Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kaszubskie piaski

Pokaż wątki Pokaż posty

Kaszubskie piaski

Bee 08:49, 02 paź 2023


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Jeszcze trochę wrzosowiska. Kiedy tak kwitną to mam ochotę dosadzać je w każdym wolnym miejscu. Tylko kto to będzie potem pielił?

____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
antracyt 09:35, 02 paź 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
W Twoich okolicznościach przyrody wrzosowisko wygląda bardzo naturalnie. Lubię je w takiej formie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Bee 12:10, 02 paź 2023


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Ja też je lubię Zuza.

Boltonia - z roku na rok więcej kwiatów. Cudnie chwieje się na wietrze wśród miskantów. Wybaczcie trochę spamu z boltonią ale tak mi się podobają te drobne kwiatuszki.

____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Wafel 16:08, 02 paź 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
Przepięknie, naturalnie wyglądające wrzosy!
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Bee 08:45, 03 paź 2023


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Dziękuję bardzo Wafel, taki był zamysł rabaty. Miała się dopasować do kaszubskiego krajobrazu.
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Bee 09:15, 03 paź 2023


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Zakończyłam w weekend Wielkie Przesadzanie Agrestów. Przesadziłam 11 sztuk różnych agrestów plączących się po działce, których nie dawałam rady ani porządnie wypielić ani podlać.

Na początku mojego ogrodowania posadziłam rabatę borówkową, potem w górę działki rząd drzewek owocowych i 2 rzędy porzeczek. Niestety, któregoś roku morela uschła po zimie a śliwki złapały srebrzystość na którą jedynym lekarstwem jest wycięcie i spalenie drzewka.

Po wycięciu drzew zwolniło się miejsce, które postanowiłam wykorzystać na poszerzenie jagodnika i połączenie go z rabatą borówkową.

Tak było w zeszłym roku. Powoli odchwaszczałam glebę.

____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Bee 09:19, 03 paź 2023


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
W tym roku wiosną dostałam kilkanaście worów z liśćmi, które powoli kompostowały się przez lato.

Latem odchwaśćiłam i przekopałam glebę.

____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Bee 09:30, 03 paź 2023


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Przykryłam resztę chwastów czarną folią aby się ich pozbyć do jesieni. I tak czekałam na październik. Te kamienie na zdjęciu to efekt przekopywania jagodnika. Fajną mam ziemię Małych kamieni już nawet nie wyciągam.



Dwa dni pracy i agresty są już w dwóch rządkach. Co prawda kolczaste dranie usiłowały mnie uszkodzić, jeden nawet próbował oślepić ale w końcu się udało. Uff.

Trzymajcie kciuki aby wszystkie się przyjęły.



____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Wafel 17:42, 03 paź 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 857
3 mam kciuki Znam agrestowy ból, bo jako dziecko zrywałam u dziadków. Krzaczków nie lubię, ale dżem z agrestu pycha!
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Gosialuk 01:06, 04 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Kawał rabaty pod ten agrest musiałaś przygotować. Ja najbardziej nie lubię pielić przy agreście i porzeczkach. Jakoś do kwiatków mnie bardziej ciągnie. Choć pielenie blisko róż też do przyjemnych nie należy.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies