Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kaszubskie piaski

Pokaż wątki Pokaż posty

Kaszubskie piaski

Bee 15:30, 14 kwi 2024


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Pierwiosnki ciągle kwitną. Zaczęła już swidośliwa. Wiosna wyraźnie przyśpieszyła na kaszubskich piaskach.





Wyrównałam brzeg rabaty półcienistej i znalazło się miejsce na hostę ewakuowaną ze słońca. Dosadziłam nowe nabytki orliki White star i zawilce jesienne Rose Shades. Taka drobna praca: sadzenie paru doniczek, zrywanie darni z około m2 i przesadzanie hosty zajęło mi całą sobotę. Ech..

____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Basieksp 16:16, 14 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Świdośliwa ładnie oblepiona kwieciem
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Bee 17:37, 14 kwi 2024


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258


A kupiona przypadkiem w początkach mojego ogrodowania kiedy przeczytałam o owocach świdośliw i dumna znalazłam w szkółce krzak z etykietką świdośliwa. Jakoś dotąd nie mogę znaleźć tych smacznych owoców

Ale kwitnie pięknie, takie białe obłoczki.
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Magara 23:21, 14 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Beata, weekendowy ogród to wyzwanie okropne i okrutne
Ale u Ciebie wszystko daje pięknie radę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Bee 08:56, 15 kwi 2024


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Oj tak Daga

Muszę zacząć mierzyć zamiary na siły a nie odwrotnie

U mnie wreszcie zakwitły szafirki. W zamyśle miała być rzeczka.......a jest nawet nie strumyczek a strużka......
Mus dosadzić więcej jesienią, 50 sztuk to tyle co nic.



Strużka szafirków przy wiosennej, zachwaszczonej i pełnej suchych resztek bylin rabacie angielskiej. No nie wyrabiam się z ogrodem na odległość i zaczynam ćwiczyć szlachetną sztukę odpuszczania.
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
antracyt 09:00, 15 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11637
Beata, szafirki super się mnożą. Warto dosadzić, ale bez tego za parę lat na pewno doczekasz się rzeczki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Bee 09:06, 15 kwi 2024


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
O to byłoby super
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Joku 20:22, 15 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12107
Postanowiłam się przywitać bo chyba się jeszcze nie wpisywałam, podczytuję z doskoku od dawna. Moim rodzinnym miejscem była sąsiednia gmina Stężyca, teraz już rzadko tam bywam ale czuje sentyment do krajobrazu, jezior. Ciekawa jestem czy nadal zimy są w tych rejonach surowe. No, może nie takie jak 20 lat temu ale wtedy tam było prawie jak w górach . Długo śniegi, zaspy, mrozy.
Wiem jak trudno pielęgnować ogród na odległość. Ćwiczyłam kiedyś taki stan, ale bywałam rzadziej niż ty, raz na 3 - 4 tygodnie. Wydaje mi się że taki ogrodnik wpada na swój kawałek ziemi tylko po to żeby wypielić, wykosić a jak już wszystko wygląda jako tako to trzeba się zwijać. Jak się przyjeżdża kolejny raz to już wszystko znowu w chwastach.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gosialuk 21:56, 15 kwi 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Trochę Jolu masz rację, ale jednak zawsze się dojrzy coś nowego co zakwitło, albo urosło ładnie, co ucieszy. Trzeba się trochę nauczyć omijać wzrokiem chwasty. Nie każdy da radę.
Bee - nie da się tak. Nasze zamiary zawsze będą większe niż siły lub czas jaki możemy poświęcić. To takie dzieło nigdy nie skończone, zwłaszcza na weekendowej działce.
Miałam borówkę podsadzić brusznicą - i nici. Ale przynajmniej udało mi się borówkę oplewić i podsypać torfem. Małe, a cieszy.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Magara 23:39, 15 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
antracyt napisał(a)
Beata, szafirki super się mnożą. Warto dosadzić, ale bez tego za parę lat na pewno doczekasz się rzeczki

Ja myślę, że nie za parę lat, ale za dwa Chociaż dwa to też para
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies