Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Milka 06:12, 19 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agatorek napisał(a)
Czy można teraz przyciąć trawy?
Chodzi mi o małe (młode) sadzonki, tegoroczne wkopane. Niestety Venus za bardzo interesuje się jedną rabatą i wykopuje mi trawy.
Myślałam, żeby je przyciąć i zasypać korą/kompostem dla niepoznaki. Do wiosny szkodnik powinien zmądrzeć ….


I tak wykopie, wiem bo to już z moimi przerabiałam. Młode trawy nie tnij, lepiej zwiąż i zakryj czymś.
Wszystko się zgrało u ciebie, na razie chwasty rosną, potem gąszcz na to nie pozwoli i nie będą rzucać się w oczy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kasia1 07:40, 19 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Aga, podziwiam ogrom pracy. Jak sobie radzisz ze ściółkowaniem na takiej przestrzeni? U mnie kupuję korę, ale w tym roku poszły dwie palety i tego prawie nie widać. Muszę coś wymyślić. Zastanawiam się nad zakupem kosza do traktorka i ściółkowaniem trawą w mniej widocznych miejscach.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Agatorek 19:52, 19 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Hej Elisko dziękuję za odwiedziny i miłe słowa

Irenko, dziś już przycięłam te trawy (niestety rano nie miałam czasu wejść na forum i przeczytać, co napisałaś) i przykryłam kompostem. Jak nie przeżyją, to trudno. I tak by nie przeżyły, jakbym je zostawiła, nawet związane i przykryte (myślałam nawet wcześniej o doniczce przykrytej kamieniem, ale to by nic nie dało, Venus by sobie z tym poradziła ).


Kasiu, na razie sobie nie radzę ze ściółkowaniem . Koszt kory na taką powierzchnię jest ogromny, dlatego kupiliśmy rębaka. Z tym, że będę ściółkować dopiero wiosną, jak się te zrębki przekompostują.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 19:55, 19 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Przyjechały dziś trawy, róże pnące i na rabatę oraz drzewka (baaaardzo wysokie). Jutro fotki
Drzewka są baaaaardzo ładne. Na pewno jeszcze od nich wezmę kilka sztuk, ale to raczej już wiosną. Na 99% skończyłam z zakupami roślin w tym roku.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
MartaCho 22:48, 19 paź 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2129
Internetowo zamawiałaś drzewka i przyszły baaardzo ładne? Jeśli tak, to daj koniecznie namiar, u kogo warto zamawiać

Fajnie, że jutro będę nowe fotki- do zobaczenia z rana w takim razie
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agatorek 23:40, 19 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
No nie z rana, bardziej po południu będą
Zaraz wyślę priva
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Milka 07:08, 20 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ooooo, nowe nabytki jadą. Fajnie tak śledzić poczynania w powstającym ogrodzie, ta radość z zakupów, ja niestety chyba w tym roku tylko 100zł na rośliny wydałam. Nie mam gdzie wsadzać, chyba że ruszę ogromny plac, wolny, ale mąż go broni jak niepodległości.
Skoro już rozprawiłaś się z trawą, to nic. Osobiście myślę, że wiosną wyjdzie, tylko sobie oznacz.
Ja czasami robię sporo rzeczy niezgodnych z katalogiem ogrodnika i jest ok.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Rojodziejowa 13:57, 20 paź 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8263
Agatorek napisał(a)
No nie z rana, bardziej po południu będą
Zaraz wyślę priva


też chce namiar
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Annna12 14:11, 20 paź 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Agatorek napisał(a)
Przyjechały dziś trawy, róże pnące i na rabatę oraz drzewka (baaaardzo wysokie). Jutro fotki
Drzewka są baaaaardzo ładne. Na pewno jeszcze od nich wezmę kilka sztuk, ale to raczej już wiosną. Na 99% skończyłam z zakupami roślin w tym roku.


99%
____________________
Ogród z koroną w tle...
Agatorek 16:13, 20 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Irenko, niestety mój kamuflaż nie zadziałał. Venus rozgrzebała kompost i parę trawek wykopała. Plus jedną żurawkę w bonusie . Chyba jej ogrodzę pozostałą część działki i tam ją będę zamykać. Niech se tam kopie .

Asiu, wysłałam priva

Aniu, zostawiłam sobie ten 1%, w razie chwilowego przypływu szaleństwa .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies