Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z fortepianem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z fortepianem

AgaCzek 17:27, 11 mar 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Ja teoretcznie mam 4 odmiany -claude shride, peppard gold, sunny morning, manitoba morning. ZObaczymy czy w tym roku zakwitną
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Agania 20:27, 14 mar 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Zima ładnie pokazała ładną linię trawnika i ogród
Ja z niecierpliwością czekam na prusznika u Was
wtedy się czuję jakbym była w Portugalii
Martagonom kibicuję, jakbym miała chociaż jedną
skakałabym z radości do nieba
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AgaCzek 21:19, 14 mar 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Pruszniki ostatecznie trochę oberwały w tym roku (-17 uszkodziło je trochę)- duża część liści zbrązowiała - na szczęście wypuszczają młode listki no i część liści wewnątrz krzewu jest w miare zielona. Prawie bez jakiegokolwiek uszczerbku przetrwał ten płożący a akurat w tym jedynym przypadku liczyłam na to, że wymarznie, bo jest brzydki no ale skubaniec twardy jest- dam mu jeszcze szansę.

Ciekawa jestem jakie ogólnie będą straty w tym roku, bo temperatury były u nas jednak bardzo niskie jak na nasz teren.

Stipa nietknięta - niczym nie była osłonięta

Krokusowa rzeczka szykuje się do kwitnienia

Dzikie krokusy sadze z drugiej strony - sieją się jak wściekłe - mam badzieję ze przejmą za kulka lat ogrod - tak jak u mojej Babci - muszę znaleźć zdjęcie.


Jesienią rozsadzalam czosnki ozdobne a drobnicę wkopalam w dwóch miejscach robiąc czosnkowe przedszkole

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 17:55, 18 mar 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
No i przyszły kolejne zakupy z przedsprzedaży
Sośnica, sosna gęstokwiatowa rainbow, sosna Umbraculifera powojnikiem i dwie hortensje melba




A do tego w szkółce zamówione 4 ostrokrzewy na pniu i dwa 2 metrowe a do tego dereń cherokee.
Nie mogę się doczekać nowych rabat

Krokusiki się szykują
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Agania 19:36, 26 mar 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Poszalałaś zakupowo, dereniowi nie mogłabym się oprzeć
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AgaCzek 12:56, 27 mar 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Oj tak! Ale cieszą mnie te zakupy bardzo.

A w krokusowym rządzą krokusy
Dzikie krokusy jeszcze wzięte z ogrodu mojej Babci - Są nie do zdarcia - powierzchnie podwajają każdego roku a do tego jeszcze wspaniałe się sieją- uwielbiam je- mam nadzieję, że tak jak kiedyś u Babci - tak tutaj przejmą cały ogrod.



Tutaj widać ile dokoła jest siewek


Szlachetne odmiany na rabatach szaleją

Pierwsze ranniki


Rzeczka krokusowa - to jej pierwszy roczek - mam nadzieje, że też się będą pięknie rozrastać



Resztki trawnikowych krokusów - było ich 500 ale wertykulacja i sama trawa szkodzą im. Jak zaczną przekwita to w tym roku chcę je poprzesadzać na rabaty by mogły w spokoju rosnąć.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AlinaP 19:31, 27 mar 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Agato, witaj. Moje Baronesse niech się schowają na widok Twoich. Prusznika masz obłędnego. Krokusy super.
Pozdrawiam
____________________
Ala
sylwia_slomc... 19:41, 27 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Śliczna krokusowa rzeczka Sośnice pamiętaj przez pierwsze zimy okrywać włókniną, Ona wbrew pozorom jak się przyjmie to dość szybko rośnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgaCzek 05:24, 28 mar 2021


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
AlinaP napisał(a)
Agato, witaj. Moje Baronesse niech się schowają na widok Twoich. Prusznika masz obłędnego. Krokusy super.
Pozdrawiam

Dzieki! U mnie straszna glina dlatego te baronesse takie zmutowane


sylwia_slomczewska napisał(a)
Śliczna krokusowa rzeczka Sośnice pamiętaj przez pierwsze zimy okrywać włókniną, Ona wbrew pozorom jak się przyjmie to dość szybko rośnie


Rzeczki zrobiłam dwie i juz wiem ze kupię kolejne 500 krokusów i każda rabata będzie otoczona krokusowa rzeką - w końcu to Krokusowy zakątek

Dobrze ze piszesz o sosnicy, bo ja ogólnie niczego nie okrywam, ale po tym roku i minus 17 stopniach zacznę okrywać pruszniki i będę pamiętać o sosnicy. W tym toku wszystkie pruszniki mocno oberwaly ale wyglada na to ze najgorszy jest wiatr - tam gdzie listek przylegał to pod nim jest zielony kolor - wnętrza tez wyglądają w miare (co wcale nie oznacza ze dobrze) na szczęście póki co żyją jak nie przydarzy die jakaś szkodliwa pogoda to powinno być dobrze ale cześć pewnie będę musiała przyciąć, w razie czego mam szczepkę która przez zimę cudnie urosła, jedną malutką i jedną baaaardzo niepewną. Strasznie trudno się to to rozmnaża ale zaczynam nabierać wprawy. Sąsiadka która kilkakrotnie pobierała sobie szczepki ( ma powiedziane, że co wystaje za płot na ulicę może sobie ucinać kiedy chce ) mówiła że po kilku razach jej się udało - tylko ciekawe czy w domu czy w ogrodzie. Jeśli zostawiła w ogrodzie to taki maluch na 99% nie dał rady. Muszę podpytać.



____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
MiluniaB 13:05, 31 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Piękne masz krokusy wszystkie i na rabacie i w trawniku i rzeczka krokusowa wszystkie super

Babcine krokusy niezawodne - sentymentalna pamiątka. W moim mam hortensje po Męża dziadkach i pamiątkowe od rodziny i sąsiada starszego Pana - bardzo lubię takie pamiątki
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies