie,może posadzę
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies