Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Ewik 19:36, 20 sty 2022


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Bedzie sie działo, oj będzie u Ciebie
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
SlonecznyOgrod 21:34, 20 sty 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Aga Ty jakieś rośliny przez zimę w doniczkach trzymasz? Tyle tego miałaś, wszystko posadziłaś przed zimą?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Gruszka_na_w... 21:59, 20 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
olciamanolcia napisał(a)


Znam problem rdzy na jałowcach bo sama się z nim borykałam prawie co sezon. Oczywiście regularnie spryskiwałam tę galaretę odpowiednimi środkami ale problem nawracał. Kiedyś dostałam od sąsiadki środek do zwalczania zarazy u ...ziemniaka. Rdzy nie widziałam już dobre dwa lata. W mojej okolicy są opuszczone sady a w nich rosną i nadal rodzą stare jabłonie i śliwki węgierki-może to stąd przywiało rdzę do mnie

Ta rdza ma tylko dwóch żywicieli: grusze i jałowce. Jabłonek i śliw nie tyka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 10:51, 21 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Olcia, tak jak pisałam u Magdy, jeszcze za dużo nie wiem o tej gruszy, mam ją kilka miesięcy .

Haniu, j.w. rdzy nie widziałam, czegoś w postaci galarety na jałowcach również nie. U mnie jest niskie prawdopodobieństwo przedostania się czegoś z rośliny „od sąsiada”, bo jest to ogród na odludziu, jak piszesz . Tak samo, jak z ćmą (jedyne glistki przyjechały na sadzonkach bukszpanowych), czy z chorobami głogu (mam go już kilka lat i nic mu się nie dzieje).

Magda, masz priva

Ewa, No będzie się działo, w tym i kolejnych sezonach

Darcia, większość posadziłam. Zostało mi kilka doniczek (2 jałowce, 3 jarzębiny i 2 brzozy) i te, które przyjechały do mnie, jak byłam na wycieczce (2 berberysy, 3 tujopsisy). Wszystko to „nadwyżki” od mojej mamy.
Wszystkie rośliny kupowane na jesieni zostały od razu posadzone.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 15:45, 21 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
My mamy u siebie tą rdzę na gruszach owocowych, raz jest jej więcej raz mniej, mimo że są pryskane, a chorych jałowców u siebie nie mam, ale to wystarczy, że sąsiad będzie miał i tak mi się zdaje, że nie muszą być w bliskim sąsiedztwie ale u Ciebie grusze bedą raczej bezpieczne
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:10, 21 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Ja miałam zwyczajną gruszę w podwórku, a jałowce na dużym ogrodzie odległość kilkadziesiąt metrów co najmniej. Przez parę lat było ok a potem nagle na gruszy rdza się pojawiła, więc wycięliśmy gruszę bo szkoda nam było jałowców i jałowce jak do tej pory zdrowe
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
olciamanolcia 19:24, 21 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6974
Tylko u mnie w pobliżu nie ma grusz . Jak pisałam jest stary sad ale bez grusz. …a jednak prawie cała skarpa - mam tam jałowce płożące - była w pomarańczowej galarecie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Napia 19:15, 24 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Czytam o zakupach i planowaniu... trochę zazdroszczę, bo to jest ten etap, który daj mnóstwo przyjemności.
Rdzy nie zazdroszczę
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Agatorek 20:32, 26 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Mam nadzieję, że rdza (i inne choróbska) ominą mój ogród
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
basia3012 20:21, 27 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
U nas na jałowcach, tych ciętych przy ulicy, też jest rdza gruszy. Mąż pryska czymś na wiosnę. I tak jest co roku. Jak na razie jałowce wyglądają dobrze. Co będzie dalej to zobaczymy. gruszy w pobliżu nie ma ale dalej na pewno są.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies