Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 19:13, 04 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Darcia, w sumie to nie wiem, ile mam już róż, ale w pamięci policzę (mogę się pomylić o kilka sztuk) i wychodzi na to, że około 60 sztuk (). Większość posadzona w ubiegłym sezonie, więc to jeszcze małe krzaczki. I na takiej przestrzeni tego nie widać.
Wjazd dziękuje .

Hej Kamila
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
GorAna 21:43, 04 sty 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Agnieszko pomyślności i zdrowia w Nowym Roku
Niech rośliny zapełniają wolne przestrzenie w Twoim pięknym ogrodzie
Pozdrawiam:0
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
inka74 07:54, 05 sty 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
U ciebie normalnie sezon ogrodowy się nie skończył...
Drzewa takie pojedyncze sztuki bierzesz na sprawdzenie czy się u ciebie zadomowią? Czy jako solitery?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
antracyt 08:24, 05 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Agatorek napisał(a)
Zuza, i jak z koszykiem? Został pusty, czy na coś się skusiłaś?

Nie jest już pusty, ale zamówienie nie poszło Czekam na finalizację przedświątecznych zamówień różanych (to przez Ciebie ) i daliowych... potem ewentualnie kliknę odpowiedni klawisz przy koszyku
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Monia81 09:30, 05 sty 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8002
Aga wszystkiego dobrego w tym Nowym Roku, oby zrywanie darni szło migusiem czytam, że zamówienia poszły, masz przestrzeń cudną do zagospodarowania ja narazie spoglądam na zakupy do warzywnika i szukam nasion do łąki buziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Agatorek 11:27, 06 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Aniu, dziękuję

Iwonka, sezon się skończył, bo na razie tylko kupuję . I nie wychodzę coś porobić do ogrodu . Daję sobie czas na odpoczynek w styczniu, może w lutym wyjdę .
Drzewa (drzewka) kupuję głównie w pojedynczych egzemplarzach, bo za dużo odmian mi się podoba . Oczywiście mam kilka gatunków po kilka sztuk, ale (wiem, że to zabrzmi dziwnie ) szkoda mi miejsca, żeby każde drzewo kupować w większej ilości. Mam kilka sosen, jarzębin, 4 głogi, 3 graby Columnaris nana (przyjadą na wiosnę), 3 klony crimson sentry, 3 metasekwoje, kilka akacji, sumaków, kilka dereni (ale w różnych odmianach), 2 wiśnie Nigry, 2 jabłonki Royalty plus dwie inne (jedna Royal beauty, druga niezidentyfikowana), 5 magnolii (każda inna), kilka klonów palmowych (pojedyncze odmiany, chyba tylko dwie z nich są „podwójne”), judaszowce (każdy inny), i mnóstwo pojedynczych gatunków/odmian.
Wydaje mi się, że do takiego raczej nieuporządkowanego ogrodu pasuje ta różnorodność .

Haha, Zuza, pewnie zamówiłaś te róże w odcieniach brązu/ miedzi . Droga do wciśnięcia klawisza jest krótka .
U mnie niestety bardzo krótka. Domowiłam jeszcze 5 hortensji ogrodowych na taras do donic.
I cały czas mam (bardzo) pełny koszyk w Alb..ar. Muszę go chyba najpierw lekko uszczuplić, bo wyszło mi ponad 100 szt (MASAKRA), ale gatunków mało, tylko ilości spore np. 25 szt przetaczników, 15 szt jakiejś trawy itp.

Monia, dziękuję . Nad warzywnikiem jeszcze nie myślę. Mieliśmy stawiać szklarenkę na jesieni, ale całe szczęście zabrakło czasu. I tak nie mam ręki do siania, więc może dobrze się stało .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
SlonecznyOgrod 11:33, 06 sty 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
To już bardzo dużo róż posadziłaś, na razie może ich nie widać ale róże szybko dorastają i po dwóch latach kwitną jak dorosłe, więc nagle wyskoczą i wszystkich zadziwią.
Jakie przetaczniki zamawiasz?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Agatorek 12:36, 06 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Darcia, myślę nad odmianą Bubblegum Candles
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sarenka 12:37, 06 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Cześć Agatorku! Czytam, że zamawiasz- fajnie, potrm jak paczki będą przychodzić to będzie powtórna radość
Mogłabyś mi dać znać gdzie drzewka zamawiasz? Tak myślę że może jakieś wąskie drzewka bym jeszcze posadziła. Miejsce na rabatach jest jeszcze
____________________
Magda W samym sloncu
antracyt 14:25, 06 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11568
Na Twoją "działeczkę" zakup pojedynczych roślin nie ma sensu, także jesteś usprawiedliwiona
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies